kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Tatyana Gladskih - Fotolia.comWiele się pisze o zdradzających mężczyznach. To oni częściej są postrzegani jako skaczący z kwiatka na kwiatek i bardzo łatwo ulegający porywom serca. Czy to znaczy, ze my, kobiety, jesteśmy wierne jak Penelopa i pozamałżeńskie romanse są nam całkowicie obce? Wyniki badań wskazują, że co czwarta kobieta zdradza swojego stałego partnera.
 
 
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comU boku młodszego partnera kobiety odejmują sobie lat, mówią naukowcy. Uczeni obliczyli, że młodszy partner sprawia, iż panie odejmują od swej metryki średnio cztery lata, informuje FoxNews.
 
 
Przez lata model rodziny mocno ewoluował, przechodząc przez rożne stadia i fazy. Tradycyjne postrzeganie roli kobiety i mężczyzny, powodowało, że ciężar obowiązków domowych spoczywał głównie na kobietach, co niekorzystnie odbijało się na ich pozycji zawodowej.
 
 
© Yuri Arcurs - Fotolia.comW Polsce 59, 1 proc. żonatych mężczyzn uważa, że najważniejszym zadaniem kobiety jest prowadzenie domu oraz wychowywanie dzieci - tak wynika z badań opracowanych przez psychologów społecznych w ramach Projektu „Elastyczny Pracownik - Partnerska Rodzina". Te same badania wskazują jednak, że podejście młodych mężczyzn zmienia się, 30 proc z nich deklaruje, że chciałoby zajmować się domem i rodziną dłużej. Jak możemy im w tym pomóc? Jak zmienić nastawienie mężów, którzy wychowali się w bardziej tradycyjnym modelu rodzinnym, w którym panowało przekonanie, że prawdziwy mężczyzna zarabia i nie zajmuje się domowymi pracami? Oto kilka praktycznych wskazówek.
 
 
Byłaś z nim i okazało się, że przez cały związek Cię zdradzał, albo oszukiwał? Ma nieślubne dziecko, był żonaty, chrapał i dłubał w nosie? Może warto przed nim przestrzec inne dziewczyny, żeby omijały go szerokim łukiem i przypadkiem nie wpakowały się w związek z Twoim ex?
 
 
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos aż 84 proc. mężczyzn w Polsce uważa, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna powinni zarabiać na utrzymanie domu. Jednocześnie wśród płci brzydkiej przeważa pogląd, że to mężczyzna pozostaje głową rodziny.
 
 
Zmiany ekonomiczne i socjologiczne współczesnego świata stworzyły nowy model partnerstwa w rodzinie i wzmocniły pozycję kobiet w biznesie. Zaproszeni na konferencję „Kobieta XXI wieku” goście postarają się odpowiedzieć na pytania: Jak zmienił się styl życia kobiety w XXI wieku? Z jakimi wyzwaniami musi sobie radzić kobieta i w jaki sposób może im sprostać? Konferencja odbędzie się w dniach 18-19 października, w Warszawie.
 
 
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comDzieląc z kimś życie często zapominamy, że związek to coś więcej niż zauroczenie, czy fascynacja- twierdzi psycholog Carme Freixa. Gdy opadnie pierwszy zachwyt trzeba wykazać się dużą cierpliwością i wytrwałością, aby stworzyć związek, który da nam poczucie bezpieczeństwa i stabilności.
 
 
W ramach majowej edycji „Spotkań z psychologią” Stowarzyszenie Mediana z Krakowa zaprasza na trzy spotkania warsztatowe dotyczące naszych codziennych relacji. Spotkania będą miały charakter tematyczny.
 
 
© SuchLluc - Fotolia.comEuropejczycy mają liberalne nastawienie w kwestii małżeństw – na naszym kontynencie tylko nieco ponad połowa ludzi uznaje koncepcję małżeństwa za nadal aktualną. Co ciekawe – w krajach UE kojarzonych z katolicyzmem (prócz Polski i Irlandii) najwięcej osób uważa ślubny kobierzec za przeżytek.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»