kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Mariah Carey fot. Universal Music PolskaSkandal związany z molestowaniem seksualnym zatacza coraz szersze kręgi. Afera, którą zapoczątkowały sensacyjne doniesienia dotyczące Harveya Weinsteina, skłoniło wiele osób w Hollywood, by wyjawić skrywane dotąd tajemnice. O molestowanie oskarżeni zostali Kevin Spacey, Dustin Hoffman, Jeffrey Tambor, Ed Westwick, Robert Knepper, a teraz Mariah Carey.
 
 
Pod numerem infolinii 801 123 400 konsultanci Fundacji Kidprotect.pl będą doradzać dorosłym w sprawach dotyczących bezpieczeństwa dzieci.
 
 
Od 18 stycznia obowiązują zmienione przepisy Kodeksu pracy, które odnoszą się m.in. do kwestii zakazu dyskryminacji. Celem ich wprowadzenia jest większa ochrona pracowników. Nowe regulacje rozszerzają lub uszczegóławiają definicje molestowania oraz dyskryminacji w zatrudnieniu, wprowadzają również ochronę pracowników, którzy przeciwstawiają się takim praktykom.
 
 
Trwają prace nad projektami nowelizacji kodeksu pracy. Wśród proponowanych zmian znalazły się m.in. wydłużenie urlopu macierzyńskiego oraz możliwość uzyskania wyższego odszkodowania za bezprawne zwolnienie z pracy.
 
 
Z inicjatywy Stowarzyszenia GSM (GSMA) zawarto sojusz operatorów komórkowych przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci. Celem jest ograniczenie używania telefonii komórkowej przez osoby lub organizacje, chcące korzystać lub czerpać zyski z materiałów zawierających takie treści. Większość tego typu materiałów jest dostępna za pomocą standardowego połączenia internetowego, istnieje zatem niebezpieczeństwo, że sieci szerokopasmowe wprowadzane przez operatorów komórkowych, mogłyby być w tym celu użyte.
 
 
Opublikowano raport z badań przeprowadzonych we Włoszech, Hiszpanii i Polsce, dotyczących przemocy wobec kobiet oraz ich dyskryminacji. Wyniki są jednoznaczne: we wszystkich tych krajach przemoc w stosunku do kobiet jest wciąż znaczącym problemem.
 
 
© Andrew Breeden - Fotolia.comZ badania Z. Izdebskiego, zrealizowanego przez TNS OBOP na zlecenie KC ds. AIDS wynika, że dla ponad 60% kobiet zajmujących się prostytucją głównym powodem podjęcia się tego zajęcia jest trudna sytuacja materialna.
 
 
W najbliższą niedzielę, 20 maja, przez Warszawę przejedzie autobus pełen aktywistów i sympatyków Amnesty International. Pod odpowiednimi ambasadami wygwiżdżą oni naruszenia praw człowieka dokonywane przez rządy pięciu krajów: USA, Syrii, Białorusi, Iranie i Chinach. Pod każdą upomną się o poszanowanie praw konkretnej osoby.
 
 
fot. ckk7 maja w Warszawie odbędzie się spotkanie poświęcone „Czarnej księdze kobiet”. Poprowadzi je Agnieszka Graff. Organizatorami są Fundacja Feminoteka i Wydawnictwo W.A.B.
 
 
Molestowanie seksualne, także werbalne, jest niedopuszczalne w pracy. Kodeks pracy określa je jako „każde nieakceptowane zachowanie o charakterze seksualnym lub odnoszące się do płci pracownika, którego celem lub skutkiem jest naruszenie godności lub poniżenie. Na zachowania te mogą się składać fizyczne, werbalne lub pozawerbalne elementy”.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »