kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Igor Osypenko - Fotolia.comOna lubi pikniki w parku, on woli pójść na ryby. Ona wybiera komedię obyczajową, on chce obejrzeć dramat wojenny. Jakie są i z czego wynikają różnice między kobietami i mężczyznami? Im bliżej się im przyjrzymy, tym łatwiej i przyjemniej będzie nam się żyło ze sobą.
 
 
fot. Plecdzieckatest.plWiadomość o ciąży w życiu przyszłych rodziców to prawdziwa rewolucja. Choć zdrowie dziecka to priorytet, sytuacja się komplikuje, gdy w grę zaczyna wchodzić płeć maleństwa. W tym wypadku nie wszyscy rodzice są zgodni – zwłaszcza jeśli jest to pierwsze dziecko w rodzinie.
 
 
Na jednego internautę - mężczyznę, który szuka pracy w księgowości, podatkach czy audycie przypada niemal pięć kobiet. Zdecydowanie więcej kobiet niż mężczyzn chciałoby również pracować w służbie zdrowia czy human resources - takie tendencje wynikają z analizy bazy zarejestrowanych użytkowników serwisu Pracuj.pl. Kobiety mniej chętnie niż mężczyźni zdecydowałyby się na przeprowadzkę „za pracą" do innego miasta.
 
 
Irański minister sprawiedliwości Gholam Husejn Elham ogłosił, że życie kobiety w Iranie kosztuje dwa razy mniej, niż mężczyzny. Chodzi tu o obowiązujące w tym kraju prawo, według którego osoba, która jest odpowiedzialna za śmierć innej musi zapłacić rodzinie odszkodowanie czyli tzw. „cenę krwi”.
 
 
Krakowskie Centrum Oprogramowania Motoroli rozpoczyna siódmą edycję ogólnokrajowego programu edukacyjnego “Diversity”, skierowanego do uczniów polskich szkół ponadgimnazjalnych. Akcja ma zachęcić młodzież, a zwłaszcza dziewczęta, do wyboru studiów związanych z informatyką. Głównym założeniem projektu jest zmiana stereotypowego postrzegania zawodu informatyka, a w szczególności inżyniera, jako domeny mężczyzn.
 
 
Znana indyjska lekkoatletka, która zdobyła srebrny medal na zeszłorocznych igrzyskach azjatyckich, nie przeszła testu płci. Santhi Soundararajan straci prawdopodobnie medal.
 
 
Konferencję o roli płci w życiu publicznym w Polsce organizuje w najbliższy czwartek Koło Naukowe Studentów Politologii Wydziału Politologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Podczas obrad zostanie przeanalizowana rola i pozycja kobiet i mężczyzn w dzisiejszym życiu społeczno-politycznym.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»