kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Homebook.pl_Grafika_i_ProjektJadalnia to miejsce, które kojarzy się zwykle z odrębnym pomieszczeniem przeznaczonym do spożywania posiłków. W praktyce jednak nie zawsze dysponujemy taką możliwością. Jak stworzyć w mieszkaniu czy domu miejsce, które stanie się azylem i zgromadzi przy stole całą rodzinę? O pomysłach na urządzenie jadalni opowiada Anna Poprawska, projektantka wnętrz z portalu Homebook.pl.
 
 
fot. JadikStół to centralny punkt każdego salonu. Wokół niego toczy się życie towarzyskie i rodzinne biesiadowanie. Jest też ważnym elementem wystroju, dlatego warto postawić na model solidny i podkreślający charakter wnętrza.
 
 
Jadalnię bez większej przesady można nazwać sercem domu. W końcu to właśnie w tym pomieszczeniu znajduje się najważniejszy mebel w domu - stół. To on jednoczy wszystkich domowników zachęcając do spędzania wspólnych chwil w rodzinnym gronie, a wygodna i dobrze urządzona jadalnia sprzyja rozmowom i spotkaniom.
 
 
Funkcjonalny stół oraz dopasowane do niego, wygodne krzesła to niezbędny element każdego domu. Są jednak sytuacje, kiedy meble te pełnią szczególną rolę. Czas, w którym nabierają one wyjątkowego znaczenia - święta.
 
 
W dawnej Polsce powszechne, po wojnie niemal zapomniane (głównie z powodu obowiązujących wówczas normatywów). Jadalnie i garderoby – pomieszczenia, bez których wprawdzie można się obejść, ale dziki nim mieszka się i żyje o wiele wygodniej. Jeszcze do niedawna traktowano je trochę jak nowobogacki kaprys, ale dziś są właściwie standardem w nowo budowanych domach i mieszkaniach.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »