kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ palenie_51308415_Grafvision - Fotolia.com20 listopada to Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Aż 88 procent osób palących deklaruje, że chciałoby zerwać z nałogiem, ale czuje się bezradna wobec własnej słabości - wynika z badań przeprowadzonych przez Klinikę i Ośrodek Badań nad Nikotynizmem Free Forever. Dzień Rzucania Palenia Tytoniu to doskonała okazja do pożegnania się z papierosami na zawsze.
 
 
fot. @ palenie_51308415_Grafvision - Fotolia.comPracownik palący papierosy to dla pracodawcy spory problem, który przekłada się na spadek efektywności pracy w firmie. Nic dziwnego, że wielu pracodawców decyduje się szukać różnych metod na zniechęcenie podwładnych do tytoniowego nałogu. Zakazy bowiem nie zawsze przynoszą oczekiwane skutki.
 
 
© Elena Agibalova - Fotolia.comŚwiatowa Organizacja Zdrowia alarmuje, że rocznie palenie zabija około sześciu milionów ludzi. Według statystyk CBOS w Polsce już co trzecia osoba jest palaczem. Najczęściej są to mężczyźni w wieku powyżej 45 lat, z wykształceniem zawodowym, jednak nałóg rozpowszechniony jest również wśród kobiet oraz młodszych osób. Jak z nim walczyć?
 
 
Już od 20. lat w Polsce, w każdy trzeci czwartek listopada, obchodzimy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Jest to okazja dla tysięcy palaczy, by tego dnia zerwać z nałogiem. W tym roku rzucenie palenia może stać się łatwiejsze dzięki specjalnej, bezpłatnej aplikacji – iCoach, uruchomionej w ramach kampanii Komisji Europejskiej „Eks-palacze – nic ich nie zatrzyma”.
 
 
Rzucanie palenie to wielkie wyzwanie. Nie ma co ukrywać, że nałogowi palacze muszą się zmierzyć z własnym organizmem oraz pokusą zapalenia „tylko jednego”. Sukces zależy od wiedzy na temat nałogu, uzależnienia oraz technik radzenia sobie z objawami odstawienia nikotyny.
 
 
fot. exsmokers.euJohn Dalli, komisarz europejski ds. zdrowia, ogłosił rozpoczęcie drugiego etapu kampanii Komisji Europejskiej „Eks-palacze – nic ich nie zatrzyma”, promującej walkę z paleniem. Zainicjowana w czerwcu tego roku kampania ma na celu pomóc osobom w wieku 25-34 lat rzucić palenie lub wytrwać bez tytoniu, dzięki czemu będą mogli być „nie do zatrzymania” i wieść życie wolne od papierosów. Kampania „Nie do zatrzymania” promuje korzyści wynikające z życia bez tytoniu, takie jak lepsze zdrowie, lepsze relacje społeczne, większe oszczędności i oczywiście lepsza jakość życia.
 
 
© Kitty - Fotolia.comGlobalne badania przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) wykazały, że bierne palenia zabija co roku 60 tysięcy osób. Jedna trzecia z tej grupy to dzieci, które narażone były w domach na wdychanie dymu papierosowego.
 
 
Ochrona zdrowia kobiety przed wpływem tytoniu i dymu to motyw przewodni tegorocznego Światowego Dnia bez Tytoniu, obchodzonego corocznie 31 maja. WHO podkreśla, że to właśnie kobiety, a zwłaszcza młode dziewczęta są obecnie głównym adresatem marketingowych zabiegów światowych koncernów tytoniowych.
 
 
© Gina Sanders - Fotolia.comW zeszłym roku ceny papierosów wzrosły. Dalsze podwyżki mają wynikać z dostosowywania podatku akcyzowego do wymogów unijnych, które ostatecznie muszą zostać spełnione do 2009 roku. Dodatkowo sytuację nabywców papierosów może pogorszyć wprowadzenie bardziej restrykcyjnego zakazu palenia obejmującego więcej kategorii miejsc publicznych, jak również – w bardziej radykalnej wersji – niektóre przestrzenie prywatne, np. wnętrza samochodów, balkony.
 
 
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comSyndrom „kochania za bardzo” dotyka wielu kobiet. Nie potrafią one tworzyć szczęśliwych związków, a za swoje niepowodzenia obwiniają partnerów. Jednocześnie dają z siebie wszystko, żeby związek trwał - w imię miłości. Wierzą że ich wielka miłość potrafi partnera zmienić. Dzielnie znoszą ból, który partner im zadaje - poniżanie, przemoc fizyczną. Działa już Fundacja Kobiece Serca i ich portal internetowy, gdzie można skorzystać z konsultacji psychologicznych on-line, zapisać się na warsztaty, poczytać artykuły na temat uzależnienia od miłości.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»