kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Berchtesgaden - Fotolia.comPieniądze stanowią powód do kłótni aż dla 1/3 par w Polsce (33 procent). Podobnie jest u Czechów (29 procent) i Słowaków (31 procent). Finanse są drugą, zaraz po niewierności, przyczyną rozstań oraz rozwodów – wynika z badań przeprowadzonych przez IPSOS w raporcie zrealizowanym dla PROFI CREDIT.
 
 
fot. SamsungDomowe spory mogą wybuchać z wielu powodów. Okazuje się jednak, że bałagan w lodówce frustruje nas w porach posiłków najbardziej – sugerują badania przeprowadzone wśród polskich i europejskich rodzin. Ten błahy powód jest jednym z najczęstszych tematów sprzeczek pomiędzy domownikami.
 
 
© auremar - Fotolia.comZ wyników badań przeprowadzonych przez naukowców ze Szkoły Zdrowia Publicznego i Oddziału Psychologii Uniwersytetu w Michigan – partnerzy, którzy nie tłumią swoich negatywnych uczuć w sytuacjach konfliktowych żyją dłużej, niż osoby, które ukrywają gniew i nie reagują na niesłuszną – ich zdaniem krytykę.
 
 
© konik60 - Fotolia.comPopularne powiedzenie przytoczone w tytule tego tekstu (tu wyjaśnienie: często zdanie to cytowane jest błędnie - do tej samej rzeki można wejść wielokrotnie, do takiej samej już nie) jest oczywiście jak najbardziej prawdziwe, jednak w sferze miłości i związków nie jest to już takie oczywiste. Z pewnością każda z nas spotkała w swym otoczeniu pary, które wielokrotnie schodziły się i rozchodziły, a potem znowu schodziły… Czasem po jakimś czasie udawało im się stworzyć trwały związek, częściej jednak zmęczeni ciągłą „huśtawką” partnerzy nawiązywali nowe, bardziej stabilne związki. Dlaczego niektórym osobom „trudno tak razem być ze sobą”, a „bez siebie nie jest lżej”?
 
 
© brankatekic - Fotolia.comTeściowa i synowa. Konflikt między tymi osobami jest równie stary jak sama instytucja małżeństwa i chociaż dzisiaj coraz rzadziej słyszymy o prawdziwych wojnach podjazdowych (albo nawet całkiem jawnych) między dwiema kobietami rywalizującymi tak naprawdę o względy i zainteresowanie tego samego mężczyzny, to jednak nie można powiedzieć, że na linii teściowa – synowa zawsze panuje prawdziwy pokój – na ogół jest to raczej zawieszenie broni.
 
 
© Marin Conic - Fotolia.comKłótnia jest nieodłącznym elementem związku – nawet tego najbardziej udanego. Mimo, że kojarzy się z czymś niszczącym, niedobrym dla małżeństwa, to może być konstruktywna, jednak aby tak było, trzeba kłócić się mądrze. Mądrze, czyli jak?
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»