kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© chihana - Fotolia.comPyszne i zdrowe śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Co piąty Polak zdaje się ignorować ten fakt, wychodząc z domu bez śniadania. Zapracowani coraz częściej jemy ten posiłek w biegu lub w ogóle z niego rezygnujemy. Ten nawyk udziela się niestety też dzieciom. Tymczasem śniadanie musi dostarczyć energii potrzebnej do pracy i nauki. O pozytywnej sile drzemiącej w porannym posiłku warto pamiętać w czasie Europejskiego Dnia Śniadania obchodzonego 24 kwietnia.
 
 
Wiemy już, że każdego dnia powinniśmy znaleźć w naszej diecie miejsce na 5 porcji owoców i warzyw. Anglicy powiadają, że wystarczy jedno jabłko dziennie, aby trzymać doktora daleko od siebie. Ostatnio jednak coraz częściej mówi się także o dobroczynnych kwasach tłuszczowych, które zwiększają odporność, potrafią zmniejszyć podatność na depresję, a nawet pomóc wychować małego geniusza.
 
 
Wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo – naczyniowego i są konieczne dla prawidłowego rozwoju oczu i mózgu u płodu. Niestety Polacy wciąż zbyt mało wiedzą o kwasach omega-3 i o tym, jak zapewniać je w swojej diecie.
 
 
W ostatnich latach coraz częściej mówi się o roli nienasyconych kwasów tłuszczowych dla rozwoju płodu. Wyższe IQ i świetny wzrok u dziecka - to obietnica z pokryciem jaką dają nam omega-3.
 
 
© Jason Stitt - Fotolia.comPrzesuszona, podrażniona zimnem skóra to jesienna zmora każdej kobiety .Po co zadręczać się dyskomfortem jeśli można doczekać do wiosny z piękną jędrną, dobrze nawilżoną skórą? Nie uzależniajmy naszej urody i samopoczucia od pory roku!
 
 
© adam121 - Fotolia.comWysoka temperatura, suche powietrze, klimatyzacja w biurach, sklepach i środkach transportu. Letnia rzeczywistość to nie lada wyzwanie dla naszej urody. Zanim odkryjemy przykre tego skutki na własnej skórze, lepiej przygotować się zawczasu na szkodzące jej czynniki zewnętrzne, aby móc w pełni korzystać z uroków lata i eksponować zadbaną, połyskującą w słońcu karnację.
 
 
Wiosna budzi się bardzo leniwie. Krótsze zimowe dni i chłód spowodowały, że organizm jest bardzo zmęczony, a nam brakuje chęci do działania. Jak sobie poradzić z poranną ospałością i wspomóc siły witalne? Poniżej przedstawiamy kilka prostych, a przy okazji smakowitych, sposobów, jakie poleca dr n. med. Aneta Czerwonogrodzka-Senczyna, specjalista w zakresie żywienia człowieka i dietetyki, dietetyk SANTE.
 
 
Zdrowie naszych dzieci jest dla nas niezwykle ważne. Mamy świadomość, że potrzebują zróżnicowanej diety, bogatej w wiele różnych składników. Zmorą naszego dzieciństwa był okropny płynny tran. Jednakże jest niezaprzeczalnie nieocenionym źródłem zdrowia również dzisiaj.
 
 
© Pixelot - Fotolia.comChcąc zdrowo się odżywiać, wielu ludzi eliminuje z diety tłuszcze. Naukowcy na całym świecie przypominają jednak, że nie wszystkie mają negatywny wpływ na zdrowie - bez niektórych nasz organizm nie byłby w stanie funkcjonować. Wyeliminowanie na przykład niskonasyconych kwasów tłuszczowych może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»