kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. infowire.plAż 81% polskich dzieci spędza ferie w domu. Zaledwie niewielka grupa dzieci (19 procent) wyjedzie w tym roku na zimowy wypoczynek - wynika z badania Barometr Providenta. Największą grupę uczniów, którzy wyjadą na ferie stanowią gimnazjaliści, następnie dzieci ze szkół podstawowych. Tylko 2 procent dzieci powinno spodziewać się rodzinnego wyjazdu.
 
 
© auremar - Fotolia.comDla uczniów z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego nadeszły upragnione ferie zimowe. Później wypoczywać będą dzieci z pozostałych województw. To czas odpoczynku od nauki szkolnej i zabawy. Niestety nie wszyscy uczniowie będą mogli cieszyć się z wyjazdu na zimowiska.
 
 
fot. ciśnienie na życieW województwie mazowieckim w poniedziałek rozpoczynają się ferie zimowe, co oznacza wzmożone kontrole autokarów, którymi podróżują dzieci. Z tego powodu dziś w Warszawie inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali stan techniczny autokarów, trzeźwość i czas pracy kierowców. To jednak nie wszystko. Zawodowi kierowcy w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej "Ciśnienie na życie" mogli na parkingu przy warszawskim Torwarze w specjalnym autokarze sprawdzić dziś wiek swojego serca i wysokość ciśnienia tętniczego krwi.
 
 
fot. Kelly SikkemaW kilku województwach trwają właśnie zimowe ferie. Na razie dzieci mogą cieszyć się z uroków najzimniejszej pory roku. Lepiej bałwana, bitwy na śnieżki, czy jazda na nartach będzie musiała poczekać jeśli w najbliższych tygodniach nie będzie białego puchu. Czym zająć dziecko, jeśli w czasie zimowych ferii nie może korzystać z „białego szaleństwa”?
 
 
fot. PodajdalejPlanując rodzinny zimowy wypad, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie, szczególnie jeśli jednym z uczestników wycieczki są młodsi członkowie rodziny.
 
 
Tak jak cenną głowę narciarza chroni kask, oczy - gogle, tak i ukochane narty zasługują na profesjonalne zabezpieczenie. Strata cennego sprzętu to wyjątkowo nieprzyjemne wydarzenie dla zapalonych narciarzy. Niebezpieczeństwo kradzieży sprzętu spędza sen z powiek miłośnikom białego szaleństwa. A zagrożenie kradzieżami z każdym rokiem rośnie.
 
 
Ferie zimowe za pasem. Jak co roku stajemy przed dylematem czy wybrać ferie na śniegu czy na plaży? Biura podróży zadbały o to, aby zimą każdy miał gdzie wyjechać. O tej porze roku możemy wybierać zarówno wśród wyjazdów narciarskich, jak i wycieczek do egzotycznych krajów, których dzięki nowym połączeniom czarterowym jest w ofercie coraz więcej.
 
 
Trwają już zimowe ferie dla uczniów województw Dolnośląskiego, Mazowieckiego, Opolskiego i Zachodniopomorskiego, a w ciągu kilku następnych tygodni wypoczywać będą także dzieci w innych rejonach kraju. Zimowy wyjazd to od dawna wyczekiwana atrakcja dla naszych pociech. Część z nich skorzysta z wyjazdów organizowanych przez szkoły, inni pojadą na zimowiska oferowane przez biura podróży lub innych organizatorów. Starsza młodzież wyjedzie na własną rękę z grupą znajomych ze szkoły lub z podwórka. Wysyłając dziecko na zimowisko należy jednak pamiętać o zapewnieniu mu pełnego bezpieczeństwa.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »