kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© auremar - Fotolia.comTo szczególne i najważniejsze zarazem święto dla każdej mamy. Nic dziwnego, że większość z nas chce poświęcić czas na spotkanie z mamą w dniu jej święta. Potwierdzają to badania - aż 95 procent ankietowanych obchodzi ten dzień ze swoją mamą i chętnie podaruje jej z tej okazji prezent - wynika z sondy przeprowadzonej przez serwis PrezentMarzen.com.
 
 
fot. mama i dzieckoLiczba urodzeń w Polsce zaczęła rosnąć. Rodzice mogą obecnie korzystać z urlopu macierzyńskiego oraz ojcowskiego. To jednak nie wszystko. Specjalne uprawnienia posiada mama, która wraca do pracy po urlopie macierzyńskim. Warto sprawdzić, czego można oczekiwać po powrocie do pracy.
 
 
fot. feedo.plPrawie 4 godziny dziennie spędzają młode matki na korzystaniu z Internetu. Łączą się z siecią przy pomocy komputerów, tabletów czy smartfonów. Co druga mama szuka porad i informacji na temat macierzyństwa na portalach i blogach o tej tematyce. W jaki sposób matki wykorzystują nowoczesne technologie?
 
 
fot. pixabayDla każdej pracującej kobiety opieka nad dzieckiem to spore wyzwanie. Kodeks pracy przewiduje pewien zakres przywilejów i udogodnień dla matek. Jakie prawa ma mama, która powraca do pracy z urlopu macierzyńskiego?
 
 
fot. Kongres ASSITEJ i Festiwal KORCZAK - Czuk i HekW dniach od 23 do 31 maja rusza w Warszawie Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK 2014, który towarzyszy 18. Światowemu Kongresowi ASSITEJ – spotkaniu najważniejszych przedstawicieli organizacji, zajmującej się twórczością teatralną dla młodych widzów. To doskonała okazja, aby połączyć świętowanie Dnia Matki i Dnia Dziecka – wybrać się z dzieckiem do teatru.
 
 
© yanlev - Fotolia.comMacierzyństwo jest niesamowitym zjawiskiem – potrafi jednocześnie uskrzydlać, motywować do różnych działań, ale też dawać poczucie bezradności czy przeświadczenie o bezgranicznym poświęceniu dla własnego dziecka. Zdarza się bowiem, że kobiety-matki czują się zagubione, nie są w stanie radzić sobie z emocjami, czy wreszcie sprostać wizerunkowi Mamy Idealnej, który same sobie narzucają.
 
 
© Superingo - Fotolia.comJeśli latem jesteś w ciąży nie oznacza to wcale, że musisz rezygnować z wakacyjnych planów. Po konsultacji z lekarzem i przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności, słoneczne dni spokojnie możesz spędzić na śródziemnomorskiej wyspie, nad jeziorem lub w górach.
 
 
Oprócz nieprzespanych nocy z powodu pociechy, sen z oczu młodych mam spędza szybki powrót do sylwetki sprzed ciąży. Trudno zmobilizować się do ćwiczeń i zachowania odpowiedniej diety, kiedy każda wolna chwila to luksus. Jest jednak kilka sposobów na to, jak opiekując się naszym maluchem zadbać również o siebie.
 
 
fot. billbirdHistoria święta Matki sięga czasów najdawniejszych - obchodzono je już w starożytnej Grecji. W Polsce istnieje od 1923 roku. To dzień, w którym poza wręczeniem kwiatów mamie, warto poświęcić chwilę na refleksję. Dzień Matki kojarzony jest zwykle z młodymi mamami, a przecież są mamy w różnym wieku.
 
 
Jeśli chcemy sprawić przyszłej mamie, która żyje w zgodzie z naturą, prawdziwą niespodziankę, zorganizujmy jej baby shower w stylu eko.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »