kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Stop meningokokomMeningokoki to groźne bakterie, które wywołują ciężkie zapalenia inwazyjne takie jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i posocznica (sepsa). Choroba zagraża najbardziej niemowlętom i małym dzieciom do czwartego roku życia. Trzeba wiedzieć, że przebieg inwazyjnej choroby meningokokowej może być dynamiczny i nieprzewidywalny.
 
 
© JPC-PROD - Fotolia.comMeningokoki są groźnymi bakteriami, stanowiącymi jedną z najczęstszych przyczyn bakteryjnych zakażeń inwazyjnych. Choroba zagraża najbardziej niemowlętom i małym dzieciom do czwartego roku życia. Rodzice jednak niewiele wiedzą na ten temat – 70 procent opiekunów nie ma świadomości, że Inwazyjna Choroba Meningokokowa może zagrażać życiu dziecka – pokazują najnowsze badania świadomości na temat meningokoków w naszym kraju.
 
 
Jedno na dziesięć dzieci umiera w wyniku zakażenia meningokokami. Co piąte dziecko w wyniku przebytej choroby ulega groźnym powikłaniom, jak niedosłyszenie, zmiany w mózgu, ataki epileptyczne czy utrata kończyn. Wszystko za sprawą groźnej bakterii - Neisseria meningitidis grupy C, która może wywołać inwazyjną chorobę meningokokowi, objawiającą się najczęściej jako zapalenie opon-mózgowo rdzeniowych lub zakażenie krwi (sepsa).
 
 
fot. Stop PneumokokomCo roku na skutek zakażeń pneumokokowych umiera na świecie milion dzieci poniżej 5 roku życia. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Po sukcesie akcji bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom w Kielcach, urzędnicy z Krakowa decydują się na szczepienie swoich najmłodszych mieszkańców przeciwko pneumokokom i meningokokom. Kolejne miasto postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i funduje szczepienia ochronne dzieciom.
 
 
Reklamowane w telewizji oraz na plakatach szczepionki przeciwko wywołującym sepsę pneumokokom są nieskuteczne na tę odmianę choroby, której przypadki zanotowano w naszym kraju. Wzrost zachorowań na sepsę w Polsce spowodowały inne bakterie zwane meningokokami. Reklamy szczepionki zostały już zdjęte z anten telewizyjnych.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»