kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Cheryl Casey - Fotolia.comCiągle biega, skacze po meblach, nie potrafi wysiedzieć na lekcji i skupić się na wykonaniu najprostszej czynności. Często bywa agresywne, nie potrafi dogadać się z rówieśnikami, jest impulsywne i bardzo wrażliwe. Dziecko z ADHD. Jak rozpoznać to zaburzenie? Jak pomóc dziecku i… samemu sobie?
 
 
Zapalenia pochwy i sromu są najczęstszymi powodami wizyt u ginekologa – zwłaszcza po letnich miesiącach. Infekcje intymne to powszechna kobieca przypadłość. Większość dolegliwości ma przewlekły charakter. Schorzenia te wymagają leczenia! Zaniedbania mogą bowiem skutkować groźnymi konsekwencjami zdrowotnymi!
 
 
© Sylvie Thenard - Fotolia.comSprzedaż leków w Polsce od kilkunastu lat rośnie. Jak podaje Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, nasz kraj jest szóstym co do wielkości rynkiem zbytu leków w Europie. Pod względem liczby opakowań przypadających na jednego mieszkańca zajmujemy drugie miejsce - za Francją. Niepokój budzi m.in. konsumpcja lekarstw dostępnych bez recepty. Kwestia stosowania przez Polaków lekarstw dostępnych bez recepty została poruszona w jednym z ostatnich sondaży Centrum Badań Opinii Społecznej.
 
 
Antybiotyki są wciąż uważane za najskuteczniejsze leki zwalczające poważne zakażenia bakteryjne. W okresie jesienno-zimowym sięgamy po nie, upatrując zbawiennej mocy. Dane statystyczne pokazują, że są one nagminnie nadużywane i często stosowane niezgodnie z ich przeznaczeniem. Można przypuszczać, że niebawem preparaty te mogą przestać być skuteczne, gdyż bakterie stają się coraz bardziej oporne. Ponadto kuracje antybiotykami w konsekwencji prowadzą do ujawniania się niepożądanych efektów, chociażby takich jak infekcje miejsc intymnych u kobiet.


 
 
Lekarze z Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego twierdzą, że polskie dzieci są pozbawione właściwej opieki medycznej, dlatego ryzyko ich śmierci jest o 40 procent wyższe, niż w innych krajach Unii Europejskiej. Do raportu opracowanego przez pediatrów dotarł "Dziennik".
 
 
© Forgiss - Fotolia.comSzybka diagnoza to warunek skuteczności terapii – twierdzą specjaliści. W przypadku chorób nowotworowych czas ma szczególnie wielkie znaczenie.
 
 
fot. AvonW ramach Wielkiej Kampanii Życia firma Avon we współpracy ze Stowarzyszeniem Amazonki rozpoczyna realizację nowego programu profilaktycznego – „Gabinety z Różową Wstążką”.
 
 
Fundacja „Zdrowie dziecka”, działająca przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie, organizuje akcję informacyjno-edukacyjną, której celem jest zwrócenie uwagi krakowian na znaczenie diagnostyki szpitalnej i uświadomienie im, że uzyskanie profesjonalnej pomocy medycznej nie musi być trudne.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »