kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© psdesign1 - Fotolia.comZ upływem czerwca br. po 3 latach kończy się rządowy program refundacji leczenia in vitro. Jednak 78% Polaków jest zdania, że niepłodne pary powinny mieć przynajmniej częściową refundację in vitro, wynika z badań IQS zrealizowanych na rzecz Kliniki Leczenia Niepłodności, Ginekologii i Położnictwa „Bocian”.
 
 
Brytyjski naukowiec Robert G. Edwards, który zasłynął pracami nad zapłodnieniem in vitro i dał tysiącom niepłodnych małżeństw szansę na posiadanie dzieci, otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii.
 
 
© Alexandr Mitiuc - Fotolia.com67,5% polskich lekarzy uważa, że procedury zapłodnienia in vitro powinny być chociaż częściowo finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) - wynika z sondażu przeprowadzonego przez internetowy serwis dla lekarzy Konsylium24.pl.
 
 
23 stycznia odbędzie się w Sejmie otwarta konferencja poświęcona medycznym, etycznym i prawnym aspektom leczenia niepłodności metodą in vitro.
 
 
© digitalbalance - Fotolia.comMimo, że większość Polaków to – przynajmniej w deklaracjach – katolicy, okazuje się, że w niektórych sprawach nie zgadzamy się ze stanowiskiem Kościoła. Bardzo sporną kwestią jest, jak się okazuje, sztuczne zapłodnienie i jego finansowanie ze środków państwowych.
 
 
28-letnia Brytyjka Louise Brown, pierwszy człowiek w świecie powstały z jaja zapłodnionego poza ustrojem matki, sama urodziła swoje pierwsze dziecko. Inaczej niż to było w jej przypadku do zapłodnienia doszło nie w probówce, ale w sposób najzupełniej naturalny. Ojcem dziecka jest 37-letni Wesley Mullinder.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»