kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. BakallandHalloween cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. W wielu domach w ten wieczór organizowane są tematyczne przyjęcia, pełne przekąsek i dekoracji z motywami: duchów, czarownic, nietoperzy i czarnych kotów. Oczywiście nie może zabraknąć najbardziej charakterystycznego symbolu, czyli podświetlonych świeczkami dyni. Sprawdź o czym należy pamiętać, by „najstraszniejszą" imprezę w roku zaliczyć do udanych i niezapomnianych.
 
 
fot. Przekąski na HalloweenPolacy z każdym rokiem chętniej świętują Halloween. Popularność tego zwyczaju rośnie, co przekłada się również na organizowanie z tej okazji różnego rodzaju zabaw. Ci, którzy chcą świętować Halloween powinni pomyśleć również o stosownym menu - nietypowych przekąskach i dekoracjach.
 
 
fot. Zupa dyniowa. Międzybrodzki MakaronDynia coraz częściej gości na naszych stołach. Polacy zaczynają doceniać smak i właściwości dyni, która bogata jest w minerały oraz witaminy. Na jej korzyść przemawia też to, że ma mało kalorii. Pierwsze dni października to świetny czas na to, by przyrządzić jesienną zupę z dyni z makaronem.
 
 
fot. foodpandaChociaż jesień w kuchni zwykle kojarzy nam się z grzybami, to nie można zapominać, że o tej porze roku warta uwagi jest także dynia. Dania z niej coraz częściej pojawiają się na polskich stołach. Dynia jest popularnym warzywem w krajach azjatyckich, ale Polacy, zaczynają powoli doceniać jej smak – wynika z raportu Foodpanda.pl – serwisu do zamawiania jedzenia w sieci.
 
 
fot. pozachodzie3Z każdym rokiem coraz chętniej ozdabiamy nasze domy i mieszkania z okazji Hallowen. Sklepy prezentują tu bogatą ofertę dekoracji związaną z tym świętem. Tymczasem własny dom można upiększyć bez wielu zbędnych wydatków. Jak samodzielnie przygotować oryginalne, halloweenowe ozdoby?
 
 
fot. KnorrDynia odegrała w naszym życiu wiele niezapomnianych ról. Z wczesnego dzieciństwa pamiętamy Dobrą Wróżkę, która wyczarowała Kopciuszkowi dyniową karocę. Później witaliśmy listopad rzeźbiąc dyniowe głowy złowrogo spoglądające na nas w noc Halloween. Dzisiaj dynia odkrywa przed nami jeszcze więcej tajemnic. Zaprośmy ją do kuchni i razem wyczarujmy niesamowite jesienne przysmaki!
 
 
Strony: [1]

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »