kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Crispy NaturalNiska temperatura i słabe nasłonecznienie sprawiają, że zimą chętniej przesiadujemy przed telewizorem czy komputerem. Wychodząc na zewnątrz ubieramy się na tzw. „zimową oponkę”. Czas porzucić koc i kanapę. Przedstawiamy 5 sposobów, aby pozbyć się „nadbagażu” przed letnim sezonem.
 
 
fot. @ otyłość_42882881_ohmega1982 - Fotolia.comOtyłość może powodować zmiany w komórkach i gospodarce hormonalnej organizmu, zwiększając prawdopodobieństwo pojawienia się poważnych infekcji dróg oddechowych – pokazują badania przeprowadzone przez dr Niki Ubags z Centrum Medycznego Uniwersytetu w Maastricht.
 
 
fot. Odchudzający balonWalka z otyłością to trudny proces, który wymaga zaangażowania i determinacji. Nie zawsze te zmagania przynoszą efekty, zwłaszcza, kiedy liczymy na kolejną „dietę cud” i zapominamy o aktywności fizycznej. Jeżeli chcemy pozbyć się nadmiernych kilogramów, powinniśmy pomyśleć również o konsultacji lekarskiej. Możliwe, że jednym z rozwiązań będzie umieszczenie w żołądku specjalnego balonu.
 
 
fot. Sen a otyłośćSen i apetyt są ściśle ze sobą powiązane. Okazuje się, że nawet jedna nieprzespana noc może mieć związek z przybieraniem na wadze. Zdaniem naukowców, niedobór snu może prowadzić do rozregulowania apetytu oraz nadmiernego objadania się.
 
 
fot. Dietetyk - zawód z przyszłościąPo opublikowaniu wyników egzaminów maturalnych wielu młodych ludzi zastanawia się nad swoją przyszłością. Ci, którzy wybierają się na studia, poszukują kierunku, który pozwoli w przyszłości na szybkie znalezienie pracy. Jednym z prężnie rozwijających się kierunków studiów jest dietetyka, której popularność wzrasta wraz z zapotrzebowaniem na specjalistów żywieniowych.
 
 
fot. @ nadwaga ContinuaFotografica-Fotolia.comPołączenie właściwej diety z aktywnością fizyczną to bardzo dobra droga do pożegnania z nadmiernymi kilogramami. W jaki sposób te zmiany stylu życia wywierają wpływ na naszą kondycję psychiczną?
 
 
fot. @ otyłość_33732408_ChaotiC_PhotographY - Fotolia.comCoraz częściej otyłość staje się problemem dzieci. W Polsce już piąty chłopiec i co siódma dziewczynka w wieku szkolnym cierpi z powodu nadmiernych kilogramów. Jak pomóc otyłemu dziecku, podopowiada rodzicom Konrad Gaca - trener, ekspert do spraw żywienia.
 
 
fot. Dieta idealna. GenodietaCoraz częściej słyszymy, że skłonność do tycia odpowiadają geny. Są osoby, które mają figurę modelki, choć nie stronią od dań typu fast food i nie odmawiają sobie słodyczy. Inni są nieustannie na niskokalorycznej diecie, spędzają godziny w siłowni i nie chudną. Może się okazać, że kluczem do zdrowia i pięknej sylwetki jest genodieta. Na czym polega i jak się ją stosuje?
 
 
fot. @ otyłość_33732408_ChaotiC_PhotographY - Fotolia.comDziś obchodzimy Światowy Dzień Walki z Otyłością. Ten problem staje się alarmujący – według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Europie mamy do czynienia z otyłością, która osiągnęła rozmiary epidemii. W Polsce z nadwagą zmaga się co drugi rodak, a co piąty jest otyły.
 
 
fot. FBOŚWraz z rozpoczęciem roku szkolnego powraca kwestia „śmieciowego jedzenia”, które jest obecne w szkolnych sklepikach, a które zagraża zdrowiu i wydajności umysłu naszych dzieci – ostrzega Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Jak odzwyczaić dzieci od jedzenia w szkołach chipsów, batoników czy rogalików z kremem?
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»