kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© nyul - Fotolia.comDługotrwała praca przy komputerze może być przyczyną dokuczliwego bólu obejmującego nadgarstek, a nawet całą rękę. Tę przewlekłą dolegliwość określa się mianem zespołu cieśni kanału nadgarstka. Jak uniknąć tej przypadłości, radzi dr Paweł Nowicki, specjalista ortopeda, chirurg ręki ze Szpitala Centrum ENEL-MED.
 
 
fot. PizzaPortal.plZ każdym rokiem zamawianie potraw z dostawą do domu zyskuje na popularności. Możliwość zamawiania i płatności online cenią sobie konsumenci na całym świecie. Jakie trendy kulinarne obowiązują przy zamawianiu jedzenia przy pomocy Internetu? Oto zestawienie polskich zwyczajów w ubiegłym roku z raportu przygotowanego przez serwis PizzaPortal.pl.
 
 
fot. Jakub KrechowiczW ostatnich latach na przełomie maja i czerwca często dochodzi do anomalii pogodowych. Niestety przestarzałe sieci energetyczne w naszym kraju nie wytrzymują gwałtownych kaprysów pogody. Burze i wichury sprawiają, że wielu odbiorców zostaje pozbawionych energii elektrycznej. To zagrożenie dla wszelkiego rodzaju sprzętu elektronicznego w naszych domach i biurach. Jak uniknąć awarii, gdy nagle zabraknie energii elektrycznej?
 
 
© Gennadiy Poznyakov - Fotolia.comZdecydowana większość dzieci ogląda codziennie telewizję, która staje się dla nich wręcz obowiązkową i często jedyną rozrywką. Dziecko przed telewizorem czy monitorem komputera to niestety nie zawsze dobre połączenie. Tymczasem zorganizowanie atrakcji dla dziecka, nawet w czterech kątach. nie jest tak trudnym wyzwaniem, jakby się mogło wydawać.
 
 
© Elena Zhuchkova - Fotolia.comAż 41 procent polskich dzieci przynajmniej raz zetknęło się z zagrożeniami w czasie korzystania z Internetu. Zbliżający się Dzień Bezpiecznego Komputera, przypadający na 12 października, jest doskonałą okazją do przypomnienia o bezpieczeństwie w sieci, zwłaszcza najmłodszych. Oto alfabet bezpiecznego Internetu, który może nam pomóc w zapobieganiu zagrożeniom.
 
 
Jeśli chcemy, aby nasze dzieci czuły się komfortowo odrabiając lekcje, powinniśmy stworzyć im jak najlepsze warunki do przyswajania wiedzy. Prawidłowo zaaranżowane miejsce do nauki w domu może zapobiec wadom wzroku i postawy. Jednym z najważniejszych zagadnień przy organizacji odpowiedniego miejsca pracy dla naszego dziecka jest dobranie odpowiedniego oświetlenia, które w znaczącym stopniu wpływa na wzrost koncentracji i poprawę wyników w nauce.
 
 
Najczęstszym kłopotem z komputerem jest jego zbyt wolna praca - wynika z zestawienia opracowanego przez pogotowie komputerowe PCDOC. Najczęstszymi problemami ze sprzętem, są kłopoty z zasilaczami laptopów i komputerów stacjonarnych.
 
 
fot. JZOGdy spędzamy długie godziny przed monitorem komputera, nasz wzrok jest narażony na zmęczenie, które objawia się łzawieniem, pieczeniem a nawet bólem. W skrajnych przypadkach prowadzi to do powstawania schorzeń oczu. Jak poradzić sobie z tym problemem, skoro coraz więcej czynności zawodowych wymaga wpatrywania się w ekran?
 
 
Rodzice coraz częściej zamieszczają zdjęcia swoich dzieci na stronach internetowych, w różnego rodzaju komunikatorach czy na blogach nie zdając sobie sprawy, że mogą one trafić na pedofilskie strony - alarmuje policja i apeluje o rozsądek oraz odpowiedzialność.
 
 
© poligonchik - Fotolia.comPrzed rozpoczęciem nowego roku szkolnego wiele z nas dochodzi do wniosku, że w pokojach naszych dzieci przydałyby się nowe meble; biurko, stolik pod komputer czy regał na wciąż rosnącą kolekcję płyt i książek. Na rynku znajduje się obecnie bardzo szeroka gama kolekcji mebli dziecięcych i młodzieżowych, możemy więc dopasować je do naszych możliwości lokalowych i … finansowych.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»