kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Artur Marciniec - Fotolia.comPolacy kochają seriale. Te najchętniej oglądane potrafią jednorazowo przyciągnąć przed telewizory nawet po kilkaset tysięcy widzów. Seriale, zwłaszcza te zagraniczne, mogą stanowić bardzo przyjemną, ale i edukacyjną rozrywkę. Wystarczy zrezygnować z polskiego lektora i wsłuchać się w język Szekspira czy Balzaka. Eksperci PONS, marki promującej edukacyjne walory produkcji filmowych radzą, aby już teraz zmienić swoje przyzwyczajenia i z bezproduktywnego siedzenia przed telewizorem uczynić pożyteczne lekcje nauki języka obcego.
 
 
Fot. Helen Doron Early EnglishNauka języka obcego, także wśród dzieci, wymaga ciągłego utrwalania zdobytej wiedzy. By pomóc maluchom potrzebna jest pomysłowość oraz zaangażowanie rodziców. Oto kilka sposobów na zmianę codziennej rutyny...
 
 
fot. ESKKDziś przypada dzień św. Łucji – słynne szwedzkie święto kojarzone z piernikami, grzanymi winem i skandynawskimi kolędami. Choć wśród najbardziej popularnych zagranicznych świąt prym wiedzie irlandzki Patryk, to Polacy coraz chętniej celebrują historię szwedzkiej patronki. I coraz częściej uczą się języka północnych sąsiadów.
 
 
Angielski, niemiecki, hiszpański, francuski – takich języków uczyli się Polacy dekadę temu. A dziś te standardy są wypierane m.in. przez języki skandynawskie. Rewolucja nie ominęła również innych preferencji edukacyjnych – na przełomie wieków królowały kursy z zakresu księgowości, kadr czy psychologii. Dziś Polacy wybierają szkolenia z projektowania ogrodów i wnętrz oraz obsługi Office’a. Co jeszcze zmieniło się w ciągu ostatniej dekady?
 
 
fot. ESKKSetki godzin lekcyjnych, tysiące pojęć, dziesiątki tysięcy słówek do nauki oraz trudność z zapamiętywaniem i rozumieniem przerabianego materiału, to codzienne problemy nie tylko polskich uczniów, ale również dorosłych, którzy edukują się, by poprawić swoją pozycję na rynku pracy. Czy problemy z przyswajaniem wiedzy to efekt niskiej inteligencji Polaków? Nie. Problemem jest najczęściej zła metoda nauki – wynika z analizy ESKK.
 
 
W dążeniu do zdobywania wiedzy nie ma parytetów. Okazuje się, że wśród dorosłych Polaków to kobiety (najliczniej te w wieku 31-34 lat) najchętniej kontynuują edukację. Mężczyźni w tej grupie stanowią mniejszość – jedynie 35 proc. Choć co czwarta osoba podnosi swoje kompetencje zawodowe lub rozwija zainteresowania, największą popularnością – jak wynika z danych ESKK – cieszą się kursy językowe. I jest to tendencja wzrostowa.
 
 
Z początkiem roku szkolnego rośnie zapał do nauki języków obcych. Wraz z potrzebą szlifowania języka pojawia się także dylemat jaką szkołę językową wybrać. Najlepiej, żeby była tania, dobra, sprawdzona i w pobliżu, żeby miała najlepszych lektorów, program skrojony do indywidualnych potrzeb i gwarantowała realizację naszych celów językowych. Niektóre kryteria takie jak cena, dogodna lokalizacja i godziny zajęć jesteśmy w stanie łatwo sprawdzić sami. Trudniej zweryfikować jakość nauczania, kwalifikacje kadry lektorskiej czy program nauczania. Gdzie szukać takich informacji?
 
 
Angielski jest najbardziej popularny wśród Polaków uczących się języków obcych. W pierwszych 9 miesiącach 2011 roku wybrało go nieco ponad 40 proc. osób podnoszących swoje kompetencje językowe. Na drugim miejscu znajduje się niemiecki, wybierany przez prawie co piątą osobę, i norweski, którego popularność znacząco się zwiększyła w ostatnich latach – wynika z danych ESKK.
 
 
Osoby, które zdecydują się na kurs przygotowujący do egzaminu w szkole językowej mogą spróbować swoich sił na egzaminach próbnych. Na zajęciach przeprowadzane są symulacje sytuacji zbliżonych do tych, które występują podczas egzaminu. Można wtedy przyjrzeć się własnym błędom i później ich uniknąć. A jakie to błędy?
 
 
<p style="margin: 0cm 0cm 0pt; text-indent: 45pt; text-align: justify" class="MsoNormal"><span style="font-weight: normal">Osoby uczące się języków chińskiego, japońskiego lub arabskiego traktują naukę głównie jako rodzaj ciekawego hobby – to wynik ankiety przeprowadzonej wśród kursantów ESKK. W odróżnieniu od języków europejskich motyw zarobkowy nie ma tu większego znaczenia, liczą się pasja, a nawet miłość.</span>
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»