kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ rozwód_35822404_zimmytws-Fotolia.comKiedy ludzie decydują się na rozwód, często wydaje im się, że proces sądowy to jedynie formalność. Często jednak okazuje się, że w tych chwilach rodzą się z wielką siłą negatywne emocje. Jak przejść przez trudną często batalię rozwodową?
 
 
fot. ślubne trendyWartość rynku ślubnego, według danych GUS, szacowana jest na około 7 miliardów złotych, co sprawia, że jest on najszybciej rozwijającym się sektorem usług w Polsce. Branża szybko reaguje na zmieniające się trendy ślubne. O tym, co będzie modne w 2015 roku opowiada Paweł Chlebowski, konsultant ślubny z firmy Wspaniały Ślub.
 
 
© Foxy_A - Fotolia.comZ badania internetowego biura matrymonialnego MyDwoje.pl wynika, że 2 na 3 mężczyzn woli opiekować się dziećmi niż pracować. Okazuje się, że jedynie co dziesiąty mężczyzna oczekuje od swojej partnerki, aby ta porzuciła pracę i poświęciła się wychowywaniu dzieci.
 
 
fot. Sean Bean fot. HBO55-letni Sean Bean zamierza wejść w związek małżeński po raz... piąty.
 
 
© Igor Osypenko - Fotolia.comPonad połowa zakochanych decyduje się na małżeństwo, a jedna trzecia wybiera stały związek - wynika z badania przeprowadzonego przez internetowe biuro matrymonialne MyDwoje.pl. Jak długo trwa samotność singla, kiedy zaczyna szukać miłości? Jakie modele związku są teraz w modzie?
 
 
fot. prezentmarzen.plWręczając ślubny prezent staramy się, aby przyniósł on radość obdarowanym i pozostał długo w ich pamięci. Chociaż chętnie wręczamy przyszłym małżonkom gotówkę, to warto pokusić się o oryginalniejszy podarunek, który będzie niezapomnianym przeżyciem. Może zamiast żelazka czy odkurzacza, zdecydujemy się podarować np. lot balonem dla dwojga lub kurs sushi?
 
 
© Sergey Goruppa - Fotolia.comOd kilku lat maleje w Polsce liczba zawieranych małżeństw – pokazują dane GUS. Wpływ na ten stan rzeczy mają nie tylko niż demograficzny i wysoka liczba młodych na emigracji, ale także czynniki ekonomiczne. Trudno bowiem pominąć wysokie koszty związane z uroczystością. Jak zorganizować ślub i wesele, aby uniknąć problemów finansowych i rozpocząć wspólne życie bez niepotrzebnych długów, podpowiadają eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego.
 
 
© Kirill Kedrinski - Fotolia.comPolskie pary małżeńskie w Wielkiej Brytanii bardziej cieszą się z życia, a kobiety odczuwają większą satysfakcję ze związku, niż Polacy, którzy pozostali w kraju – pokazują badania Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Okazuje się, że wyjazd za granicę wraz z rodziną to nie tylko kwestia polepszenia statusu materialnego, ale też inwestycja w jakość życia oraz związku małżeńskiego.
 
 
© Robert Kneschke - Fotolia.comChociaż rodzina wciąż znajduje się na najwyższym miejscu w hierarchii wartości Polaków, to jednak istnieje w nas obawa przed stałym związkiem. Znalezienie odpowiedniego partnera jest jednak jedną z najważniejszych kwestii dla wielu z nas, choć przecież nie jest to łatwe. A gdyby tak na chwilkę porzucić romantyczne podpowiedzi serca, a posłuchać głosu ekonomistów?
 
 
© Igor Osypenko - Fotolia.comPonad 80 procent Polaków, którzy są w stałych związkach jest w nich szczęśliwych – wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS. Wiadomo, że nie ma ludzi idealnych, jak i ma też perfekcyjnego związku. Wspólne życie jest jednak łatwiejsze, niż w pojedynkę. Co zatem składa się na szczęście w związku?
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »