kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Holle.plAż 40 procent maluszków w pierwszych trzech miesiącach życia zmaga się z kolką, czyli nagłym skurczem jelit. Jej objawami są podciągnięte w stronę brzuszka nóżki, widoczny niepokój dziecka i przenikliwy, przejmujący płacz. Chociaż kolka nie jest groźna dla zdrowia maluszków, to jednak te dolegliwości i nie pozostawia negatywnych skutków, to jednak spędza sen z powiek całej rodzinie.
 
 
© mbt_studio - Fotolia.comZdania rodziców w kwestii pieluszek są podzielone - jedni decydują się na pieluszki jednorazowe, a inni stawiają na rozwiązania ekologiczne. Jakie pieluszki wybrać dla maluszka? Które zapewnią dziecku komfort?
 
 
© drubig-photo - Fotolia.comRodzice, którzy planują pierwszy urlop z maluszkiem stoją przed wieloma trudnymi dylematami. Zdrowie i dobre samopoczucie dziecka powinny być dla nich sprawami priorytetowymi. Na jakie kwestie powinni zwrócić uwagę rodzice, aby dziecko wróciło z wakacji zdrowe, podpowiada dr Miłosz Przybyszowski, pediatra Grupy LUX MED.
 
 
fot. pieluchy wielorazoweKażdy rodzic zdaje sobie sprawę, jak wielkim wyzwaniem jest skompletowanie wyprawki dla niemowlęcia i jak ważne w niej są odpowiednio dobrane pieluchy. Okazuje się, że coraz częściej młode mamy decydują się na rozwiązania, które królowały przed laty. Do łask wracają bowiem pieluchy wielorazowe.
 
 
fot. X-landerDla wielu rodziców spodziewających się dziecka kupno wózka dla pociechy jest jednym z większych dylematów. Trudno się dziwić – młodzi rodzice mają do dyspozycji szeroki asortyment produktów dostępnych na rynku. Warto, aby był to zakup przemyślany – pojazd winien nie tylko zapewniać bezpieczeństwo maluszkowi, ale też być dostosowany do naszego trybu życia. Podpowiadamy, jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze wózka dla dziecka.
 
 
fot. maluchDelikatna skóra niemowlęcia wymaga szczególnej pielęgnacji i ochrony. Często też są z nią problemy, do których zaliczamy m.in. ciemieniuchę, zaczerwienienia czy odparzenia. Warto porzucić eksperymenty kosmetyczne i spróbować domowych i naturalnych metod pielęgnacji skóry naszego maleństwa.
 
 
fot. Chemia bezpieczna dla maluszka_1W wielu produktach, które kupujemy dla naszych maluszków znajdują się substancje, które mogą przyczyniać się do powstawania podrażnień skóry i alergii. Wiele matek nie ma świadomości, że powszechnie stosowane kosmetyki, ubranka czy proszki do prania mogą znacząco wpływać na stan skóry dziecka. Eksperci marki JELP wyjaśniają, co wpływa na delikatną skórę dziecka.
 
 
fot. dziecko plamy_fotoliaUporczywe plamy na białych śpioszkach, kaftanikach czy innych ubrankach niemowlęcych to problem każdej mamy. Jak skutecznie pozbyć się takich plam nie naruszając delikatnej tkaniny? Jest kilka bezpiecznych sposobów, które pozwolą mamom poradzić sobie z uciążliwymi zabrudzeniami na ubrankach niemowlęcych.
 
 
Przyszli rodzice zwykle dużo uwagi poświęcają na kompletowanie wyprawki dla swego pierwszego potomka. Ubranka, kosmetyki, łóżeczko, wózek i inne akcesoria – listę potrzebnych rzeczy można by uzupełniać długo. Zanim jednak ubierzemy maluszka w kolorowe śpioszki, należy je uprać. Bywa to kłopotliwe, zwłaszcza, że najważniejszą kwestią staje się zabezpieczenie wrażliwej skóry noworodka przed alergenami.
 
 
Wiele kobiet podczas karmienia piersią napotyka różne przeszkody. Na kobiety karmiące ma nie tylko wpływ jedzenie, ale również środowisko oraz osoby, które znajdują się w bliskim otoczeniu matki. Dlatego szczególnie ważna jest pomoc ojca narodzonego dziecka.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»