kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

W dniach 20 - 21 czerwca w warszawskiej Sali Kongresowej odbędzie się Kongres Kobiet Polskich pod hasłem „Kobiety dla Polski - Polska dla kobiet". Jego celem będzie podsumowanie pozycji i roli kobiet w różnych dziedzinach życia w ostatnich 20 latach.
 
 
4 marca w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach rusza trzecia edycja FEMINOstrady - przeglądu filmów o tematyce kobiecej.
 
 
Wanda Nowicka laureatką Nagrody Uniwersytetu na Wygnaniu
Wanda Nowicka – polska działaczka ruchów kobiecych i praw człowieka - otrzymała od nowojorskiego Uniwersytetu New School Nagrodę Uniwersytetu na Wygnaniu (University-In-Exile Award). Została ona ustanowiona w celu uhonorowania osób i instytucji wspierających rozwój demokracji i praw człowieka.
 
 
fot. LadyfestToruński Ladyfest będzie pierwszym tak dużym wydarzeniem promującym idee feministyczne w Polsce. Podczas sześciu dni Toruń ma stać się miastem kobiet. Ladyfest potrwa od 20 do 25 marca.
 
 
Zespół Badań nad Kobietami i Rodziną organizuje 20 lutego w Warszawie spotkanie, na którym mgr Elżbieta Korolczuk przedstawi referat na temat: „Relacja matka - córka: reprezentacje a rzeczywistość społeczna we współczesnej Polsce”.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »