kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Beck ImperialProblemy z kręgosłupem stały się już chorobą cywilizacyjną, praktycznie każdy miał, ma lub będzie miał problemy z bólem pleców. Siedzący tryb pracy, minimum aktywności fizycznej oraz wady postawy to podstawowe przyczyny problemów z tą istotną częścią ciała. Kobiety w tym wypadku często mają dodatkowy czynnik, negatywnie wpływający na stan grzbietu, szczególnie w odcinku krzyżowym, z powodu obfitego biustu. Piersi, choć jedne z najbardziej pożądanych kobiecych atrybutów, przy źle dobranym biustonoszu mogą powodować silne bóle pleców. Jak radzić sobie z takimi problemami?
 
 
© BOY - Fotolia.comAktywność ruchowa w czasie oczekiwania na dziecko ma pozytywny wpływ na przebieg porodu, samopoczucie i figurę przyszłej mamy. Czy są zatem przeciwskazania do podejmowania aktywności fizycznej w ciąży? Jakie sporty wybierać, których się wystrzegać, podpowiada dr Rafał Mikusek, ortopeda ze Szpitala Centrum ENEL-MED.
 
 
fot. Malinowy DwórProblemy z kręgosłupem to codzienność wielu Polaków. Ból kręgosłupa to najczęściej rezultat złych nawyków, braku aktywności fizycznej i niewłaściwej postawy. Prócz tego dolegliwości tego typu mogą powodować wady wrodzone, urazy i stany zapalne. Jak zadbać o kręgosłup, aby uniknąć ustrzec się poważniejszych problemów zdrowotnych? Oto pięć prostych sposobów.
 
 
fot. KloseBóle kręgosłupa są zmorą naszych czasów i dotyczą olbrzymiej części populacji osób dorosłych. Mogą być wynikiem wad rozwojowych, z reguły są jednak skutkiem zaniedbań. Do ich najczęstszych przyczyn zaliczyć można brak aktywności fizycznej, przyjmowanie nieprawidłowej pozycji ciała oraz siedzący, prowadzący do nadwagi tryb życia.
 
 
fot. JanpolCoraz więcej dzieci cierpi na poważne kłopoty z kręgosłupem. W Polsce co dziesiąty mały człowiek ma skoliozę. Tymczasem wystarczy odpowiednia profilaktyka, aby zapobiec wielu poważnym problemom zdrowotnym, które mogą z tego później wyniknąć.
 
 
Praca przy stanowisku komputerowym nie spełniającym wymogów ergonomiczności może powodować różne bóle i dolegliwości, a w konsekwencji prowadzić do poważnych chorób organizmu. Około 80% respondentów badania Ergotest odczuwało różnego rodzaju dolegliwości związane ze wzrokiem - bóle oczu, zaburzenia ostrości widzenia oraz suchość i pieczenie pod powiekami.
 
 
© HamsterMan - Fotolia.comOd starożytności wiadomo, iż odpowiednio przygotowana kąpiel może mieć właściwości zdrowotne. Dziś różnorodnymi zabiegami wodnymi możemy cieszyć się w zaciszu swojej łazienki, lub korzystać z nich profesjonalnych gabinetach odnowy biologicznej i ośrodkach rehabilitacji.
 
 
© BVDC - Fotolia.comStopy to często niedoceniany fragment ciała, jeśli nie sprawiają kłopotu nie poświęcamy im zbyt wiele uwagi. To błąd - ostrzegają specjaliści, ortopedzi twierdzą, że od stóp zaczyna się dobre samopoczucie.
 
 
© nyul - Fotolia.comChociaż bóle kręgosłupa mogą wystąpić u każdego, jednak pewne grupy zawodowe są na nie szczególnie podatne. W grupie największego ryzyka są pracownicy biurowi oraz osoby przez wiele godzin wykonujące pracę w pozycji siedzącej. Prezentujemy dane pochodzące z raportu portalu nowebiuro.pl.
 
 
© djama - Fotolia.comSpecjaliści twierdzą, że człowiek zbyt szybko stanął na dwóch nogach i stąd wiele jego problemów. Kręgosłup toczy nieustanny wyścig z cywilizacją i czasem niestety przegrywa. Siedzący tryb życia może spowodować fatalne dla naszego zdrowia skutki.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»