kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© drubig-photo - Fotolia.comMięśniaki macicy, szczególnie te o zwiększonej objętości, zmieniają anatomię pochwy, wpływając tym samym na jakość życia seksualnego kobiet. Wiele Polek zadaje sobie pytania: czy fakt, że zdiagnozowano u mnie mięśniaki macicy będzie miał wpływ na moje życie intymne?, czy mogę uprawiać seks?.
 
 
fot. MedicoverJednym z rutynowych badań przy diagnostyce przyczyn niepłodności jest ocena ogólnego stanu macicy oraz sprawdzenie drożności jajowodów. Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym dostępny jest ten nowoczesny i nieinwazyjny sposób przeprowadzania tego typu zabiegów przy użyciu urządzenia SonoFlow.
 
 
fot. Mieśniaki macicyWystępują u około 20-40 procent kobiet i są jednym z najczęściej pojawiających się łagodnych rozrostów nowotworowych. Mięśniaki macicy najczęściej leczy się w Polsce poprzez leczenie operacyjne - usunięcie macicy. Ten problem zdrowotny dotyka coraz młodszych kobiet. Czy mięśniaki macicy zawsze pozbawiają kobietę szansy na macierzyństwo?
 
 
fot. @ macica_34089546_ krishnacreations - Fotolia.comNajczęstszym powodem zachorowania na nowotwór szyki macicy jest zarażenie wirusem brodawczaka ludzkiego. Każdego dnia aż pięć kobiet w naszym kraju umiera z powodu tego nowotworu. Rak szyjki macicy to nowotwór złośliwy, ale jednocześnie jeden z nielicznych, który można niemal całkowicie wyeliminować. Jak uniknąć raka szyjki macicy?
 
 
W dobie burzliwych dyskusji na temat refundacji leczenia niepłodności metodą in-vitro, warto zastanowić się nad tym, co może zmniejszać płodność kobiety. Jednym ze schorzeń, które utrudniają lub wręcz uniemożliwiają zajście w ciążę, są mięśniaki macicy. Choroby tej nie można lekceważyć, ponieważ występuje ona u 20-40% kobiet. Oznacza to, że średnio co piąta kobieta spotyka się z tym problemem.
 
 
Na raka szyjki macicy najczęściej chorują kobiety, które urodziły dwójkę dzieci i nie planowały kolejnego potomstwa, wynika z obserwacji Szpitala Ginekologiczno-Położniczego Łubinowa 3 w Katowicach. Specjaliści śląskiej placówki apelują: Do ginekologa chodzi się nawet, jak nic nie boli i dobrze się czujemy!
 
 
Z wielu przeprowadzanych na świecie badań wynika, że zarówno stosunek do leczenia, jak i profilaktyki często wiąże się nierozerwalnie z pozycją społeczną danej osoby i kulturą medyczną w określonym środowisku. Zdarza się, że mimo że system zdrowia oferuje pewne możliwości diagnostyczne, nie są one odpowiednio wykorzystywane.
 
 
Każdego roku w Polsce na raka szyjki macicy (RSM) zapada ponad 3300 pacjentek. Żadna z nich nie musi jednak umrzeć. RSM wcześnie wykryty jest w stu procentach wyleczalny. Aby jednak został zdiagnozowany w stadium przedinwazyjnym, kobiety muszą poddawać się regularnie badaniom cytologicznym. Polska Koalicja na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy chce zachęcić Polki do wczesnej profilaktyki tej choroby - zarówno wtórnej (cytologia), jak i pierwotnej (szczepienia przeciwko wirusowi HPV).
 
 
Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna promująca profilaktykę raka szyjki macicy, będąca wsparciem Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych. Kampania "Nie pakuj się do trumny, zrób cytologię", zachęcająca do wykonywania badań cytologicznych.
 
 
Według szacunków lekarzy trapi około 3 mln Polaków, ale niewiele osób jest w stanie się do tego przyznać. Nietrzymanie moczu – bo o nim mowa – to przypadłość, która dotyczy głównie kobiet, zarówno dojrzałych, jak i młodych.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»