kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. F2 Michelangelo BuonarrotiOd 14 marca w wiedeńskiej galerii Albertina będzie można zobaczyć nową wystawę „Założenie Albertiny. Od Dürera do Napoleona”. Wśród wielu eksponatów znalazły się tam dzieła m.in. Michała Anioła, Rembrandta i Rubensa. Wystawa przedstawia arcydzieła ukazane z perspektywy historii życia założycieli galerii: księcia Alberta Sasko-Cieszyńskiego i jego żony arcyksiężnej Marii Krystyny.
 
 
"Wyruszyliśmy na wyprawę dookoła świata w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak współczesny człowiek wyobraża sobie życie po śmierci, i czy to wyobrażenie wpływa na jego codzienne życie, na wybory, jakich dokonuje." - taki cel stawiają sobie twórcy projektu Hades 2011.
 
 
fot. Loża Patronów TeatruProcedura wejścia na salę, oczekiwanie na rozpoczęcie przedstawienia, niezrozumiałe słownictwo czy etykieta ubioru. Wielu z nas przeraża ogrom informacji i zasad, których należy przestrzegać w teatrze. Jednak sztuka nie jest przyjemnością tylko dla wybranych. Wystarczy poznać kilka podstawowych zasad, aby w teatrze poczuć się jak ryba w wodzie i zabłysnąć w towarzystwie.
 
 
4 marca na Uniwersytecie Gdańskim odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja na temat problematyki kobiecej w kontekście kulturowym i międzykulturowym z cyklu „Kobieta w kulturze". W tym roku przewodnim mottem konferencji jest hasło: „Kobieta, mężczyzna, miłość".
 
 
fot. ENHW dniach 17 - 27 lipca odbędzie się we Wrocławiu 8. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty. Podczas tegorocznej edycji festiwalu zostanie pokazanych ponad 230 filmów pełnometrażowych, pochodzących z 50 krajów , spośród których ponad 120 tytułów będzie miało polskie premiery oraz 340 filmów krótko i średniometrażowych.
 
 
fot. wedding.tv„Akademia dżentelmenów” to historia o Kopciuszku w męskim wydaniu, historia przemiany mężczyzny-żaby w czarującego księcia. Każdy odcinek nowego programu stacji Wedding TV przedstawia romantyczne wydarzenie, zaplanowane przez przyszłego „księcia”.
 
 
W dniach 23-25 listopada br. w centrum handlowo - rozrywkowym Blue City w Warszawie odbędzie się Japoński Festyn Kulturalny „Yatta!”, organizowany przez Fundację Rozwoju Młodych Talentów Artystycznych Fermata z Warszawy.
 
 
Na konferencji prasowej w Pałacu Kultury i Nauki organizatorzy tygodnia kultury japońskiej, czyli Warszawa i International Friendship Foundation, poinformowali o imprezach, które podczas Japan Week będą się odbywać w Warszawie. Od 26 do 30 października warszawiacy poznają Kraj Kwitnącej Wiśni dzięki prezentowanym, szczycącym się nierzadko kilkusetletnią tradycją obrzędom, sztuce, malarstwie, muzyce.
 
 
23 czerwca rozpocznie się w Krakowie 17. Festiwal Kultury Żydowskiej, w ramach którego przewidzianych jest wiele koncertów, wystaw, wykładów, warsztatów i ceremonii religijnych.
 
 
Noc Kultury w Lublinie to manifestacja kulturalna miasta. W nocy, z 1 na 2 czerwca Lublin proponuje po raz pierwszy niepowtarzalne wydarzenie społeczno-kulturalne. Nocy Kultury to manifestacja miasta, które postanowiło starać się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. Tej nocy Lublin tętnić będzie rytmem sztuki i artystów. Centrum miasta oraz jego dzielnice, miejsca znane i nieznane, instytucje kultury, będą otwarte do rana dla wszystkich.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»