kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. 6 kroków do szczupłej sylwetkiTwoja dieta przypomina tortury, a do tego nie daje widocznych rezultatów? Zamiast wybierać restrykcyjne diety odchudzające, warto zmienić swój cały styl życia na zdrowszy. Kluczem jest oczywiście odpowiednia motywacja. Oto sześć kroków, które wyznaczą drogę do szczupłej sylwetki.
 
 
fot. Jak pomóc dziecku z nadwagą. FotoliaW Polsce już piąty chłopiec i co siódma dziewczynka w wieku szkolnym cierpi z powodu nadmiernych kilogramów. Drastycznie rośnie liczba dzieci, które mają nadwagę. Głównymi przyczynami tej sytuacji jest brak aktywności fizycznej i niewłaściwe nawyki żywieniowe już u najmłodszych. Jak pomóc dziecku walczyć z nadwagą, podpowiada mgr Monika Ciszek-Skwierczyńska, psychodietetyk koordynator programu leczenia zaburzeń odżywiania w centrum La Fuente w Szczyrku.
 
 
© Kzenon - Fotolia.comPrawie 40 procent dzieci z klas 1-6 szkół podstawowych nie spożywa drugiego śniadania - wynika z badań przeprowadzonych przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie Danone i Banków Żywności. To wpływa na samopoczucie uczniów, którzy przez właściwy sposób odżywiania, doświadczają problemów z koncentracją i efektywnością uczenia się.
 
 
© Tatyana Gladskih - Fotolia.comPrawie 94 procent Polaków uważa, że wprowadzenie do sklepików szkolnych zdrowej żywności jest dobrym pomysłem, zaś 85 procent jest zadania, że to krok ku zdrowym nawykom żywieniowym u najmłodszych – wynika z badań Mixit.pl. Aby jednak porzucić niewłaściwy sposób żywienia, edukację należy zacząć od dorosłych.
 
 
fot. Żyj smacznie i zdrowo_logo14 września wystartowała kolejna edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” adresowanego do młodzieży w całej Polsce. Celem akcji jest zapoznanie gimnazjalistów z zasadami racjonalnego odżywiania. W poprzednich edycjach wzięło w niej udział ponad 11 tysięcy szkół w Polsce.
 
 
fot. Ciecierzyca zamiast mięsaWypracowanie odpowiednich nawyków żywieniowych jest podstawą zdrowego i racjonalnego odżywiania, które pomaga w staraniach o szczupłą sylwetkę. Ten proces często postrzegany jako skomplikowany i trudny, a wcale nie musi taki być. Wystarczy oprzeć dietę na starych przepisach, wybierając przy tym zdrowe zamienniki. Oto kilka pomysłów zdrowych substytutów.
 
 
fot. @ autor JenkoAtaman, fot. Fotolia.comJakość produktów, higiena ich przechowywania, a następnie przygotowywania i podawania posiłków to kluczowe kwestie dotyczące bezpiecznego i zdrowego odżywiania dziecka. O najważniejszych elementach, na które powinni zwracać uwagę rodzice maluchów mówi dr Aneta Górska-Kot, Ordynator Oddziału Pediatrii w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie.
 
 
fot. Fotolia.comZdecydowana większość Polaków - 96 procent - twierdzi, że regularnie spożywa śniadania. Zdaniem ekspertów nasze nawyki żywieniowe sprawiają, że nie jesteśmy w stanie skomponować właściwie porannego posiłku. Jak powinno wyglądać prawidłowo zbilansowane śniadanie i jaka jest jego rola w diecie dzieci i dorosłych opowiada dr Aneta Górska-Kot, Ordynator Oddziału Pediatrii w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie.
 
 
fot. 7 zasad zdrowia rodzinyZdrowie członków rodziny jest dla nas kwestią priorytetową. Chcemy by omijały ich choroby i czerpali energię z codziennych aktywności. Jak osiągnąć ten cel? Psychodietetyczka Monika Ciszek-Skwierczyńska, koordynator leczenia zaburzeń odżywiania w Centrum La Fuente w Szczyrku, proponuje zestaw siedmiu zasad, którymi powinna kierować się rodzina, by żyć zdrowo.
 
 
fot. Pora na pomidoraPrzekonanie dziecka do jedzenia warzyw i owoców to dla wielu rodziców spory problem. Z pomocą przychodzi kampania „Pora na pomidora, czyli jak tu nie kochać polskich warzyw i owoców”. Jej celem jest zachęcenie rodziców do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat i wskazanie sposobów wprowadzania warzyw i owoców do dziecięcego jadłospisu.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»