kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Andrew Breeden - Fotolia.com70 procent kobiet obawia się molestowania seksualnego na festiwalach muzycznych, a 69 procent boi się napaści seksualnej.
 
 
Zakończyła się tegoroczna edycja akcji „Obroń Się Sama” skierowanej do studentek polskich uczelni. Dzięki wielkiemu zainteresowaniu dziewcząt oraz wsparciu uczelni z Warszawy, Lublina, Katowic, Krakowa, Rzeszowa, Poznania, Bydgoszczy i Torunia i sponsora akcji – firmy ASA, ten nietypowy kurs samoobrony dla kobiet wróci, do co najmniej ośmiu miast, w przyszłym roku.
 
 
Miesięcznik Reader’s Digest uhonorował lekarkę z Kolonii za pełną poświęcenia działalność na rzecz zgwałconych kobiet – cichych ofiar konfliktów zbrojnych.
 
 
Dziś weszła w życie nowelizacja Kodeksu Karnego dotycząca uwodzenia dzieci w Internecie. Zgodnie z nowymi przepisami za próbę uwiedzenia w Internecie osoby poniżej 15 roku życia w celach seksualnych lub skłaniania jej do udziału w produkcji pornografii, grozi kara do dwóch lat więzienia.
 
 
© Kzenon - Fotolia.comOd kilku tygodni mieszkanki Zielonej Góry ogarnęła głęboka psychoza. Kobiety boją się wychodzić same po zmroku a ze sklepowych półek znikają paralizatory i gaz pieprzowy. Późnym popołudniem miasto jest opustoszałe. Jedynie wzmożony jest ruch samochodowy świadczący o tym, że kobiety boją się korzystać z komunikacji miejskiej.
 
 
Opublikowano raport z badań przeprowadzonych we Włoszech, Hiszpanii i Polsce, dotyczących przemocy wobec kobiet oraz ich dyskryminacji. Wyniki są jednoznaczne: we wszystkich tych krajach przemoc w stosunku do kobiet jest wciąż znaczącym problemem.
 
 
© Przemysław Szabłowsk - Fotolia.comLato to czas, kiedy częściej bawimy się w pubach czy restauracjach, zawieramy nowe znajomości, wracamy nocą do domu, więc jesteśmy narażone na liczne niebezpieczeństwa, z istnienia których nawet nie zdajemy sobie sprawy.
 
 
fot. ckk7 maja w Warszawie odbędzie się spotkanie poświęcone „Czarnej księdze kobiet”. Poprowadzi je Agnieszka Graff. Organizatorami są Fundacja Feminoteka i Wydawnictwo W.A.B.
 
 
Sporo zamieszania wywołała najnowsza kampania reklamowa słynnego domu mody Domenico Dolce i Stefano Gabbana. Oskarżono ich o propagowanie przemocy wobec kobiet.
 
 
Fani przywiązani do wizerunku gwiazdki muzyki pop Britney Spears mogą przeżyć szok: piosenkarka ścięła swoje długie blond włosy i przypomina teraz inną gwiazdę muzyki rozrywkowej - Shinead O’Connor. Podobno Britney własnoręcznie wykonała sobie nową „fryzurę” po tym, jak nie chciała tego zrobić jej fryzjerka.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Ta pizza jest jedną z najłatwiejszych, a jednocześnie najsmaczniejszych. Jedyna trudność to "lepienie pieroga", ale nawet niekształtna smakuje znakomicie.»