kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ zęby_49274325_absolutimages - Fotolia.comZdecydowana większość naszej populacji doświadcza różnorodnych problemów jamy ustnej. Próchnica, choroby dziąseł czy nieświeży oddech to tylko kilka przykładów naszych bolączek. Jamie ustnej szkodzą produkty, które spożywamy. Warto zatem postawić na zdrowe zamienniki, które sprzyjają szczupłej sylwetce, ale też zdrowiu zębów i dziąseł.
 
 
fot. @ paradontoza_48147660_ponsulak - Fotolia.comCodzienna higiena jamy ustnej wymaga nie tylko odpowiedniego szczotkowania zębów, ale również troski o dziąsła. Lista przewinień wobec nich jest długa, a skutki braku właściwych „zabiegów” pojawiają się szybko. Zaczerwienienia, nadwrażliwość, stany zapalne, czy nawet paradontoza to tylko niektóre z nich.
 
 
fot. @ zęby_49274325_absolutimages - Fotolia.comW ciągu ostatnich trzech miesięcy z problemem krwawienia dziąseł borykało się 41 procent Polaków, a co piąty badanych podkreślał, że doświadcza obrzęku dziąseł. Okazuje się, że prawie 20 procent osób, które wskazywały na problem krwawiących dziąseł czy innych dolegliwości z nimi związanych nie podjęło żadnych kroków, aby przeciwdziałać tych schorzeniom - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie firmy Johnson & Jonsons - właściciela marki Listerine Professional Gum Therapy.
 
 
© Anna Omelchenko - Fotolia.comMiliony ludzi na całym świecie korzystają z tradycyjnych szczoteczek do mycia zębów. Na rynku są oczywiście dostępne również ich elektryczne wersje. Co sprawia, że wiele mówi się obecnie na temat zalet tych szczoteczek? Czy warto zdecydować się na zakup elektrycznej szczoteczki do zębów?
 
 
© Yuri Arcurs - Fotolia.comKażdy z nas chce mieć śnieżnobiały, a przy tym zdrowy uśmiech. Co do wpływu odżywiania na stan naszego uzębienia raczej nie trzeba już nikogo przekonywać. Jakie produkty niekorzystnie wpływają na nasze zęby, a które poprawiają kondycję jamy ustnej i hamują rozwój próchnicy?
 
 
© Anna Omelchenko - Fotolia.comGdyby zapytać Polaków o to, jaki jest skład pasty do zębów, to można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że większość wskazałaby na fluor. Substancja ta kojarzona jest przede wszystkim z higieną jamy ustnej i zapewnieniem ochrony przed próchnicą zębów. Fluor oprócz past do mycia zębów znajduje się również w innych produktach. Jakie jest działanie tej substancji i co jeszcze powinniśmy wiedzieć o fluorze?
 
 
© Dmitry Sunagatov - Fotolia.comNadejście wiosny dla wielu oznacza przejście na dietę, wzmożoną aktywność fizyczną, czy zmianę wizerunku u fryzjera czy kosmetyczki. Polacy, a zwłaszcza Polki coraz częściej zaczynają dbać także o swój uśmiech – chętniej korzystają z możliwości, które oferuje stomatologia estetyczna. Marzenia o śnieżnobiałym uśmiechu mogą się spełnić dzięki różnym sposobom wybielania zębów.
 
 
fot. VademecumKorzyści płynących z przestrzegania zasad higieny jest niewątpliwie wiele, a mycie zębów dwa razy dziennie to podstawa utrzymania zdrowia jamy ustnej. Tymczasem warto pamiętać, że niektóre nawyki higieniczne, które były nam wpajane od wczesnego dzieciństwa, mogą okazać się szkodliwe dla naszych zębów i dziąseł.
 
 
fot. Orident99% dorosłych Polaków ma próchnicę. Nic dziwnego - o zęby nie dbamy, a większość problemów to wynik zaniedbań z dzieciństwa. W tej kwestii niewiele zmieniło się w ostatnich latach. Prawie 60% trzylatków ma próchnicę, u 12-latków wskaźnik ten wynosi ponad 80%. W tej ostatniej grupie plasujemy się na przedostatnim miejscu w Europie. Wyprzedzamy tylko Łotyszy.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»