kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© psdesign1 - Fotolia.comZ upływem czerwca br. po 3 latach kończy się rządowy program refundacji leczenia in vitro. Jednak 78% Polaków jest zdania, że niepłodne pary powinny mieć przynajmniej częściową refundację in vitro, wynika z badań IQS zrealizowanych na rzecz Kliniki Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa „Bocian”.
 
 
Brytyjski naukowiec Robert G. Edwards, który zasłynął pracami nad zapłodnieniem in vitro i dał tysiącom niepłodnych małżeństw szansę na posiadanie dzieci, otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii.
 
 
© Alexandr Mitiuc - Fotolia.com67,5% polskich lekarzy uważa, że procedury zapłodnienia in vitro powinny być chociaż częściowo finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) - wynika z sondażu przeprowadzonego przez internetowy serwis dla lekarzy Konsylium24.pl.
 
 
23 stycznia odbędzie się w Sejmie otwarta konferencja poświęcona medycznym, etycznym i prawnym aspektom leczenia niepłodności metodą in vitro.
 
 
© digitalbalance - Fotolia.comMimo, że większość Polaków to – przynajmniej w deklaracjach – katolicy, okazuje się, że w niektórych sprawach nie zgadzamy się ze stanowiskiem Kościoła. Bardzo sporną kwestią jest, jak się okazuje, sztuczne zapłodnienie i jego finansowanie ze środków państwowych.
 
 
28-letnia Brytyjka Louise Brown, pierwszy człowiek w świecie powstały z jaja zapłodnionego poza ustrojem matki, sama urodziła swoje pierwsze dziecko. Inaczej niż to było w jej przypadku do zapłodnienia doszło nie w probówce, ale w sposób najzupełniej naturalny. Ojcem dziecka jest 37-letni Wesley Mullinder.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »