kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© ArVis - Fotolia.comSzukasz swojego pierwszego lokum? Wrzesień to czas, kiedy w największych polskich miastach odbywają się targi mieszkaniowe. To świetna okazja, aby zapoznać się z ofertą deweloperów i „przymierzyć się” do zakupu. Niewielu stać na kupno mieszkania za własne pieniądze. Jak dobrać kredyt mieszkaniowy i zadbać o spłatę takiego zobowiązania?
 
 
fot. @ kredyt hipoteczny_25212376_Dmitry - Fotolia.comTo jedno z zobowiązań finansowych, którego podjęcie wiąże się z odpowiedzialnością na długie lata. Wokół kredytów hipotecznych, bo o nich mowa, nagromadziło się wiele mitów, które nie zawsze mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego wyjaśniają niejasności związane z kredytami hipotecznymi.
 
 
© ArVis - Fotolia.comWedług szacunków, 30-40 procent najemców mieszkań, które należą do towarzystw budownictwa społecznego TBS chciałoby wykupić te lokale. Najnowsza nowelizacja prawa w tym zakresie pozwala na taką możliwość, ale nie wszystkim lokatorom. Kto będzie mógł wykupić mieszkanie należące do TBS?
 
 
© Robert Kneschke - Fotolia.comZarządzanie wspólnymi finansami może być bardzo trudnym zadaniem w związku. Pieniądze, a może raczej zobowiązania finansowe, mogą prowadzić do sporów i nieporozumień pomiędzy partnerami. Ponoć na trwałość związku lepiej wpływa kredyt hipoteczny niż małżeństwo. Expander podpowiada, jak zaplanować finanse w związku, aby uniknąc przykrych rozczarowań.
 
 
fot. @ klucze stefanolunardi - Fotolia.comZamierzasz w przyszłym roku kupić swoje własne mieszkanie? Zobacz co nas czeka w 2015 roku na rynku nieruchomości. Oto najważniejsze zmiany, z którymi przyjdzie się mierzyć uczestnikom rynku nieruchomości.
 
 
fot. @ pieniądze xl1984 - Fotolia.comWielu z nas z niecierpliwością czeka na zasłużony urlop. Zbliżające się wakacje to również okazja do planowania wypoczynku oraz wydatków z nim związanych. Nie zawsze jednak dysponujemy funduszami, aby te marzenia zrealizować. Co zrobić, aby zdobyć pieniądze na wakacje i nie zostać później z długami?
 
 
fot. PBG ErigoNa tysiąc Polaków przypada średnio 351 mieszkań, co sprawia, że jesteśmy na jednym z ostatnich miejsc w Europie – wynika z danych Instytutu Analiz-Monitor Rynku Nieruchomości. To gorzej niż Czesi, Rumuni i Hiszpanie. Około 44 procent ludzi w wieku 25-34 lata mieszka ze swoimi rodzicami. Jak wygląda mieszkanie po polsku? Statystycznemu Kowalskiemu jest w swoim lokum ciasno i niewygodnie.
 
 
© goodluz - Fotolia.comRóżnorodność usług bankowych sprawia, że chcemy zwykle dokładniej zapoznać się z ofertą i wybrać dla siebie najkorzystniejszą. Niewielu wie, że wybierając lokatę czy kredyt można negocjować z bankiem, aby indywidualnie dostosować ofertę do naszych potrzeb i możliwości. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, jak prowadzić rozmowy z bankiem, by uzyskać ofertę „szytą na miarę”.
 
 
© Krzysztof Budziakows - Fotolia.comBanki mają w swojej ofercie wiele różnorodnych usług, ale warto pamiętać, że korzystanie z niektórych nie zawsze musi być dla nas korzystne. Zdarza się, że po zagranicznych wakacjach zostaną nam monety obcej waluty – nie opłaca się ich wpłacać do banku. W tym przypadku prowizja wyniesie aż 60 procent ich wartości. Niekorzystne dla nas jest też płacenie bankowi rat kredytu walutowego w złotych czy wypłacanie gotówki z karty kredytowej – podpowiada Expander.
 
 
© ArVis - Fotolia.comObniżki stóp procentowych sprawiają, że w portfelach Polaków spłacających kredyty hipoteczne w złotówkach, co miesiąc zostaje o kilkaset złotych więcej niż miało to miejsce jeszcze kilka miesięcy temu. Te dodatkowe pieniądze można odłożyć na tzw. „czarną godzinę”. Kredyty hipoteczne zaciągamy przecież na kilkadziesiąt lat, w ciągu których wiele się może zdarzyć – radzi Expander.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»