kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Stop meningokokomMeningokoki to groźne bakterie, które wywołują ciężkie zapalenia inwazyjne takie jak zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych i posocznica (sepsa). Choroba zagraża najbardziej niemowlętom i małym dzieciom do czwartego roku życia. Trzeba wiedzieć, że przebieg inwazyjnej choroby meningokokowej może być dynamiczny i nieprzewidywalny.
 
 
© JPC-PROD - Fotolia.comMeningokoki są groźnymi bakteriami, stanowiącymi jedną z najczęstszych przyczyn bakteryjnych zakażeń inwazyjnych. Choroba zagraża najbardziej niemowlętom i małym dzieciom do czwartego roku życia. Rodzice jednak niewiele wiedzą na ten temat – 70 procent opiekunów nie ma świadomości, że Inwazyjna Choroba Meningokokowa może zagrażać życiu dziecka – pokazują najnowsze badania świadomości na temat meningokoków w naszym kraju.
 
 
Jedno na dziesięć dzieci umiera w wyniku zakażenia meningokokami. Co piąte dziecko w wyniku przebytej choroby ulega groźnym powikłaniom, jak niedosłyszenie, zmiany w mózgu, ataki epileptyczne czy utrata kończyn. Wszystko za sprawą groźnej bakterii - Neisseria meningitidis grupy C, która może wywołać inwazyjną chorobę meningokokowi, objawiającą się najczęściej jako zapalenie opon-mózgowo rdzeniowych lub zakażenie krwi (sepsa).
 
 
fot. Stop PneumokokomCo roku na skutek zakażeń pneumokokowych umiera na świecie milion dzieci poniżej 5 roku życia. Lepiej zapobiegać niż leczyć. Po sukcesie akcji bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom w Kielcach, urzędnicy z Krakowa decydują się na szczepienie swoich najmłodszych mieszkańców przeciwko pneumokokom i meningokokom. Kolejne miasto postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i funduje szczepienia ochronne dzieciom.
 
 
Reklamowane w telewizji oraz na plakatach szczepionki przeciwko wywołującym sepsę pneumokokom są nieskuteczne na tę odmianę choroby, której przypadki zanotowano w naszym kraju. Wzrost zachorowań na sepsę w Polsce spowodowały inne bakterie zwane meningokokami. Reklamy szczepionki zostały już zdjęte z anten telewizyjnych.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »