kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. W ciążyWiele kobiet oczekujących dziecka narzeka na stan swojej cery. Zdaniem ekspertów zmiany dermatologiczne w ciąży to normalny stan. Nie oznacza jednak, że jeśli odczuwamy z tego powodu dyskomfort, musimy się na nie godzić. Które zabiegi kosmetyczne są bezpieczne w ciąży, a których lepiej unikać?
 
 
© Valeriy Velikov   Va - Fotolia.comW okresie ciąży i karmienia piersią organizm kobiety narażony jest na wzmożony wysiłek. Zwiększa się jego zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne, które mają istotny wpływ na samopoczucie przyszłej mamy i prawidłowy rozwój dziecka. W takiej sytuacji łatwo jest o niedobory, które mogą się nasilić w wyniku wymiotów występujących na początku ciąży lub konieczności wyeliminowania niektórych produktów podczas karmienia piersią. Dlatego obok racjonalnego odżywiania warto swoją dietę uzupełniać preparatami wielowitaminowymi, dostosowanymi do potrzeb mamy.
 
 
W okresie ciąży, a później w czasie karmienia, wybrany przez kobiety biustonosz musi zmierzyć się z wieloma problemami: zależy od niego wygodne karmienie, prawidłowa laktacja oraz zachowanie pięknych piersi.
 
 
© Anyka - Fotolia.comWiększość matek, nie tylko tych nadopiekuńczych, martwi się, że ich dzieci nie mają apetytu, za mało jedzą, a ich dieta jest bardzo monotonna, bo maluchy uparcie odmawiają próbowania nowych rzeczy. Tymczasem sytuacja w większości przypadków nie wygląda aż tak źle, a nasze obawy wynikają głównie z nadmiernej troski o zdrowie i rozwój naszych pociech.
 
 
© anna - Fotolia.comRaport przygotowany przez jedną z firm produkujących witaminy podaje wyniki badań dotyczących stylu życia kobiet w ciąży. Celem projektu było poznanie zmian w stylu życia, w szczególności w sposobie odżywiania, Polek spowodowanych przez ciążę i macierzyństwo. Badanie objęło trzy grupy złożone z kobiet spodziewających się dziecka, matek karmiących piersią oraz lekarzy ginekologów.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»