kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. KobietaW sieci można spotkać wiele opisów nieudanych zabiegów medycyny estetycznej. Jak uniknąć przykrych niespodzianek, które będą konsekwencją wyboru lekarza tej specjalności? Czego powinniśmy oczekiwać od fachowców medycyny estetycznej? Internetowe rekomendacje nie zawsze pomogą wybrać właściwego lekarza.
 
 
© Robert Przybysz - Fotolia.comZima to bez wątpienia czas obniżonej odporności. Ograniczona ilość docierających do nas promieni słonecznych, mróz i częste zmiany temperatur – w takich warunkach wiele dzieci dość szybko „łapie” przeziębienia. Jednak nie każda choroba naszej pociechy wymaga natychmiastowej wizyty u lekarza. Jak zatem odróżnić zwykły katar od nieco poważniejszej dolegliwości?
 
 
©  thevisualstock - Fotolia.comBól głowy potrafi być bardzo dokuczliwy. Zwykle sięgamy wówczas po leki przeciwbólowe i lekceważymy dolegliwość, tłumacząc sobie przyczynę bólu stresem czy problemami z ciśnieniem. Niewielu zasięgnie opinii lekarza rodzinnego czy farmaceuty, a jeszcze mniej z nas uda się do lekarza specjalisty. Ból głowy może niestety zwiastować poważne problemy ze zdrowiem, w tym z uzębieniem. Kiedy z takimi dolegliwościami należy udać się do dentysty?
 
 
© 3dvin - Fotolia.comCzasy, gdy ciąża mnoga należała do rzadkości, a widok rodziców z dwojgiem równoletnich dzieci wywoływał sensację, bezpowrotnie minęły. Dziś ekscytujemy się, dopiero gdy na świat przychodzą cztero- czy pięcioraczki. Medycyna idzie naprzód, zmieniają się też nasze przyzwyczajenia, wskutek czego rodzi się coraz więcej bliźniąt.
 
 
© Valua Vitaly - Fotolia.comCiąża to nie choroba – powtarzają przyszłe mamy. Jednak mimo to objawy, które na co dzień byś zignorowała, w tym czasie budzą niepokój. Zmęczenie, mdłości czy opuchnięte stopy – to efekt naturalnych zmian zachodzących w organizmie. Są jednak dolegliwości, których nie można lekceważyć.
 
 
Lindsay Lohan fot. UIPW piątek rano w luksusowym apartamencie wynajmowanym przez Lindsay Lohan pojawili się medycy. Do zajmowanego przez hollywoodzką apartamentu w hotelu Ritz-Carlton w Marina del Rey w stanie Kalifornia gwiazdę wezwano pogotowie. Aktorka została bowiem znaleziona nieprzytomna. Ostatecznie jednak jej stan zdrowia nie okazał się zbyt poważny, gdyż nie trafiła do szpitala.
 
 
We wrześniu Centrum Medyczne LIM rozpoczyna cykl akcji skierowanych do dzieci i ich rodziców. Pierwsza z nich to kolejna edycja akcji „Powrót do szkoły”, natomiast druga dotyczy działań związanych z logopedią. Centrum Medyczne LIM regularnie organizuje akcje profilaktyczne, poprzez które realizuje ideę zapobiegania chorobom, a nie tylko ich leczenia. Teraz wychodzi naprzeciw dzieciom w wieku szkolnym w myśl zasady, że edukację najlepiej zaczynać już od najmłodszych lat.
 
 
Fundacja „Zdrowie dziecka”, działająca przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie, organizuje akcję informacyjno-edukacyjną, której celem jest zwrócenie uwagi krakowian na znaczenie diagnostyki szpitalnej i uświadomienie im, że uzyskanie profesjonalnej pomocy medycznej nie musi być trudne.
 
 
© auremar - Fotolia.comPonad połowa Polaków (58%) jest niezadowolona z tego, jak obecnie funkcjonuje w naszym kraju opieka zdrowotna. Wyraźnie bardziej ufają lekarzom kobiety niż mężczyźni, one też częściej korzystają z usług medycznych.
 
 
Zawartość pieluszki dziecka potrafi spędzać sen z oczu nawet najbardziej doświadczonym rodzicom. Każda zmiana może wywoływać spekulacje i obawy przed przeróżnymi chorobami. O zmianach tych nie zawsze musimy informować lekarza, jest jednak jeden wyjątkowy przypadek, którego nie można lekceważyć: biegunka.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»