kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. christgr / sxc.huJedna z matek założyła stronę, na której mają znajdować się zdjęcia kobiet w ciąży, bądź zaraz po urodzeniu dziecka. Chce w ten sposób zaprotestować przeciw lansowaniu przez współczesną kulturę wizerunku kobiety, która natychmiast po porodzie ma piękne opalone ciało, jędrny biust i nogi bez żylaków. Prawda o wyglądzie kobiety w okresie połogu i kamienia piersią jest zaś sekretem, który społeczeństwo chętnie ukrywa.
 
 
© auremar - Fotolia.comTo szczególne i najważniejsze zarazem święto dla każdej mamy. Nic dziwnego, że większość z nas chce poświęcić czas na spotkanie z mamą w dniu jej święta. Potwierdzają to badania - aż 95 procent ankietowanych obchodzi ten dzień ze swoją mamą i chętnie podaruje jej z tej okazji prezent - wynika z sondy przeprowadzonej przez serwis PrezentMarzen.com.
 
 
© yanlev - Fotolia.comDla wielu pracodawców wskazanie podstawy wymiaru zasiłku macierzyńskiego stanowi problem, pomimo publikowanych przez ZUS wskazówek. Julita Podhorodecka, specjalista ds. prawa pracy i ubezpieczeń wfirma.pl rozwiewa wątpliwości w tym zakresie.
 
 
fot. Mieśniaki macicyWystępują u około 20-40 procent kobiet i są jednym z najczęściej pojawiających się łagodnych rozrostów nowotworowych. Mięśniaki macicy najczęściej leczy się w Polsce poprzez leczenie operacyjne - usunięcie macicy. Ten problem zdrowotny dotyka coraz młodszych kobiet. Czy mięśniaki macicy zawsze pozbawiają kobietę szansy na macierzyństwo?
 
 
fot. mama i dzieckoLiczba urodzeń w Polsce zaczęła rosnąć. Rodzice mogą obecnie korzystać z urlopu macierzyńskiego oraz ojcowskiego. To jednak nie wszystko. Specjalne uprawnienia posiada mama, która wraca do pracy po urlopie macierzyńskim. Warto sprawdzić, czego można oczekiwać po powrocie do pracy.
 
 
fot. feedo.plPrawie 4 godziny dziennie spędzają młode matki na korzystaniu z Internetu. Łączą się z siecią przy pomocy komputerów, tabletów czy smartfonów. Co druga mama szuka porad i informacji na temat macierzyństwa na portalach i blogach o tej tematyce. W jaki sposób matki wykorzystują nowoczesne technologie?
 
 
fot. chusta do noszenia dzieciDla niektórych młodych mam to jedynie modny gadżet, inne traktują chusty do noszenia dzieci jak inwestycję w przyszłość malucha, akcentując ideę świadomego rodzicielstwa. Tego typu chusty są wygodnym rozwiązaniem, które pozwala na stały kontakt z dzieckiem, a przy tym ułatwia przemieszczenie się wraz z dzieckiem np. między sklepowymi półkami.
 
 
fot. eurokobietaCo 25. Polak pracuje obecnie w formie telepracy czyli pracuje w domowym zaciszu. Ten sposób zatrudnienia nie jest u nas bardzo popularny, ale w porównaniu z minionymi latami odnotowuje się wzrost liczy zatrudnionych telepracowników. Z takiej formy zatrudnienia płynie wiele korzyści, które ułatwiają kobietom karierę zawodową.
 
 
© yanlev - Fotolia.comMacierzyństwo jest niesamowitym zjawiskiem – potrafi jednocześnie uskrzydlać, motywować do różnych działań, ale też dawać poczucie bezradności czy przeświadczenie o bezgranicznym poświęceniu dla własnego dziecka. Zdarza się bowiem, że kobiety-matki czują się zagubione, nie są w stanie radzić sobie z emocjami, czy wreszcie sprostać wizerunkowi Mamy Idealnej, który same sobie narzucają.
 
 
fot. praca i ciążaChcesz zostać mamą, a obawiasz się, że decyzja o macierzyństwie automatycznie pozbawi się pracy? Pracująca kobieta, która oczekuje dziecka ma szczególne uprawnienia. Jednym z nich jest zakaz wypowiadania i rozwiązywania umowy o pracę w czasie ciąży i urlopu macierzyńskiego. Od tych zapisów kodeksowych są jednak wyjątki. Sprawdź czego możesz wymagać od swojego szefa, będąc w ciąży.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] następna »