kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. christgr / sxc.huJedna z matek założyła stronę, na której mają znajdować się zdjęcia kobiet w ciąży, bądź zaraz po urodzeniu dziecka. Chce w ten sposób zaprotestować przeciw lansowaniu przez współczesną kulturę wizerunku kobiety, która natychmiast po porodzie ma piękne opalone ciało, jędrny biust i nogi bez żylaków. Prawda o wyglądzie kobiety w okresie połogu i kamienia piersią jest zaś sekretem, który społeczeństwo chętnie ukrywa.
 
 
© auremar - Fotolia.comTo szczególne i najważniejsze zarazem święto dla każdej mamy. Nic dziwnego, że większość z nas chce poświęcić czas na spotkanie z mamą w dniu jej święta. Potwierdzają to badania - aż 95 procent ankietowanych obchodzi ten dzień ze swoją mamą i chętnie podaruje jej z tej okazji prezent - wynika z sondy przeprowadzonej przez serwis PrezentMarzen.com.
 
 
© yanlev - Fotolia.comDla wielu pracodawców wskazanie podstawy wymiaru zasiłku macierzyńskiego stanowi problem, pomimo publikowanych przez ZUS wskazówek. Julita Podhorodecka, specjalista ds. prawa pracy i ubezpieczeń wfirma.pl rozwiewa wątpliwości w tym zakresie.
 
 
fot. Mieśniaki macicyWystępują u około 20-40 procent kobiet i są jednym z najczęściej pojawiających się łagodnych rozrostów nowotworowych. Mięśniaki macicy najczęściej leczy się w Polsce poprzez leczenie operacyjne - usunięcie macicy. Ten problem zdrowotny dotyka coraz młodszych kobiet. Czy mięśniaki macicy zawsze pozbawiają kobietę szansy na macierzyństwo?
 
 
fot. mama i dzieckoLiczba urodzeń w Polsce zaczęła rosnąć. Rodzice mogą obecnie korzystać z urlopu macierzyńskiego oraz ojcowskiego. To jednak nie wszystko. Specjalne uprawnienia posiada mama, która wraca do pracy po urlopie macierzyńskim. Warto sprawdzić, czego można oczekiwać po powrocie do pracy.
 
 
fot. feedo.plPrawie 4 godziny dziennie spędzają młode matki na korzystaniu z Internetu. Łączą się z siecią przy pomocy komputerów, tabletów czy smartfonów. Co druga mama szuka porad i informacji na temat macierzyństwa na portalach i blogach o tej tematyce. W jaki sposób matki wykorzystują nowoczesne technologie?
 
 
fot. chusta do noszenia dzieciDla niektórych młodych mam to jedynie modny gadżet, inne traktują chusty do noszenia dzieci jak inwestycję w przyszłość malucha, akcentując ideę świadomego rodzicielstwa. Tego typu chusty są wygodnym rozwiązaniem, które pozwala na stały kontakt z dzieckiem, a przy tym ułatwia przemieszczenie się wraz z dzieckiem np. między sklepowymi półkami.
 
 
fot. eurokobietaCo 25. Polak pracuje obecnie w formie telepracy czyli pracuje w domowym zaciszu. Ten sposób zatrudnienia nie jest u nas bardzo popularny, ale w porównaniu z minionymi latami odnotowuje się wzrost liczy zatrudnionych telepracowników. Z takiej formy zatrudnienia płynie wiele korzyści, które ułatwiają kobietom karierę zawodową.
 
 
© yanlev - Fotolia.comMacierzyństwo jest niesamowitym zjawiskiem – potrafi jednocześnie uskrzydlać, motywować do różnych działań, ale też dawać poczucie bezradności czy przeświadczenie o bezgranicznym poświęceniu dla własnego dziecka. Zdarza się bowiem, że kobiety-matki czują się zagubione, nie są w stanie radzić sobie z emocjami, czy wreszcie sprostać wizerunkowi Mamy Idealnej, który same sobie narzucają.
 
 
fot. praca i ciążaChcesz zostać mamą, a obawiasz się, że decyzja o macierzyństwie automatycznie pozbawi się pracy? Pracująca kobieta, która oczekuje dziecka ma szczególne uprawnienia. Jednym z nich jest zakaz wypowiadania i rozwiązywania umowy o pracę w czasie ciąży i urlopu macierzyńskiego. Od tych zapisów kodeksowych są jednak wyjątki. Sprawdź czego możesz wymagać od swojego szefa, będąc w ciąży.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »