kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Ulia Koltyrina - Fotolia.comSezon urlopowy za chwilę sie rozpocznie. Pogoda nie szczędzi nam okazji do weekendowych wypadów za miasto a biura podróży przyciągają atrakcyjnymi ofertami wyjazdów. Niestety często piękne, wakacyjne chwile przerywają przykre infekcje. Jak zatem uchronić się przed dolegliwościami układu moczowo-płciowego, szczególnie narażonego na infekcje podczas letnich wypraw?
 
 
fot. MedicoverJednym z rutynowych badań przy diagnostyce przyczyn niepłodności jest ocena ogólnego stanu macicy oraz sprawdzenie drożności jajowodów. Polska jest pierwszym krajem w Europie, w którym dostępny jest ten nowoczesny i nieinwazyjny sposób przeprowadzania tego typu zabiegów przy użyciu urządzenia SonoFlow.
 
 
Ginekologia estetyczna i jej metody w dalszym ciągu pozostają w naszym społeczeństwie tematem tabu. Zabiegi z zakresu tej dziedziny często postrzegane są jako kobieca fanaberia. Tymczasem mogą stanowić skuteczną terapię leczenia wielu intymnych dolegliwości. Zabiegi ginekologii estetycznej mogą być m.in. metodą na poprawę samooceny i komfortu psychicznego kobiety.
 
 
Zdrowie intymne powinno być ważne dla życia każdej kobiety niezależnie od jej wieku. Współcześnie kobiety stają się coraz bardziej świadome i wiedzą jak prawidłowo dbać o siebie, aby cieszyć się dobrym samopoczuciem.
 
 
fot. CoreWellnessPołowa kobiet cierpiących na nietrzymanie moczu (NTM) oczekuje informacji na temat problemu od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, a ponad 30% od lekarza specjalisty. O tym, w jaki sposób rozmawiać z lekarzem o NTM, jak się przygotować do takiej „kobiecej wywiadówki" i czego można się spodziewać podczas wizyty, mówią eksperci kampanii edukacyjnej „CoreWellness - wewnętrzna siła".
 
 
Skype rozpoczął współpracę z wybranymi oddziałami położniczymi, aby towarzyszyć kobietom w jednym z najważniejszych momentów ich życia. W pięciu polskich szpitalach umieszczone zostały wideotelefony, dzięki którym pacjentki mogą dzielić się swoimi emocjami z rodziną i przyjaciółmi, którzy nie mogą odwiedzić ich osobiście.
 
 
Według danych Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w pochwie dorosłej, zdrowej kobiety występuje ok. 100 gatunków bakterii (tlenowe, beztlenowe oraz drożdże). Najliczniejsze są pałeczki kwasu mlekowego zwane Lactobacillus, które w wyniku fermentacji wytwarzają kwas mlekowy - jest on odpowiedzialny za utrzymanie niskiego pH środowiska pochwy, a więc stanowi naturalną substancję "antybakteryjną". Ponadto chroni przed nadmiernym namnażaniem się patogennych bakterii.
 
 
W Sali Kongresowej w Warszawie rozpoczął się wczoraj trzydniowy Międzynarodowy Kongres Medycyny Płodu. Organizatorem tego prestiżowego naukowego wydarzenia są m.in. Warszawski Uniwersytet Medyczny, Fetal Medicine Foundation, Polskie Towarzystwo Ginekologiczne.
 
 
Fora internetowe służą wymianie doświadczeń. Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do zdrowia intymnego. Niestety, bardzo często można spotkać wpisy pozbawione zdrowego rozsądku, które mogą nieść niebezpieczne konsekwencje dla zdrowia. Podchodźmy do nich z dużą dozą ostrożności i konsultujmy wszelkie wątpliwości z lekarzem. Regularne wizyty pozwolą lepiej poznać swoje ciało i procesy w nim zachodzące. Co najważniejsze zaś, umożliwią zapobieganie chorobom, bądź też - jeśli się już pojawią - odpowiednie leczenie.
 
 
© LanaK - Fotolia.comBadanie cytologiczne, zwane też rozmazem cytologicznym, jest najskuteczniejszą metodą wykrywania nieprawidłowych zmian w komórkach szyjki macicy, które mogą stanowić pierwsze objawy raka szyjki macicy. Chociaż badanie to nie zapobiega zakażeniu wirusem, to jednak pomaga rozpoznać wczesne objawy choroby.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »