kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. MedicoverO tym, że warto zaprzyjaźnić się z położną w trakcie ciąży i rodzić pod jej opieką opowiada mgr Edyta Tomaszów - Czucharska, położna ze Szpitala Medicover.
 
 
Pierwsze miesiące życia niemowlaka niosą za sobą ogromną odpowiedzialność, nie tylko dla świeżo upieczonej mamy – w zapewnieniu odpowiedniej opieki maluszkowi powinna brać czynny udział cała rodzina. Opanowanie w krótkim czasie wielu praktycznych umiejętności związanych z codzienną pielęgnacją jest nie lada wyzwaniem. Regularna i umiejętna zmiana pieluszki to absolutna podstawa.
 
 
Wiele kobiet podczas karmienia piersią napotyka różne przeszkody. Na kobiety karmiące ma nie tylko wpływ jedzenie, ale również środowisko oraz osoby, które znajdują się w bliskim otoczeniu matki. Dlatego szczególnie ważna jest pomoc ojca narodzonego dziecka.
 
 
fot. Shutterstock/IRRKarmienie piersią to najcudowniejsza chwila w życiu debiutującej mamy. Tuląc swojego maluszka przekazujesz mu to, co najlepsze. Pamiętaj, że nawet jeżeli początki bywają trudne, nie należy się poddawać! Nieważne jest to, czy w Twojej rodzinie matki karmiły piersią. Niezdolność do karmienia piersią nie jest dziedziczna. Nie ma znaczenia także rozmiar Twoich piersi. Pamiętaj, że najważniejsze są chęci.
 
 
Jak wykazują badania - prawie 100% mam przed urodzeniem dziecka deklaruje chęć karmienia piersią przez kilka pierwszych miesięcy. Do rzadkości należą przypadki, że mama chce karmić od razu sztucznie – np. ze względów estetycznych.
 
 
Blisko 10% dzieci urodzonych w Polsce to wcześniaki - każdego roku rodzi się ich około 24 tys. To duża grupa, o którą trzeba wyjątkowo zadbać - są maleńkie i kruche, wymagają szczególnej troski i opieki. A także - specjalnych ubranek.
 
 
Kąpiel należy do codziennych zabiegów pielęgnacyjnych każdego maluszka. Ważne jest, aby przebiegała sprawnie i była traktowana jak przyjemna zabawa, a nie przykry obowiązek. Aby było to możliwe należy zaopatrzyć się w kilka niezbędnych akcesoriów.
 
 
Kiedy na świecie pojawia się maleństwo, cała uwaga skupiona jest na jego potrzebach. Tymczasem młode mamy wymagają nie mniejszej troski o komfort i wygodę, zwłaszcza jeśli mają za sobą cesarskie cięcie.
 
 
Witaminy K i D występują w śladowych ilościach w pokarmie kobiety, dlatego u niemowląt karmionych w pierwszych miesiącach życia wyłącznie piersią, zaleca się codzienne doustne uzupełnianie witaminy D i K w ściśle określonych dawkach.
 
 
Bezpieczeństwo dziecka jest dla wszystkich rodziców sprawą priorytetową. Wiele ułatwień w tym zakresie oferuje rodzicom jedno z najnowszych osiągnięć technologii cyfrowej - nowoczesna elektroniczna videoniania.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»