kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Roman Hense - Fotolia.comTwój dwulatek czy trzylatek nic nie mówi lub mówi bardzo mało? Mogą to być problemy związane z opóźnionym rozwojem mowy. Czasem jednak na skutek różnego rodzaju uszkodzeń neurologicznych może dojść do zaburzeń mowy. Najwyższy czas, aby zasięgnąć opinii neurologopedy, który pomoże w diagnozie i terapii dziecka.
 
 
Narządy mowy zaczynają kształtować się jeszcze w życiu płodowym i tam rozpoczyna się ich pierwszy trening. W kolejnych miesiącach i latach mowa przechodzi różne etapy rozwoju. Nie skorygowana na czas wada wymowy u dziecka, nie ustąpi samoistnie z wiekiem. Bez fachowej pomocy pozostanie na całe życie. Jednak niezależnie od wieku można ją usunąć. Rodzice z dziećmi zgłaszają się do logopedy najczęściej dopiero po zasugerowaniu tego typu badania przez wychowawcę z przedszkola lub szkoły.
 
 
© Alena Root - Fotolia.comOdpowiadając na niezliczone pytania ciekawskiego trzylatka zdarza nam się tęsknić za czasem, kiedy jego zasób słów ograniczał się do trzech wyrazach: „mama”, „tata” i „am”, na ogół jednak wszystkich rodziców cieszy rozwój mowy ich pociech. Niestety, bywa i tak, że na pierwsze słowa malucha musimy czekać bardzo długo, a kiedy w końcu się pojawią, ciężko nam je zrozumieć.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»