kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© auremar - Fotolia.comOkres dojrzewania to dla relacji matki z córką trudny czas. Nastolatka oczekuje respektowania własnej prywatności i przestaje się zwierzać swojej mamie. Tylko szczere rozmowy i sytuacje mogą poprawić relacje obu stron. Jednym z tematów – testów zaufania - może być rozmowa z nastolatką na temat antykoncepcji.
 
 
© LanaK - Fotolia.comInfekcje grzybicze pochwy to problem wielu kobiet – to najczęstsze schorzenie ginekologiczne w okresie dojrzałości płciowej. Przyczyną tych problemów jest częste współżycie, antybiotykoterapia lub ciąża, ale także niewłaściwa dieta, palenie papierosów czy stres. Jak zaradzić infekcjom intymnym, radzą dr n. med. Grzegorz Południewski, ginekolog oraz Dorota Gromnica, psycholog – eksperci programu „Zdrowa ONA”.
 
 
fot. kobietaKiedy zaczynamy myśleć o powiększeniu rodziny, warto też zastanowić się nad diagnostyką infekcji, które w czasie ciąży mogą mieć wpływ na zdrowie przyszłego potomstwa. Diagnostyka prekoncepcyjna, bo o niej mowa, to bardzo rozsądny sposób na przygotowanie się do roli mamy. Chociaż większość tego typu badań nie jest obowiązkowa, to w czasie ciąży mogą one okazać się kluczowe dla zdrowia nienarodzonego dziecka.
 
 
fot. Dziecko i brzuchCzas oczekiwania na przyjście na świat potomka to wyjątkowy moment w życiu kobiety. Ciąża to jednak nie tylko rosnący brzuszek i radość z narodzin dziecka, ale też częste wizyty w gabinecie lekarskim i liczne badania. Te ostatnie wykonywane w czasie ciąży można podzielić na obowiązkowe badania przesiewowe i tzw. badania zalecane.
 
 
© Sven Bähren - Fotolia.comBadania USG w czasie ciąży są zwykle najlepszym sposobem na ocenę stanu dziecka w brzuchu mamy. W czasie klasycznego USG 2D rodzice mają zazwyczaj kłopot, aby rozpoznać kształty swojego dziecka na monitorze. Z pomocą przychodzi badanie USG 3D, a nawet 4D, które pozwala na oglądanie malucha na ekranie w czasie rzeczywistym.
 
 
fot.  kobieta byćKażda z nas dba o higienę całego ciała, stosując różnorodne kosmetyki. Miejsca intymne wymagają jednak osobnej pielęgnacji i troski. Nie służą im długie gorące kąpiele, nadmiar specyfików, pachnące wkładki higieniczne czy perfumowane chusteczki do higieny intymnej - to prosta droga do infekcji intymnej.
 
 
Choć prawie 30 procent kobiet w każdym wieku zmaga się z suchością pochwy, to nadal nie każda ma świadomość istnienia tego problemu. Tylko niewielka liczba pań zgłasza takie objawy swojemu lekarzowi. Skąd bierze się ta dolegliwość i jak sobie z nią radzić?
 
 
© goodluz - Fotolia.comPierwsza wizyta u ginekologa to dla nastolatki z pewnością duże przeżycie i spory stres. Nic dziwnego, że dziewczyny boją się tej chwili. Zdarza się też, że matki nakłaniają nastolatki do wizyty u ginekologa, aby ingerować w metody antykoncepcji własnych córek. O jakie kwestie pytają nastolatki w trakcie takiej wizyty?
 
 
Do tego, że warto i trzeba wykonywać regularne badania ginekologiczne nie trzeba raczej nikogo przekonywać. Ale czy zdajesz sobie sprawę, ile korzyści może przynieść regularne wykonywanie USG ginekologicznego?
 
 
Kobiety najczęściej zgłaszają się do gabinetu ginekologicznego dopiero w przypadku zauważenia u siebie pierwszych niepokojących objawów infekcji czy choroby, czyli wtedy gdy wizyta staje się już koniecznością – wynika z obserwacji ekspertów. Tymczasem właściwa troska o zdrowie intymne wymaga bardziej świadomego podejścia, które związane jest z profilaktyką – tłumaczą eksperci.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»