kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© dm - Fotolia.comAtakują w lasach, na łąkach, nad jeziorami, ale również w miejskich parkach i ogródkach działkowych. Wywołują miejscowe reakcje skórne i toksykozy. Przenoszą groźne wirusy i bakterie powodujące choroby niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia <a id="a_nsitsp_0">człowieka</a>.
 
 
© maljalen - Fotolia.comZdecydowana większość właścicieli psów traktuje czworonogi jak członków swojej rodziny – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Bayer. Nie wszystkie psy mogą jednak liczyć na dobre traktowanie. W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie czworonożnych przyjaciół w najbliższy weekend ruszy ogólnopolska kampania „Polegam na tobie”, która ma przypomnieć o odpowiedzialnej opiece nad zwierzętami.
 
 
© pressmaster - Fotolia.comJuż wkrótce początek lata i upragniony czas wakacji, wyjazdów za miasto, do lasu, nad morze czy w góry. Dzieci zdecydowanie rzadziej przeziębiają się w tym okresie, ale częściej dochodzi do wszelkiego rodzaju urazów, czy innych zagrożeń zdrowotnych związanych z pobytem na łonie natury. Jak przygotować dzieci do wakacyjnych podróży? Na jakie zagrożenia szczególnie zwrócić uwagę? - radzi dr Maciej Zagierski, pediatra z Centrum Medycznego Enel-Med.
 
 
Lato jest już coraz bliżej, a wraz z nim słońce, plaża, las, woda i ... komary! Niestety, komary, meszki i kleszcze potrafią zakłócić nawet najbardziej wyczekany urlop. Według badania TNS OBOP co trzeci badany wskazuje gryzące komary jako powód skutecznego popsucia wakacji. Wyższe wskazania uzyskała tylko zła pogoda (72%).
 
 
© Viktor - Fotolia.comW Polsce żyje około 20 gatunków kleszczy. Mogą one przenosić wiele rodzajów bakterii i wirusów niebezpiecznych dla człowieka i zwierząt. W tym roku z powodu ciepłej zimy kleszczy jest znacznie więcej i są zdecydowanie groźniejsze niż w latach ubiegłych.
 
 
© Pascaline Lopez - Fotolia.comZ powodu bardzo ciepłej w tym roku zimy owady mają wyjątkowo sprzyjające warunki do rozwoju. Za pogodowe anomalie zapłacimy plagą meszek, kleszczy i innych owadów, które wylęgły się wcześniej niż zwykle. Bardzo możliwe, że w tym roku owadów będzie znaczne więcej niż w ubiegłym latach - podaje "Gazeta Lubuska".
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »