kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Chociaż mogłoby się wydawać, że to męski zawód, liczba policjantek systematycznie rośnie. Ogółem w Policji pracuje blisko 30 tys. kobiet, z czego blisko 13 tys. to policjantki.
 
 
Kate Hudson fot. Warner Bros Entertainment PolskaImpreza z okazji Halloween, którą zorganizowała u siebie w domu Kate Hudson przyciągnęła uwagę policji.
 
 
© Andreas Gradin - Fotolia.comZwykle zaczyna się niewinnie. Ciekawa oferta pracy, możliwość wyjazdu za granicę, wysokie zarobki. Pracodawca wydaje się być miłym człowiekiem, który chce dać nam szansę na spełnienie marzeń. Ale bądźmy czujni, nie dajmy się zwieść pozorom. Nie zawsze możemy uniknąć niebezpieczeństwa, ale często możemy zmniejszyć ryzyko.
 
 
© Przemysław Szabłowsk - Fotolia.comLato to czas, kiedy częściej bawimy się w pubach czy restauracjach, zawieramy nowe znajomości, wracamy nocą do domu, więc jesteśmy narażone na liczne niebezpieczeństwa, z istnienia których nawet nie zdajemy sobie sprawy.
 
 
Ograniczenie przestępczości, chuligaństwa, wandalizmu, poprawa bezpieczeństwa w miejscach publicznych i ruchu drogowym - to tylko kilka założeń policyjnego programu "Bezpieczne Miasta", który właśnie rozpoczęła policja w całym kraju. Jednym z założeń programu jest współpraca samorządowców, mediów i innych instytucji z policją, co ma prowadzić do wzrostu bezpieczeństwa w małych i średnich miastach.
 
 
© sumnersgraphicsinc - Fotolia.comDo sądu w Los Angeles wpłynął pozew dwóch fotografów oskarżających aktorki Denise Richards i Pamelę Anderson o znieważenie i czynną napaść.
 
 
Policjanci w całym kraju mają bardziej zdecydowanie wkroczyć do walki z przemocą domową – informuje szef policji Marek Bieńkowski. Ich działania mają miedzy innymi polegać na przekonywaniu ofiar przemocy, by składały zeznania przeciw swoim oprawcom oraz na konsekwentnym stosowaniu procedur związanych z tzw. niebieskimi kartami. Są to wprowadzone w 1999 roku wytyczne dotyczące postępowania policjanta w sytuacji zgłoszenia przypadku przemocy w rodzinie. Zgodnie z nimi policjant ma obowiązek pomóc ofierze przemocy w skontaktowaniu się z odpowiednimi instytucjami, mogącymi udzielić jej wsparcia i niezbędnej pomocy.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»