kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Badania w specjalnym mammobusie, porady lekarzy i psychologów oraz warsztaty dotyczące profilaktyki nowotworowej – z wszystkiego będzie można skorzystać w Agorze Bytom 8 i 9 października. Kulminacją spotkania ze zdrowiem będzie sobotni koncert Krystyny Prońko.
 
 
fot. Wielka Kampania Życia 24 września przez warszawskie ulice przeszedł Marsz Różowej Wstążki, który już po raz czternasty został zorganizowany w ramach Wielkiej Kampanii Życia. Uczestniczyło w nim kilka tysięcy osób, wyrażając w ten sposób poparcie dla programu walki z rakiem piersi.
 
 
fot. AvonZbliża się kolejna, 14. edycja Marszu Różowej Wstążki - ogólnopolskiej akcji propagującej profilaktykę raka piersi. Jak co roku, w Wielkiej Kampanii Życia - Avon Kontra Rak Piersi, przemaszeruje kilka tysięcy osób. Wydarzenie jest manifestacją wsparcia wszystkich walczących z chorobą oraz wyrazem poparcia dla tej największej kampanii informacyjnej.
 
 
fot. multimedis.plRak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa dotykająca kobiety - 12 tysięcy zachorowań na rok w Polsce!
 
 
Kobiety w Europie Zachodniej chętnie korzystają z przesiewowych badań mammograficznych. Tymczasem w Polsce takie badania nie cieszą się popularnością. Mimo że od 5 lat mammografia w grupie wiekowej 50-69 lat jest bezpłatna, wiele kobiet nie zgłasza się na badania. Frekwencja podczas skriningu jest niska - w skali Polski wynosi tylko ok. 40%. To sprawia, że rak piersi w naszym kraju nadal wykrywany jest zbyt późno, a jego leczenie jest trudniejsze i bardziej kosztowne.
 
 
fot. Zdrowa GminaW okresie od marca do czerwca w 80 gminach i dzielnicach biorących udział w konkursie Zdrowa Gmina odnotowano wzrost frekwencji kobiet zgłaszających się na mammografię i cytologię, która odpowiednio wyniosła średnio 1,98% oraz 0,69%. Największy średni wzrost frekwencji w ciągu ostatnich czterech miesięcy odnotowała w badaniach mammograficznych Gmina Wodynie - 16,57%, a w badaniach cytologicznych Gmina Paprotnia - 7,09%. Gminy, które do końca trwania konkursu odnotują największy średni wzrost frekwencji wśród osób zgłaszających się na badania, będą miały największe szanse na wygraną.
 
 
Cytomammobus to przychodnia na kółkach wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny, z trzema pracowniami: mammograficzną, cytologiczną i ultrasonograficzną.
 
 
Naukowcy z Bristol University zakończyli pierwsze testy nad nowym urządzeniem wykrywającym raka piersi. Jest to radar, który początkowo zaprojektowany był do wykrywania... min przeciwpiechotnych - pisze Dziennik.
 
 
© haitaucher39 - Fotolia.comPaździernik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Najlepszą metodą obrony przed chorobą jest profilaktyka. Dlatego każda kobieta powinna nauczyć się badać swoje piersi i regularnie wykonywać mammografię.
 
 
© Tyler Olson - Fotolia.comW Polsce co roku ponad 10 tysięcy kobiet zapada na raka piersi. Ten najczęściej występujący u nich nowotwór złośliwy może być wyleczalny dzięki wczesnemu wykryciu i prawidłowej profilaktyce. Centrum Medyczne LIM po raz piąty organizuje bezpłatne badania mammograficzne.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»