kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. MedicoverO tym, że warto zaprzyjaźnić się z położną w trakcie ciąży i rodzić pod jej opieką opowiada mgr Edyta Tomaszów - Czucharska, położna ze Szpitala Medicover.
 
 
Pierwsze miesiące życia niemowlaka niosą za sobą ogromną odpowiedzialność, nie tylko dla świeżo upieczonej mamy – w zapewnieniu odpowiedniej opieki maluszkowi powinna brać czynny udział cała rodzina. Opanowanie w krótkim czasie wielu praktycznych umiejętności związanych z codzienną pielęgnacją jest nie lada wyzwaniem. Regularna i umiejętna zmiana pieluszki to absolutna podstawa.
 
 
Wiele kobiet podczas karmienia piersią napotyka różne przeszkody. Na kobiety karmiące ma nie tylko wpływ jedzenie, ale również środowisko oraz osoby, które znajdują się w bliskim otoczeniu matki. Dlatego szczególnie ważna jest pomoc ojca narodzonego dziecka.
 
 
fot. Shutterstock/IRRKarmienie piersią to najcudowniejsza chwila w życiu debiutującej mamy. Tuląc swojego maluszka przekazujesz mu to, co najlepsze. Pamiętaj, że nawet jeżeli początki bywają trudne, nie należy się poddawać! Nieważne jest to, czy w Twojej rodzinie matki karmiły piersią. Niezdolność do karmienia piersią nie jest dziedziczna. Nie ma znaczenia także rozmiar Twoich piersi. Pamiętaj, że najważniejsze są chęci.
 
 
Jak wykazują badania - prawie 100% mam przed urodzeniem dziecka deklaruje chęć karmienia piersią przez kilka pierwszych miesięcy. Do rzadkości należą przypadki, że mama chce karmić od razu sztucznie – np. ze względów estetycznych.
 
 
Blisko 10% dzieci urodzonych w Polsce to wcześniaki - każdego roku rodzi się ich około 24 tys. To duża grupa, o którą trzeba wyjątkowo zadbać - są maleńkie i kruche, wymagają szczególnej troski i opieki. A także - specjalnych ubranek.
 
 
Kąpiel należy do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych każdego maluszka. Ważne jest, aby przebiegała sprawnie i była traktowana jak przyjemna zabawa, a nie przykry obowiązek. Aby było to możliwe należy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów.
 
 
Kiedy na świecie pojawia się maleństwo, cała uwaga skupiona jest na jego potrzebach. Tymczasem młode mamy wymagają nie mniejszej troski o komfort i wygodę, zwłaszcza jeśli mają za sobą cesarskie cięcie.
 
 
Witaminy K i D występują w śladowych ilościach w pokarmie kobiety, dlatego u niemowląt karmionych w pierwszych miesiącach życia wyłącznie piersią, zaleca się codzienne doustne uzupełnianie witaminy D i K w ściśle określonych dawkach.
 
 
Bezpieczeństwo dziecka jest dla wszystkich rodziców sprawą priorytetową. Wiele ułatwień w tym zakresie oferuje rodzicom jedno z najnowszych osiągnięć technologii cyfrowej - nowoczesna elektroniczna videoniania.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »