kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comStres jest nieodłącznym elementem naszego życia zawodowego. O negatywne emocje w czasie pracy przecież nie trudno - natłok obowiązków, presja czasu i rutyna przyczyniają się do ich powstania. Sytuacja konfliktowa zawsze ma zły wpływ atmosferę w miejscu pracy. Jak kontrolować nasze emocje?
 
 
© Berchtesgaden - Fotolia.comKonflikty w związkach są nieuniknione, ale według badań John’a Gottman’a w bliskich relacjach określona liczba konfliktów może być nawet zdrowa. Konflikty bowiem dają możliwość odkrycia podstawowych różnic i osiągnięcia większej intymności. Jakkolwiek, aby osiągnąć sukces, spór musi być umiejętnie przeprowadzony, co wymaga osiągnięcia pewnych umiejętności komunikacyjnych.
 
 
Nie wiesz jak przeprowadzić trudną rozmowę? Przerasta Cię perspektywa życia po rozwodzie? Cierpisz z powodu braku porozumienia ze swoim otoczeniem? To typowe sytuacje, w których pomóc może mediator, czyli bezstronna osoba zarządzająca konfliktem. Z okazji przypadającego w tym miesiącu Międzynarodowego Dnia Mediacji, Centrum Medyczne Enel-Med w sobotę 22 października zaprasza na bezpłatne konsultacje mediacyjne.
 
 
fot. www.gordon.edu.plW jednych rodzinach konflikty zdarzają się często, dla innych są rzadkością. Dopóki jednak żyjemy i działamy razem, zawsze będą towarzyszyły nam większe lub mniejsze starcia. Konfliktów nie da się wyeliminować, ale można nauczyć się rozwiązywać je w taki sposób, żeby nikt nie czuł się przegrany.
 
 
fot. smr.org.plMediacja rodzinna to proces rozwiązywania konfliktu, w którym fachowo przygotowany, niezależny i bezstronny profesjonalista za zgodą stron, przy zachowaniu poufności, pomaga im samodzielnie poradzić sobie z problemem.
 
 
© Tobilander - Fotolia.comKiedy okazuje się, że wasza rodzina się powiększy, a ukochany jedynak zostanie wkrótce starszym bratem lub siostrą, mogą pojawić się kłopoty. To, co dla was jest czystą radością, dla waszej pociechy okazuje się być traumatycznym przeżyciem mającym wpływ na jego późniejsze relacje z rodzicami i młodszym rodzeństwem.
 
 
© iceteastock - Fotolia.comKłócicie się coraz częściej, coraz trudniej Wam się dogadać, ciche dni zamieniają się w ciche tygodnie, a potem miesiące. Żyjecie razem, ale tak naprawdę obok siebie… Masz już dość takiej sytuacji i czujesz, że nadszedł czas na konkretne rozwiązania.
 
 
Jeżeli masz w domu przynajmniej dwoje dzieci, na pewno znasz ten obrazek: wściekłe maluchy krzyczące „nienawidzę go (jej)!”, kotłujące się na podłodze, wyrywające sobie zabawki, walczące ze sobą dosłownie o wszystko.
 
 
© Subbotina Anna - Fotolia.comŚwięta są przede wszystkim czasem rodzinnych spotkań. Czasem szczególnie trudnym dla osób samotnych, ale i ci obdarzeni liczną rodziną przechodzą ciężkie chwile stając przed wyborem: z kim je spędzić? Z rodziną męża czy żony, a może w ogóle urządzić święta we własnym domu i zaprosić wszystkich do siebie? Przed bardzo trudnymi decyzjami stają zwłaszcza młodzi małżonkowie, którzy muszą dokonywać iście karkołomnych sztuk i wznosić się na szczyty dyplomacji, aby nikogo nie urazić.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»