kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Czym się kierować przy wyborze okularówSamopoczucie użytkownika i jego zadowolenie ze swojego wyglądu – to dwa ważne czynniki, które należy uwzględnić przy wyborze okularów. Jakie powinny być dobre okulary? Pośród jakich rozwiązań technologicznych możemy wybierać?
 
 
fot. Okulary_dzieciWłaśnie dowiedziałaś się, że Twoje dziecko będzie musiało nosić okulary i ta diagnoza Cię przeraża? Wcale nie musi tak być. Wcześnie wykryta wada wzroku i odpowiednio dobrane okulary dla malca to poprawa komfortu życia. Na co zwrócić uwagę przy doborze okularów dziecięcych.
 
 
© Serguei Kovalev - Fotolia.comWady wzroku to obecnie problem ponad 5 milionów Polaków. Wielu z nas zmuszonych jest do korygowania tego typu wad poprzez noszenie okularów lub soczewek kontaktowych. Te ostatnie z każdym rokiem są coraz popularniejsze. Co powinniśmy wiedzieć, zanim zdecydujemy się na soczewki kontaktowe?
 
 
fot. Voigt MedicaDla jednych noszenie okularów to wyznacznik stylu, dla innych raczej przykra konieczność. Mniej uciążliwe bywają soczewki kontaktowe, ale to jedynie doraźne rozwiązanie. Nie powinno dziwić, że coraz większa grupa osób z wadami wzroku podejmuje decyzję o laserowej jego korekcie, tym bardziej, że zabiegi tego typu mają długofalowe działanie. Dzięki nim okulary mogą stać się jedynie stylowym dodatkiem.
 
 
© mbt_studio - Fotolia.comBielscy pierwszoklasiści mają kłopoty ze wzrokiem. Fakt ten potwierdzają badania realizowane w ramach kampanii Szkoła Zdrowego Widzenia. Do tej pory przebadano 472 dzieci, u ponad 200 wykryto zaburzenia widzenia. – Wyniki są alarmujące! – podkreśla okulistka dr Iwona Filipecka, pomysłodawczyni kampanii.
 
 
© Nobilior - Fotolia.comMówi się, że krótkowzroczność to już schorzenie cywilizacyjne. Jedną z najczęściej wymienianych jego przyczyn jest intensywna praca wzroku wyłącznie na bliskie odległości, np. w biurze czy w domu. Dobrym sposobem na odciążenie oczu jest aktywność w plenerze, jednak pod warunkiem, że zapewnimy im odpowiednią ochronę. Ważne jest by jak najdłużej przebywać na świeżym powietrzu, najlepiej ruszając się, dlatego że wtedy musimy rozglądać się, patrzeć na to co jest blisko, a także w dal. A co jest lepsze niż rower? Do tego sportu dziecko może zachęcić rodziców czy dziadków lub oni je.
 
 
fot. JZOPracujesz na co dzień przy komputerze? Czujesz z tego powodu dyskomfort związany z widzeniem? Pamiętaj, że twój pracodawca zobowiązany jest zapewnić okulary korekcyjne.
 
 
Za oknami jesień, czas długich wieczorów i zmiennej pogody. To także trudny czas dla okularników i ich okularów. Wiedzą oni doskonale, że zaparowania, zabrudzenie czy zarysowanie na powierzchni szkieł bardzo negatywnie wpływają na komfort widzenia. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę, że wiele z podejmowanych prób czyszczenia niszczy szkła i oprawki. O czym powinniśmy pamiętać, chcąc zapewnić okularom jak najdłuższą trwałość?
 
 
fot. JZOGdy spędzamy długie godziny przed monitorem komputera, nasz wzrok jest narażony na zmęczenie, które objawia się łzawieniem, pieczeniem a nawet bólem. W skrajnych przypadkach prowadzi to do powstawania schorzeń oczu. Jak poradzić sobie z tym problemem, skoro coraz więcej czynności zawodowych wymaga wpatrywania się w ekran?
 
 
fot. szkla.comJeżeli chcesz być trendy, to modne okulary przeciwsłoneczne są niezbędne. Okulary, podobnie jak ubrania, torebki czy buty podlegają prawom mody. Co wybrać tej wiosny? Czy będą to muchy a może pilotki? By być na czasie warto przyjrzeć się temu co proponują światowi kreatorzy mody w tym sezonie.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»