kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Cheryl Casey - Fotolia.comCiągle biega, skacze po meblach, nie potrafi wysiedzieć na lekcji i skupić się na wykonaniu najprostszej czynności. Często bywa agresywne, nie potrafi dogadać się z rówieśnikami, jest impulsywne i bardzo wrażliwe. Dziecko z ADHD. Jak rozpoznać to zaburzenie? Jak pomóc dziecku i… samemu sobie?
 
 
Zapalenia pochwy i sromu są najczęstszymi powodami wizyt u ginekologa – zwłaszcza po letnich miesiącach. Infekcje intymne to powszechna kobieca przypadłość. Większość dolegliwości ma przewlekły charakter. Schorzenia te wymagają leczenia! Zaniedbania mogą bowiem skutkować groźnymi konsekwencjami zdrowotnymi!
 
 
© Sylvie Thenard - Fotolia.comSprzedaż leków w Polsce od kilkunastu lat rośnie. Jak podaje Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, nasz kraj jest szóstym co do wielkości rynkiem zbytu leków w Europie. Pod względem liczby opakowań przypadających na jednego mieszkańca zajmujemy drugie miejsce - za Francją. Niepokój budzi m.in. konsumpcja lekarstw dostępnych bez recepty. Kwestia stosowania przez Polaków lekarstw dostępnych bez recepty została poruszona w jednym z ostatnich sondaży Centrum Badań Opinii Społecznej.
 
 
Antybiotyki są wciąż uważane za najskuteczniejsze leki zwalczające poważne zakażenia bakteryjne. W okresie jesienno-zimowym sięgamy po nie, upatrując zbawiennej mocy. Dane statystyczne pokazują, że są one nagminnie nadużywane i często stosowane niezgodnie z ich przeznaczeniem. Można przypuszczać, że niebawem preparaty te mogą przestać być skuteczne, gdyż bakterie stają się coraz bardziej oporne. Ponadto kuracje antybiotykami w konsekwencji prowadzą do ujawniania się niepożądanych efektów, chociażby takich jak infekcje miejsc intymnych u kobiet.


 
 
Lekarze z Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego twierdzą, że polskie dzieci są pozbawione właściwej opieki medycznej, dlatego ryzyko ich śmierci jest o 40 procent wyższe, niż w innych krajach Unii Europejskiej. Do raportu opracowanego przez pediatrów dotarł "Dziennik".
 
 
© Forgiss - Fotolia.comSzybka diagnoza to warunek skuteczności terapii – twierdzą specjaliści. W przypadku chorób nowotworowych czas ma szczególnie wielkie znaczenie.
 
 
fot. AvonW ramach Wielkiej Kampanii Życia firma Avon we współpracy ze Stowarzyszeniem Amazonki rozpoczyna realizację nowego programu profilaktycznego – „Gabinety z Różową Wstążką”.
 
 
Fundacja „Zdrowie dziecka”, działająca przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. św. Ludwika w Krakowie, organizuje akcję informacyjno-edukacyjną, której celem jest zwrócenie uwagi krakowian na znaczenie diagnostyki szpitalnej i uświadomienie im, że uzyskanie profesjonalnej pomocy medycznej nie musi być trudne.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»