kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© apops - Fotolia.comWzrasta bierność zawodowa kobiet. Świadczenia związane z opieką nad dzieckiem w połączeniu z planowaną podwyżką zasiłku dla bezrobotnych mogą nasilić odpływ kobiet z rynku pracy. Problem mogą odczuć pracodawcy, którzy będą poszukiwali pracowników sezonowych. Bierność zawodowa kobiet to jednak wyzwanie dla całej gospodarki. Osoby, które nie pracują ponad dwa lata, trudno z powrotem zaktywizować.
 
 
fot. @ praca_53862838_sepy - Fotolia.com.jpgNowoczesne technologie wkraczają w każdy obszar naszego życia. Nic dziwnego, że są też obecne na rynku zatrudnienia. Pracodawcy i rekruterzy coraz częściej wykorzystują m.in. serwisy internetowe, które umożliwiają im dotarcie do kandydatów do pracy. Czy zatem można znaleźć zatrudnienie aktywnie go nie szukając?
 
 
fot. @ pracownicy 50_32041600_Yuri Arcurs - Fotolia.com.jpgNa polskim rynku pracy można wyodrębnić cztery pokolenia pracowników, które mają odmienne podejście do życia zawodowego. Czym się charakteryzują? Jak do nich dotrzeć do przedstawicieli każdego z nich?
 
 
fot. @ praca_2449034_ James Thew - Fotolia.comPonad połowa Polek uważa, że pracę znajduje się przede wszystkim po znajomości. Ponad 77 % z zapytanych kobiet zarekomendowałoby znajomego lub znajomą do pracy, tylko wówczas jeśli mieliby odpowiednie kompetencje. Portal Praca.pl sprawdził jak Polki postrzegają zjawisko pracy po znajomości i czy korzystają z takiej formy poszukiwania zatrudnienia.
 
 
fot. @ lekarz123 Monkey Business - Fotolia.comOpieka medyczna i karnety sportowe – takie benefity chcieliby otrzymywać Polacy od swoich pracodawców. Coraz chętniej jesteśmy gotowi dopłacać do tych dodatków lub w całości pokrywać ich koszty. Obecnie 70 procent Polaków otrzymuje od swoich pracodawców dodatkowe świadczenia.
 
 
fot. @ bizneswoman_45892501_ T.Tulic - Fotolia.comAż 78% młodych kobiet myśli o założeniu własnej firmy – wynika z najnowszych badań przygotowanych przez Akademię Liderów Innowacji i Przedsiębiorczości. Czy to oznacza, że kobiety są bardziej przedsiębiorcze od mężczyzn?
 
 
© Franz Pfluegl - Fotolia.comJeszcze do niedawna 10 procent zatrudnionych w sektorze IT stanowiły kobiety, ale jak się okazuje, odsetek ten stale się zwiększa. Choć branża informatyczna to zdecydowanie męski świat, to jednak rynek nowych technologii przyciąga płeć piękną. Z jakich powodów zawód programisty staje się atrakcyjny dla pań?
 
 
fot. Sukces Szminką Pisany Bizneswoman rokuJuż po raz szósty organizatorzy konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku będą wybierali przedsiębiorcze kobiety. Właśnie zakończyło się przesyłanie polskich zgłoszeń bizneswoman. Zwyciężczynie poznamy już w lutym na uroczystej na gali, która odbędzie się tradycyjnie na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
 
 
fot. jak znaleźć siebie w pracyLudzie cenią w pracy bardziej dobrą atmosferę i sympatycznych przełożonych od wysokiego wynagrodzenia – wynika z wyników ankiety przeprowadzonej przez Artura Florczaka na swoim blogu natemat.pl. Okazuje się, że znalezienie pracy jest jedynie pierwszym krokiem prowadzącym do satysfakcji zawodowej. Drugim jest odnalezienie się w nowej dla nas sytuacji.
 
 
fot. @ bezrobocie_47768302_ SP-PIC - Fotolia.comZ jakich powodów nie możemy znaleźć pracy? Nie zawsze dzieje się tak za sprawą wymagań samych pracodawców. Wśród przyczyn, dla których przyszli pracownicy nie mogą znaleźć zatrudnienia jest choćby brak dobrze opracowanego CV – wynika z obserwacji uczestników programów outplacementowych, eksperci firmy doradztwa personalnego ManpowerGroup.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»