kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

© Robert Przybysz - Fotolia.comZima to bez wątpienia czas obniżonej odporności. Ograniczona ilość docierających do nas promieni słonecznych, mróz i częste zmiany temperatur – w takich warunkach wiele dzieci dość szybko „łapie” przeziębienia. Jednak nie każda choroba naszej pociechy wymaga natychmiastowej wizyty u lekarza. Jak zatem odróżnić zwykły katar od nieco poważniejszej dolegliwości?
 
 
© Tatyana Gladskih - Fotolia.comPrawie 94 procent Polaków uważa, że wprowadzenie do sklepików szkolnych zdrowej żywności jest dobrym pomysłem, zaś 85 procent jest zadania, że to krok ku zdrowym nawykom żywieniowym u najmłodszych – wynika z badań Mixit.pl. Aby jednak porzucić niewłaściwy sposób żywienia, edukację należy zacząć od dorosłych.
 
 
fot. Odblaskowi.plKażdy pieszy poruszający się po drodze poza obszarem zabudowanym ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Jak pokazują statystyki wypadków z udziałem pieszych - nie wszyscy pamiętają o tym obowiązku. Właśnie rusza szósta edukacja ogólnopolskiej kampanii Odblaskowi.pl, która przypomina o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa drogowego.
 
 
fot. Żyj smacznie i zdrowo_logo14 września wystartowała kolejna edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” adresowanego do młodzieży w całej Polsce. Celem akcji jest zapoznanie gimnazjalistów z zasadami racjonalnego odżywiania. W poprzednich edycjach wzięło w niej udział ponad 11 tysięcy szkół w Polsce.
 
 
fot. Fotolia.comZdecydowana większość Polaków - 96 procent - twierdzi, że regularnie spożywa śniadania. Zdaniem ekspertów nasze nawyki żywieniowe sprawiają, że nie jesteśmy w stanie skomponować właściwie porannego posiłku. Jak powinno wyglądać prawidłowo zbilansowane śniadanie i jaka jest jego rola w diecie dzieci i dorosłych opowiada dr Aneta Górska-Kot, Ordynator Oddziału Pediatrii w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie.
 
 
fot. Pobiegnij z namiTo już szósta edycja biegu „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. Impreza odbędzie się 21 czerwca w Garwolinie, a jej uczestnicy będą mieli do pokonania dziesięciokilometrową trasę ulicami miasta. W tym roku będzie też mieć miejsce Bieg Rodzinny na dystansie dwóch kilometrów.
 
 
© auremar - Fotolia.comDla osób, które posiadają dzieci bardzo ważne jest poznanie partnera, który będzie w stanie zaakceptować pociechy i stworzyć z nimi rodzinę. Portal randkowy eDarling sprawdził opinie swoich użytkowników na temat ewentualnego zaangażowania w związek z samotnym rodzicem i chęci posiadania własnych dzieci przez singli.
 
 
© WavebreakMediaMicro - Fotolia.comDo czwartego roku życia przynajmniej 80 procent dzieci cierpi na wysiękowe zapalenie ucha środkowego. To najczęstsze schorzenie uszu pojawiające się u maluszków. Choroba dotyka głównie dzieci z przerostem migdałka gardłowego oraz niewydolnością funkcji słuchowych.
 
 
fot. Tomasz Jakubiak. SOS Wioski DziecięcePod takim hasłem 13 grudnia odbędzie się II edycja akcji „Podziel się dobrem w Dobrych Miejscach" Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Lokale gastronomiczne z całego kraju przekażą 10 procent od swojego obrotu na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia. Inicjatywa ma na celu zgromadzenie niezbędnych funduszy na organizację Świąt dla Rodzin SOS.
 
 
fot. Bolek i LolekDzisiaj na rynku mamy wiele różnych ofert filmowych. Ta różnorodność propozycji rodzi dylematy, który film wybrać. Który będzie wspomagał rozwój dziecka bawiąc je i ucząc? Producenci prześcigają się chcąc zaistnieć na rynku i oferują produkty mogące nieraz budzić wątpliwości nauczycieli czy rodziców, czy te filmy niosą powszechnie uznawane wartości, czy tylko ich twórcy chcą nimi zaszokować opinię publiczną, zwrócić na siebie uwagę. O tym dlaczego powrót do przygód Bolka i Lolka, Reksia, Krecika, czy Pszczółki Mai wydaje się być na wskroś uzasadniony, opowiada dr Maria Molicka, psycholog.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»