kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Kuchnia włoska_pizzaW ostatnich latach zmieniło się podejście Polaków do gotowania i kulinariów. Obecnie to bardzo modne hobby, które zajmuje całe rodziny. Jak i co gotujemy? Jaką kuchnię cenimy najbardziej? Jakie są powody wzrostu zainteresowania kuchnią i gotowaniem?
 
 
fot. Lepiej zamawiać jedzenie niż je gotowaćPrzygotowywanie różnorodnych potraw w domowym zaciszu wielu sprawia wielką przyjemność. Nie każdy może jednak popisać się przed bliskimi odpowiednim talentem, umiejętnościami w tym zakresie. Oto 5 powodów, dla których zamawianie jedzenia może być lepsze niż jego samodzielne przygotowanie.
 
 
© Subbotina Anna - Fotolia.comGotowanie w domu jest ostatnio bardzo modne. Przyczyniają się do tego sieci handlowe, które zachęcają Polaków do szlifowania kulinarnego kunsztu we własnych czterech ścianach, odwołując się do zdrowia i ekonomii w codziennych zakupach. Instytut Monitorowania Mediów w ramach projektu Kompas Social Media postanowił sprawdzić od kogo Polacy uczą się gotowania i jakie są jego najważniejsze wyznaczniki.
 
 
Wielkimi krokami zbliża się Święto Bożego Narodzenia. Jest to dla nas wszystkich magiczny czas, a klimat i magia jakie niesie wigilijna kolacja są czymś na co czekamy cały rok. Zanim wspólnie usiądziemy przy stole, musimy zadbać o wiele spraw, przy których nie zaszkodzą nasze praktyczne rady.
 
 
fot. LidlStare powiedzenie mówi: podróże kształcą. Nie można temu zaprzeczyć obserwując Polaków, którzy w miarę zwiększania częstotliwości odbywania zagranicznych wycieczek, chętnie poznają inne kultury i chcąc zachować choćby ich cząstkę, jeszcze chętniej kultywują je w Polsce. Tyczy się to między innymi, a może przede wszystkim światowych kuchni.
 
 
fot. MAKROKuchnia niemiecka jest różnorodna i pełna ciekawych smaków - zapewniali gospodarze i goście spotkania w MAKRO Centrum Rozwoju Firm, stanowiącego część polsko-niemieckiego festiwalu nowoczesnego sąsiedztwa „Sąsiedzi – Nachbarn 2.0”.
 
 
fot. arinas74 (Ariel da Silva Parreira) / sxc.huJeszcze 10 lat temu „zabłyśnięcie" w domu daniami egzotycznych kuchni oznaczało konieczność długotrwałego i żmudnego poszukiwania składników lub pójścia na kompromis i zrobienia dania „prawie" japońskiego, tajskiego czy choćby hiszpańskiego. Dziś miłośników kuchennych eksperymentów ogranicza tylko wyobraźnia.
 
 
© Africa Studio - Fotolia.comWedług przeprowadzonego badania 64% dwudziestolatków woli wieczór z przyjaciółmi w kuchni od wyjścia na imprezę. 2/3 kobiet i prawie połowa mężczyzn przyznaje, że gotowanie sprawia im przyjemność, a prawie 40% z nas uznaje, że gotowanie to ciekawa forma spędzania czasu. Część panów uważa nawet, że wspólne gotowanie sprzyja budowaniu więzi. Gotowanie jako smutny obowiązek „Matek Polek" odchodzi w zapomnienie, a Polacy, szczególnie ci młodzi, z przyjemnością „stają przy garach". Taki wniosek nasuwa się po analizie wyników badania jakie Grupa IQS przeprowadziła na zlecenie wydawnictwa Carta Blanca.
 
 
fot. Kotlet.tvNiech podniesie rękę ten, kto choć raz nie przesolił zupy, sosu czy przypalił mięsa. Ciasto, które nie chce rosnąć, nieudany przetwór owocowy, sklejony makaron czy rozgotowany ryż? Wydawałoby się, że pewne kuchenne "wpadki" są nieodwracalne, a jedynym miejscem do którego mogą trafić to nie talerz, a... kosz na śmieci. Nic bardziej mylnego!
 
 
fot. ggWedług badania przeprowadzonego na zlecenie kanału BBC Lifestyle, prawie jedna trzecia mężczyzn w Polsce przyznaje się, że są w kuchni bezużyteczni, tylko 22% Polaków twierdzi, że gotuje lepiej od rodziców, a ponad połowa polskiej młodzieży (51%) w wieku 15-19 lat lubi jeść z przyjaciółmi poza domem.
 
 
Strony: [1] [2] [3] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »