kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© contrastwerkstatt - Fotolia.com90 procent Polaków pokrywa aktualne wydatki z comiesięcznych poborów, a tylko niewielka grupa ma zgromadzone jakiekolwiek oszczędności. Nie jest to wynik jedynie niskich zarobków. Problemem jest brak nawyku oszczędzania i edukacji w tym obszarze. Jeśli myślimy o przyszłości dzieci, warto zadbać o lekcje zarządzania domowym budżetem.
 
 
fot. @ oszczędzanie_45509803_ James Thew - Fotolia.comPrzyjście dziecka na świat to ogromna radość dla rodziców. Pojawienie się potomka oznacza jednak zwykle mnóstwo wydatków. Jak finansowo przygotować się na pojawienie się dziecka? Expander podpowiada, jak możemy uzyskać lub zaoszczędzić nawet 4000 zł na takich wydatkach.
 
 
fot. @ oszczędzanie_45509803_ James Thew - Fotolia.comOszczędzanie jest trudną sztuką, której trzeba się uczyć, aby w dorosłym życiu sprawnie radzić sobie z zarządzaniem domowym budżetem. Najlepiej zacząć naukę oszczędności od najmłodszych lat zwłaszcza, że na szkołę w tym przypadku raczej nie mamy co liczyć. Expander radzi, aby dziecięcą edukację finansową rozpocząć od wypłaty kieszonkowego.
 
 
© diego cervo - Fotolia.comWiosna jest porą roku, która wyjątkowo sprzyja przeprowadzaniu zmian i to niekoniecznie związanych ze sprzątaniem, choć tak się większości z nas kojarzy ten czas. Wiosenne porządki niekoniecznie muszą ograniczać się do pozbywania niepotrzebnych rzeczy. To dobry czas na naprawę naszej domowej sytuacji finansowej, co może się wiązać ze zmianą nawyków.
 
 
Fot. planowanie zakupowAż 9 mln ton produktów spożywczych marnuje się każdego roku w naszym kraju. Dzieje się tak głównie ze względu na zbyt duże i nieprzemyślane zakupy Polaków. Najczęściej w koszach na śmieci ląduje żywność, która szybko się psuje. Warto zwrócić uwagę na fakt, że potrzeba naprawdę niewiele, aby tę sytuację zmienić. Można wdrożyć w życie kilka prostych reguł, które pozwolą racjonalnie gospodarować jedzeniem, a przy tym zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.
 
 
© goodluz - Fotolia.comRóżnorodność usług bankowych sprawia, że chcemy zwykle dokładniej zapoznać się z ofertą i wybrać dla siebie najkorzystniejszą. Niewielu wie, że wybierając lokatę czy kredyt można negocjować z bankiem, aby indywidualnie dostosować ofertę do naszych potrzeb i możliwości. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, jak prowadzić rozmowy z bankiem, by uzyskać ofertę „szytą na miarę”.
 
 
© Krzysztof Budziakows - Fotolia.comBanki mają w swojej ofercie wiele różnorodnych usług, ale warto pamiętać, że korzystanie z niektórych nie zawsze musi być dla nas korzystne. Zdarza się, że po zagranicznych wakacjach zostaną nam monety obcej waluty – nie opłaca się ich wpłacać do banku. W tym przypadku prowizja wyniesie aż 60 procent ich wartości. Niekorzystne dla nas jest też płacenie bankowi rat kredytu walutowego w złotych czy wypłacanie gotówki z karty kredytowej – podpowiada Expander.
 
 
© ArVis - Fotolia.comObniżki stóp procentowych sprawiają, że w portfelach Polaków spłacających kredyty hipoteczne w złotówkach, co miesiąc zostaje o kilkaset złotych więcej niż miało to miejsce jeszcze kilka miesięcy temu. Te dodatkowe pieniądze można odłożyć na tzw. „czarną godzinę”. Kredyty hipoteczne zaciągamy przecież na kilkadziesiąt lat, w ciągu których wiele się może zdarzyć – radzi Expander.
 
 
Widmo podwyżek prądu jest nieuchronne. Do Urzędu Regulacji Energetyki wpłynęły wnioski od sprzedawców energii o zatwierdzenie nowych taryf na rok 2010 r. Sprzedawcy wnioskują nawet o 20% podwyżkę. Na rachunek za prąd składa się cena energii elektrycznej przez odbiorcę energii faktycznie wykorzystaną, a drugą połowę rachunku stanowi opłata za usługę dystrybucji energii.

 
 
Według danych za I kwartał 2009 roku, opublikowanych przez portal bankier.pl, już 20 mln polskich klientów było w posiadaniu rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych, popularnie zwanych ROR-ami. Ta liczba stale rośnie. Czym różnią się zwykłe rachunki oszczędnościowe od ROR-ów, czy ich zalety można połączyć? Czy na zwykłym RORze można zarobić? Który bank oferuje swoim klientom najkorzystniejsze warunki?
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»