kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Profilaktyka czerniakaJeżeli chcemy bezpiecznie korzystać ze słońca, warto udać się do dermatologa, który oceni nasze znamiona, pieprzyki oraz przebarwienia skóry. To ważne, gdyż te zmiany mogą być pierwszym objawem czerniaka skóry – nowotworu, który wcześnie wykryty daje możliwość wyleczenia nawet w 90 procentach.
 
 
© Tyler Olson - Fotolia.comRak piersi i często wiążąca się z nim amputacja piersi nie muszą oznaczać, że kobieta zostanie jej pozbawiona na zawsze. Pierś można zrekonstruować, włącznie z brodawką jeszcze w trakcie pierwszego zabiegu.
 
 
fot. @ rak_63060616_ julaszka - Fotolia.com.jpgDziś przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. To świetna okazja, aby przypomnieć o konieczności obserwacji, profilaktyce oraz systematycznej kontroli własnego organizmu. To najlepsza broń w walce z nowotworami.
 
 
fot. @ krew_37080508_jarun011 - Fotolia.comCo roku w Polsce na nowotwory umiera około 100 tysięcy osób. Najważniejszym elementem walki z rakiem jest wczesne rozpoznanie choroby. Jakie badania trzeba wykonać, aby sprawdzić swój stan zdrowia?
 
 
fot. RakoobronaW ciągu ostatnich trzydziestu lat liczba zachorowań na nowotwór płuca wzrosła aż o 400 procent – alarmują eksperci. Z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa przypadającego na 31 maja warto przypomnieć o profilaktyce i pierwszych objawach raka płuca, który jest najczęściej występującym nowotworem wśród Polek.
 
 
fot. Mieśniaki macicyWystępują u około 20-40 procent kobiet i są jednym z najczęściej pojawiających się łagodnych rozrostów nowotworowych. Mięśniaki macicy najczęściej leczy się w Polsce poprzez leczenie operacyjne - usunięcie macicy. Ten problem zdrowotny dotyka coraz młodszych kobiet. Czy mięśniaki macicy zawsze pozbawiają kobietę szansy na macierzyństwo?
 
 
© bertys30 - Fotolia.comKażdy człowiek ma na swojej skórze znamiona barwnikowe. Nie każde z nich zagraża naszemu zdrowiu i życiu. Perspektywa nadchodzącego lata to jednak dobry czas na wnikliwą diagnostykę znamion - nie należy ich bowiem traktować jedynie jako problemu natury estetycznej. Wiele ze znamion powstaje np. pod wpływem promieniowania UV.
 
 
fot. @ lekarz123 Monkey Business - Fotolia.comJuż po raz trzeci 8 maja obchodzić będziemy Światowy Dzień Świadomości Raka Jajników. Z tej okazji ludzie z całego świata zostają zaproszeni do przyłączenia się do globalnego ruchu, którego celem jest zwiększenie świadomości dotyczącej raka jajników. W tym roku obchody Dnia Świadomości Raka Jajników koncentrują się wokół świętowania naturalnych więzi między kobietami.
 
 
fot. Zdrowa dietaChoć nie można jednoznacznie stwierdzić, że człowiek, który zdrowo się odżywia, nie będzie chorował na raka, to jednak istnieją produkty, które mogą pomóc w profilaktyce onkologicznej. Co włączyć do codziennego jadłospisu, a jakie produkty omijać?
 
 
© mangostock - Fotolia.comWiększość Polaków wiedzę na temat nowotworów czerpie z mediów tradycyjnych i Internetu, a tylko 21 procent od lekarzy. Taka sama grupa badanych pozyskuje wiedzę na temat raka z seriali i filmów - wynika z badań przeprowadzonych przez Fundację Rosa. Tymczasem znajomość przyczyn powstawania nowotworów i ich profilaktyki może uratować życie.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »