kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Ulia Koltyrina - Fotolia.comSezon urlopowy za chwilę sie rozpocznie. Pogoda nie szczędzi nam okazji do weekendowych wypadów za miasto a biura podróży przyciągają atrakcyjnymi ofertami wyjazdów. Niestety często piękne, wakacyjne chwile przerywają przykre infekcje. Jak zatem uchronić się przed dolegliwościami układu moczowo-płciowego, szczególnie narażonego na infekcje podczas letnich wypraw?
 
 
© LanaK - Fotolia.comOkres wakacyjny szczególnie sprzyja rozwojowi infekcji intymnych. Każda kobieta wie, że wyjazdowe okoliczności znacznie utrudniają odpowiednie dbanie o higienę. Tymczasem największe niebezpieczeństwo czyha na basenie, siłowni, saunie czy w klubie fitness.
 
 
fot. Higiena intymna alergiczkiUczulenia w okolicach intymnych to problem wielu kobiet. Prawie 50 procent kobiet ma dodatni wynik alergicznych testów skórnych na powszechnie występujące alergeny. Nawet jeśli nie odczuwamy objawów alergii, to nigdy nie możemy mieć pewności czy się nie pojawią. Lepiej zatem profilaktycznie ograniczać kontakt z najczęstszymi alergenami.
 
 
fot.  kobieta byćKażda z nas dba o higienę całego ciała, stosując różnorodne kosmetyki. Miejsca intymne wymagają jednak osobnej pielęgnacji i troski. Nie służą im długie gorące kąpiele, nadmiar specyfików, pachnące wkładki higieniczne czy perfumowane chusteczki do higieny intymnej - to prosta droga do infekcji intymnej.
 
 
© Nikolai Korzhov - Fotolia.comDolegliwości nietrzymania moczu należą do najbardziej wstydliwych problemów zdrowotnych, z którymi muszą mierzyć się Polki. Ponad połowa z nich uznaje, że najlepszym wsparciem, w sytuacji pojawienia się tego schorzenia, byłoby przekazanie kontaktu do lekarza – wynika z raportu „Między nami kobietami”, który zrealizowano dla marki TENA. To przekonanie kobiet, wskazuje na siłę wymiany doświadczeń dotyczących problemów zdrowotnych. Jak sprawić, by od rozmowy przejść do działania radzą eksperci kampanii „CoreWellness” – wewnętrzna siła”.
 
 
fot. BielendaInfekcje okolic intymnych nasilają się latem. Tym niechcianym problemom sprzyjają różne wakacyjne okoliczności - wśród nich częste plażowanie, kąpiele w basenie czy wilgotne kostiumy. Dlatego należy pamiętać o prawidłowej pielęgnacji delikatnych okolic intymnych. Stosowanie odpowiednich preparatów może pomóc w zachowaniu ich zdrowia i świeżości. Jak rozpoznać te najlepsze? Powinny spełniać kilka wymagań.
 
 
Zdrowie intymne powinno być ważne dla życia każdej kobiety niezależnie od jej wieku. Współcześnie kobiety stają się coraz bardziej świadome i wiedzą jak prawidłowo dbać o siebie, aby cieszyć się dobrym samopoczuciem.
 
 
Stany zapalne pochwy należą do najczęstszych przyczyn wizyt u ginekologa, niezależnie od wieku kobiety. Powodują dyskomfort, zarówno krótszy, przemijający jak i dłuższy. Często przytrafiają się zakażenia przenoszące się na wyższe partie narządu rodnego - szyjka, macica, jajowody, jajniki.
 
 
Wkraczając w nowy etap życia, jakim jest dorosłość, obserwujesz jak szybko i diametralnie zmienia się twoje ciało. Zaczynasz używać kosmetyków pielęgnacyjnych, kupujesz pierwszy tusz do rzęs, puder i szminkę. Jednak troska o gładką cerę i szczupłą sylwetkę to nie wszystko. Piękna kobieta to zdrowa kobieta, dlatego tak ważna jest wiedza i profilaktyka zdrowia, również intymnego.
 
 
Według danych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w pochwie dorosłej, zdrowej kobiety występuje ok. 100 gatunków bakterii (tlenowe, beztlenowe oraz drożdże). Najliczniejsze są pałeczki kwasu mlekowego zwane Lactobacillus, które w wyniku fermentacji wytwarzają kwas mlekowy - jest on odpowiedzialny za utrzymanie niskiego pH środowiska pochwy, a więc stanowi naturalną substancję "antybakteryjną". Ponadto chroni przed nadmiernym namnażaniem się patogennych bakterii.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »