kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© ArVis - Fotolia.comSzukasz swojego pierwszego lokum? Wrzesień to czas, kiedy w największych polskich miastach odbywają się targi mieszkaniowe. To świetna okazja, aby zapoznać się z ofertą deweloperów i „przymierzyć się” do zakupu. Niewielu stać na kupno mieszkania za własne pieniądze. Jak dobrać kredyt mieszkaniowy i zadbać o spłatę takiego zobowiązania?
 
 
fot. @ kredyt hipoteczny_25212376_Dmitry - Fotolia.comTo jedno z zobowiązań finansowych, którego podjęcie wiąże się z odpowiedzialnością na długie lata. Wokół kredytów hipotecznych, bo o nich mowa, nagromadziło się wiele mitów, które nie zawsze mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego wyjaśniają niejasności związane z kredytami hipotecznymi.
 
 
© ArVis - Fotolia.comWedług szacunków, 30-40 procent najemców mieszkań, które należą do towarzystw budownictwa społecznego TBS chciałoby wykupić te lokale. Najnowsza nowelizacja prawa w tym zakresie pozwala na taką możliwość, ale nie wszystkim lokatorom. Kto będzie mógł wykupić mieszkanie należące do TBS?
 
 
© Robert Kneschke - Fotolia.comZarządzanie wspólnymi finansami może być bardzo trudnym zadaniem w związku. Pieniądze, a może raczej zobowiązania finansowe, mogą prowadzić do sporów i nieporozumień pomiędzy partnerami. Ponoć na trwałość związku lepiej wpływa kredyt hipoteczny niż małżeństwo. Expander podpowiada, jak zaplanować finanse w związku, aby uniknąc przykrych rozczarowań.
 
 
fot. @ klucze stefanolunardi - Fotolia.comZamierzasz w przyszłym roku kupić swoje własne mieszkanie? Zobacz co nas czeka w 2015 roku na rynku nieruchomości. Oto najważniejsze zmiany, z którymi przyjdzie się mierzyć uczestnikom rynku nieruchomości.
 
 
fot. @ pieniądze xl1984 - Fotolia.comWielu z nas z niecierpliwością czeka na zasłużony urlop. Zbliżające się wakacje to również okazja do planowania wypoczynku oraz wydatków z nim związanych. Nie zawsze jednak dysponujemy funduszami, aby te marzenia zrealizować. Co zrobić, aby zdobyć pieniądze na wakacje i nie zostać później z długami?
 
 
fot. PBG ErigoNa tysiąc Polaków przypada średnio 351 mieszkań, co sprawia, że jesteśmy na jednym z ostatnich miejsc w Europie – wynika z danych Instytutu Analiz-Monitor Rynku Nieruchomości. To gorzej niż Czesi, Rumuni i Hiszpanie. Około 44 procent ludzi w wieku 25-34 lata mieszka ze swoimi rodzicami. Jak wygląda mieszkanie po polsku? Statystycznemu Kowalskiemu jest w swoim lokum ciasno i niewygodnie.
 
 
© goodluz - Fotolia.comRóżnorodność usług bankowych sprawia, że chcemy zwykle dokładniej zapoznać się z ofertą i wybrać dla siebie najkorzystniejszą. Niewielu wie, że wybierając lokatę czy kredyt można negocjować z bankiem, aby indywidualnie dostosować ofertę do naszych potrzeb i możliwości. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, jak prowadzić rozmowy z bankiem, by uzyskać ofertę „szytą na miarę”.
 
 
© Krzysztof Budziakows - Fotolia.comBanki mają w swojej ofercie wiele różnorodnych usług, ale warto pamiętać, że korzystanie z niektórych nie zawsze musi być dla nas korzystne. Zdarza się, że po zagranicznych wakacjach zostaną nam monety obcej waluty – nie opłaca się ich wpłacać do banku. W tym przypadku prowizja wyniesie aż 60 procent ich wartości. Niekorzystne dla nas jest też płacenie bankowi rat kredytu walutowego w złotych czy wypłacanie gotówki z karty kredytowej – podpowiada Expander.
 
 
© ArVis - Fotolia.comObniżki stóp procentowych sprawiają, że w portfelach Polaków spłacających kredyty hipoteczne w złotówkach, co miesiąc zostaje o kilkaset złotych więcej niż miało to miejsce jeszcze kilka miesięcy temu. Te dodatkowe pieniądze można odłożyć na tzw. „czarną godzinę”. Kredyty hipoteczne zaciągamy przecież na kilkadziesiąt lat, w ciągu których wiele się może zdarzyć – radzi Expander.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »