kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. W ciążyWiele kobiet oczekujących dziecka narzeka na stan swojej cery. Zdaniem ekspertów zmiany dermatologiczne w ciąży to normalny stan. Nie oznacza jednak, że jeśli odczuwamy z tego powodu dyskomfort, musimy się na nie godzić. Które zabiegi kosmetyczne są bezpieczne w ciąży, a których lepiej unikać?
 
 
© Valeriy Velikov   Va - Fotolia.comW okresie ciąży i karmienia piersią organizm kobiety narażony jest na wzmożony wysiłek. Zwiększa się jego zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne, które mają istotny wpływ na samopoczucie przyszłej mamy i prawidłowy rozwój dziecka. W takiej sytuacji łatwo jest o niedobory, które mogą się nasilić w wyniku wymiotów występujących na początku ciąży lub konieczności wyeliminowania niektórych produktów podczas karmienia piersią. Dlatego obok racjonalnego odżywiania warto swoją dietę uzupełniać preparatami wielowitaminowymi, dostosowanymi do potrzeb mamy.
 
 
W okresie ciąży, a później w czasie karmienia, wybrany przez kobiety biustonosz musi zmierzyć się z wieloma problemami: zależy od niego wygodne karmienie, prawidłowa laktacja oraz zachowanie pięknych piersi.
 
 
© Anyka - Fotolia.comWiększość matek, nie tylko tych nadopiekuńczych, martwi się, że ich dzieci nie mają apetytu, za mało jedzą, a ich dieta jest bardzo monotonna, bo maluchy uparcie odmawiają próbowania nowych rzeczy. Tymczasem sytuacja w większości przypadków nie wygląda aż tak źle, a nasze obawy wynikają głównie z nadmiernej troski o zdrowie i rozwój naszych pociech.
 
 
© anna - Fotolia.comRaport przygotowany przez jedną z firm produkujących witaminy podaje wyniki badań dotyczących stylu życia kobiet w ciąży. Celem projektu było poznanie zmian w stylu życia, w szczególności w sposobie odżywiania, Polek spowodowanych przez ciążę i macierzyństwo. Badanie objęło trzy grupy złożone z kobiet spodziewających się dziecka, matek karmiących piersią oraz lekarzy ginekologów.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »