kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Badania w specjalnym mammobusie, porady lekarzy i psychologów oraz warsztaty dotyczące profilaktyki nowotworowej – z wszystkiego będzie można skorzystać w Agorze Bytom 8 i 9 października. Kulminacją spotkania ze zdrowiem będzie sobotni koncert Krystyny Prońko.
 
 
fot. Wielka Kampania Życia 24 września przez warszawskie ulice przeszedł Marsz Różowej Wstążki, który już po raz czternasty został zorganizowany w ramach Wielkiej Kampanii Życia. Uczestniczyło w nim kilka tysięcy osób, wyrażając w ten sposób poparcie dla programu walki z rakiem piersi.
 
 
fot. AvonZbliża się kolejna, 14. edycja Marszu Różowej Wstążki - ogólnopolskiej akcji propagującej profilaktykę raka piersi. Jak co roku, w Wielkiej Kampanii Życia - Avon Kontra Rak Piersi, przemaszeruje kilka tysięcy osób. Wydarzenie jest manifestacją wsparcia wszystkich walczących z chorobą oraz wyrazem poparcia dla tej największej kampanii informacyjnej.
 
 
fot. multimedis.plRak piersi to najczęstsza choroba nowotworowa dotykająca kobiety - 12 tysięcy zachorowań na rok w Polsce!
 
 
Kobiety w Europie Zachodniej chętnie korzystają z przesiewowych badań mammograficznych. Tymczasem w Polsce takie badania nie cieszą się popularnością. Mimo że od 5 lat mammografia w grupie wiekowej 50-69 lat jest bezpłatna, wiele kobiet nie zgłasza się na badania. Frekwencja podczas skriningu jest niska - w skali Polski wynosi tylko ok. 40%. To sprawia, że rak piersi w naszym kraju nadal wykrywany jest zbyt późno, a jego leczenie jest trudniejsze i bardziej kosztowne.
 
 
fot. Zdrowa GminaW okresie od marca do czerwca w 80 gminach i dzielnicach biorących udział w konkursie Zdrowa Gmina odnotowano wzrost frekwencji kobiet zgłaszających się na mammografię i cytologię, która odpowiednio wyniosła średnio 1,98% oraz 0,69%. Największy średni wzrost frekwencji w ciągu ostatnich czterech miesięcy odnotowała w badaniach mammograficznych Gmina Wodynie - 16,57%, a w badaniach cytologicznych Gmina Paprotnia - 7,09%. Gminy, które do końca trwania konkursu odnotują największy średni wzrost frekwencji wśród osób zgłaszających się na badania, będą miały największe szanse na wygraną.
 
 
Cytomammobus to przychodnia na kółkach wyposażona w nowoczesny sprzęt medyczny, z trzema pracowniami: mammograficzną, cytologiczną i ultrasonograficzną.
 
 
Naukowcy z Bristol University zakończyli pierwsze testy nad nowym urządzeniem wykrywającym raka piersi. Jest to radar, który początkowo zaprojektowany był do wykrywania... min przeciwpiechotnych - pisze Dziennik.
 
 
© haitaucher39 - Fotolia.comPaździernik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Najlepszą metodą obrony przed chorobą jest profilaktyka. Dlatego każda kobieta powinna nauczyć się badać swoje piersi i regularnie wykonywać mammografię.
 
 
© Tyler Olson - Fotolia.comW Polsce co roku ponad 10 tysięcy kobiet zapada na raka piersi. Ten najczęściej występujący u nich nowotwór złośliwy może być wyleczalny dzięki wczesnemu wykryciu i prawidłowej profilaktyce. Centrum Medyczne LIM po raz piąty organizuje bezpłatne badania mammograficzne.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »