kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Minerva Studio - Fotolia.comKawa kryje w sobie wiele tajemnic. Pijąc filiżankę aromatycznej kawy, mało kto zdaje sobie sprawę, np. z tego, że w I tysiącleciu p. n. e. owoce kawy spożywano z dodatkiem soli i masła. Metoda preparowania i prażenia nasion rozpowszechniła się dopiero wtedy, gdy kupcy arabscy przywieźli kawę do Jemenu w XIII wieku. Od tamtej pory kawa wyrusza na podbój Europy.
 
 
fot. @ mozg_55312769_agsandrew - Fotolia.comWielkimi krokami zbliża się gorący czas w życiu każdego studenta – sesja egzaminacyjna. Wpływ na samopoczucie i właściwą pracę mózgu ma odpowiednia dieta. Studentom, ale też i wszystkim „pracującym umysłowo” przyda się dieta poprawiająca koncentrację i pamięć. Agnieszka Piskała specjalistka ds. żywienia firmy Nestlé oraz koordynatorka IV edycji „Konkursu Żywieniowego” dla studentów i absolwentów NHW, podpowiada jak powinno wyglądać menu w czasie wysiłku intelektualnego.
 
 
© Kurhan - Fotolia.comUśmiech to obecnie jeden z największych atutów zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Otwiera wiele drzwi, ociepla wizerunek. By jednak móc się szeroko i szczerze uśmiechać nie wystarczą same chęci. Trzeba jeszcze mieć zdrowe zęby i dziąsła, by uśmiechem olśniewać innych i przełamywać bariery. Nawet jeśli mamy piękny uśmiech – to sami możemy go zniszczyć. Na co zatem uważać?
 
 
Fot. Segafredo ZanettiEspresso, kawa po turecku a może amerykańska? Istnieje kilka technik parzenia małej czarnej, jednak sposób w jaki to zrobimy w dużej mierze decyduje o jej smaku, mocy i wpływie na organizm. Aby mieć pewność, że kawa spełni nasze oczekiwania, warto dowiedzieć się jakie efekty dają różne metody jej przygotowania.
 
 
fot. sxc.huO tradycji podawania kawy napisano niejedną książkę. Ten kojarzony ze słoneczną Italią napój, ma swoich zwolenników na całym świecie. Przysłowie „co kraj to obyczaj” nie znajduje jednak zastosowania w kontekście serwowania „małej czarnej” – tutaj zasady pozostają niezmienne. Warto bliżej się im przyjrzeć, aby uniknąć towarzyskiej gafy.
 
 
Kofeina wydaje się zmniejszać ryzyko wystąpienia depresji u kobiet. Filiżanka kawy to element codziennej porannej rutyny wielu ludzi. Z nowych badań wynika, że kofeina może mieć działanie ochronne przeciw depresji.
 
 
fot. zespresso.plSmak i aromat kawy zależy od jakości surowca oraz procesu zastosowanego do jej obróbki. Jest napojem, który w największym stopniu oddziałuje na ludzkie zmysły. Które i w jaki sposób porusza najbardziej?
 
 
fot. TchiboHistoria upraw kawy Arabika liczy sobie już ponad sześć stuleci. W XV wieku Arabowie, którym zawdzięcza ona swoją nazwę, sprowadzili ją z Afryki Wschodniej do Arabii. Od tej chwili datuje się początek jej światowej kariery.
 
 
Ponad 80 proc. dorosłych Polek deklaruje, że potrzebuje w ciągu tygodnia znaleźć czas na chwilę przyjemności. Chwilą przyjemności to dla nich czas odprężenia i relaksu (97 proc.), a także moment wytchnienia od pracy i codziennych obowiązków (91 proc.). To również czas,w którym mogą zadbać o siebie.
 
 
fot. nespresso.comZwyczaj okazywania uczuć w dniu Św. Walentego, choć pierwotnie dotyczył osób ważnych dla nas i bliskich nam, w dzisiejszych czasach przypisywany jest głównie zakochanym. Wyrażanie uczuć w tym dniu ma charakter szczególny, niemal świąteczny.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»