kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Paski, kraty, cętki, kwiaty. Jest ich mnóstwo, potrafią zachwycić ekspresją, rysunkiem czy zestawieniem barw. Wzory, bo o nich mowa, są jednak kapryśne i wymagają starannie dobranego towarzystwa. Inaczej stworzą przytłaczający chaos.
 
 
© Valua Vitaly - Fotolia.comPlanując malowanie ścian, myślimy głównie o kolorach. Tymczasem równie ważny jest odpowiedni dobór farby ze względu na jej właściwości. Zależy nam przecież, żeby pomalowana ściana zachowała nienaganny wygląd przez kilka lat.
 
 
Biel rzadko bywa tylko „biała” i ma wiele odcieni, które pozwalają na precyzyjne sterowanie klimatem wnętrza. Kolor biały z kroplą żółtego, niebieskiego czy zielonego to tzw. barwy off-white − już nie białe, ale jeszcze nie kolorowe.
 
 
fot. DekoralSigmaKalon Deco Polska, producent farb Dekoral, poszerzył gamę zapachów farb Akrotix i Akrylux o wariant „waniliowe westchnienie”. Jest to kolejny, czwarty już, zapach pierwszych na polskim rynku farb pachnących podczas malowania.
 
 
© aleksey ipatov - Fotolia.comBody painting jest to sztuka malowania na ciele farbami. W przeciwieństwie do tatuaży, malunek jest tymczasowy i w zależności od użytej techniki znika w przeciągu od paru godzin do paru tygodni.
 
 
© Foxy_A - Fotolia.comWiosna to ta pora roku, kiedy większość z nas postanawia „zrobić coś z głową”, a najczęściej owo „zrobienie” to zmiana koloru włosów. Przygrzewające coraz mocniej słońce uwidacznia spustoszenia, jakich na naszej głowie dokonała zima: włosy są matowe, jakby wyblakłe, często z brzydkimi odrostami.
 
 
© FrankU - Fotolia.comUrządzając nowe albo remontując stare mieszkanie czy dom, wiele uwagi poświęcamy doborowi kolorów do naszych wnętrz. Bierzemy pod uwagę ich praktyczność, uniwersalność, osobiste preferencje… Warto jednak pamiętać, że poszczególne kolory w różny sposób wpływają na nasze zmysły i psychikę, mogą więc wywoływać nie zawsze pożądane reakcje. Aby dobrze się czuć w zaprojektowanym przez siebie wnętrzach, powinniśmy dopasować ich barwy nie tylko do własnej osobowości, ale i do przeznaczenia poszczególnych pomieszczeń.
 
 
Od 1 grudnia Unia Europejska zabroni stosowania 22 substancji w farbach do włosów. Uznane zostały one za potencjalnie rakotwórcze, a firmy kosmetyczne nie przedstawiły wystarczjących dowodów na ich nieszkodliwość. Teoretycznie ich używanie jest dozwolone, jednak przemysł kosmetyczny stopniowo odchodzi od stosowania tych substancji. Nie wszystkie marki jednak zaprzestały stosowania szkodliwych składników.
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »