kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© auremar - Fotolia.comTo szczególne i najważniejsze zarazem święto dla każdej mamy. Nic dziwnego, że większość z nas chce poświęcić czas na spotkanie z mamą w dniu jej święta. Potwierdzają to badania - aż 95 procent ankietowanych obchodzi ten dzień ze swoją mamą i chętnie podaruje jej z tej okazji prezent - wynika z sondy przeprowadzonej przez serwis PrezentMarzen.com.
 
 
fot. mama i dzieckoLiczba urodzeń w Polsce zaczęła rosnąć. Rodzice mogą obecnie korzystać z urlopu macierzyńskiego oraz ojcowskiego. To jednak nie wszystko. Specjalne uprawnienia posiada mama, która wraca do pracy po urlopie macierzyńskim. Warto sprawdzić, czego można oczekiwać po powrocie do pracy.
 
 
fot. feedo.plPrawie 4 godziny dziennie spędzają młode matki na korzystaniu z Internetu. Łączą się z siecią przy pomocy komputerów, tabletów czy smartfonów. Co druga mama szuka porad i informacji na temat macierzyństwa na portalach i blogach o tej tematyce. W jaki sposób matki wykorzystują nowoczesne technologie?
 
 
fot. pixabayDla każdej pracującej kobiety opieka nad dzieckiem to spore wyzwanie. Kodeks pracy przewiduje pewien zakres przywilejów i udogodnień dla matek. Jakie prawa ma mama, która powraca do pracy z urlopu macierzyńskiego?
 
 
fot. Kongres ASSITEJ i Festiwal KORCZAK - Czuk i HekW dniach od 23 do 31 maja rusza w Warszawie Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2014, który towarzyszy 18. Światowemu Kongresowi ASSITEJ – spotkaniu najważniejszych przedstawicieli organizacji, zajmującej się twórczością teatralną dla młodych widzów. To doskonała okazja, aby połączyć świętowanie Dnia Matki i Dnia Dziecka – wybrać się z dzieckiem do teatru.
 
 
© yanlev - Fotolia.comMacierzyństwo jest niesamowitym zjawiskiem – potrafi jednocześnie uskrzydlać, motywować do różnych działań, ale też dawać poczucie bezradności czy przeświadczenie o bezgranicznym poświęceniu dla własnego dziecka. Zdarza się bowiem, że kobiety-matki czują się zagubione, nie są w stanie radzić sobie z emocjami, czy wreszcie sprostać wizerunkowi Mamy Idealnej, który same sobie narzucają.
 
 
© Superingo - Fotolia.comJeśli latem jesteś w ciąży nie oznacza to wcale, że musisz rezygnować z wakacyjnych planów. Po konsultacji z lekarzem i przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, słoneczne dni spokojnie możesz spędzić na śródziemnomorskiej wyspie, nad jeziorem lub w górach.
 
 
Oprócz nieprzespanych nocy z powodu pociechy, sen z oczu młodych mam spędza szybki powrót do sylwetki sprzed ciąży. Trudno zmobilizować się do ćwiczeń i zachowania odpowiedniej diety, kiedy każda wolna chwila to luksus. Jest jednak kilka sposobów na to, jak opiekując się naszym maluchem zadbać również o siebie.
 
 
fot. billbirdHistoria święta Matki sięga czasów najdawniejszych - obchodzono je już w starożytnej Grecji. W Polsce istnieje od 1923 roku. To dzień, w którym poza wręczeniem kwiatów mamie, warto poświęcić chwilę na refleksję. Dzień Matki kojarzony jest zwykle z młodymi mamami, a przecież są mamy w różnym wieku.
 
 
Jeśli chcemy sprawić przyszłej mamie, która żyje w zgodzie z naturą, prawdziwą niespodziankę, zorganizujmy jej baby shower w stylu eko.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»