kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. @ zakupy Anton Maltsev - Fotolia.comOptymizm i racjonalność – te dwie cechy najlepiej opisują Polki w zakresie zarządzania domowym budżetem. Optima sprawdziła, jak Polki radzą sobie z prowadzeniem finansów i z przeciwnościami losu.
 
 
fot. @ pieniądze_56252941_Magdziak Marcin - Fotolia.comBrak wystarczających środków do utrzymania i wychowania dziecka to jedne z głównych powodów rezygnacji Polaków z rodzicielstwa. Do powiększenia rodziny nie zachęca też państwo, w którym brakuje długofalowej polityki prorodzinnej. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego podpowiadają, w jaki sposób przygotować budżet na pojawienie się dziecka i jego późniejsze wychowanie.
 
 
fot. @ oszczędzanie_41561019_dundersztyc - Fotolia.comJak w prosty sposób zdobyć pieniądze na przyjemności? – to dylemat wielu z nas. Do oszczędzania nie trzeba chyba nikogo przekonywać – to najprostszy sposób na zasilenie domowego budżetu. Jak przestawić się na „tryb” oszczędzania? Warto wypracować pozytywne nawyki i konsekwentnie wcielać je w życie.
 
 
fot. oszczędzanieAż 90 procent Polaków kontroluje swoje wydatki - wynika z badań przeprowadzonych przez Optimę. Okazuje się, że z każdym rokiem rośnie nasza świadomość finansowa. Zaprzyjaźniliśmy się z oszczędzaniem - 75 procent badanych twierdzi, że warto odkładać pieniądze, a kolejne 70 procent zamierza zaoszczędzić jakąś sumę w ciągu najbliższego roku.
 
 
fot. @ pieniądze_44797739_ designcreator - Fotolia.comKrótkoterminowe pożyczki gotówkowe czyli tzw. "chwilówki" cieszą się przed każdymi świętami sporą popularnością. Choć wydają się być szybkim i niedrogim sposobem na pozyskanie pieniędzy, to może się okazać, że staną się z czasem wieloletnim i dotkliwym obciążeniem dla domowego budżetu. Bartosz Jaśkowiak, adwokat w kancelarii JKP Adwokaci we Wrocławiu opowiada o konsekwencjach wyboru szybkiej pożyczki.
 
 
© diego cervo - Fotolia.comW Krajowym Rejestrze Długów zdecydowanie dominują panowie - 63 procent mężczyzn jest dłużnikami, a ich zaległości finansowe sięgają prawie 13 miliardów złotych. Tymczasem kobiece długi w tym samym rejestsze są trzy razy niższe niż panów. To właśnie panie zarządzają zwykle domowymi budżetami i odpowiadają za opłacanie rachunków.
 
 
fot. @ wakacje pieniądze_43556873_Reena - Fotolia.comW czasie urlopowych wyjazdów zdarza nam się spontanicznie wydawać pieniądze. Powiększając debet czy zadłużenie na karcie kredytowej rzadko zastanawiamy się, jak poradzimy sobie po powrocie z wakacji. Jak w takiej sytuacji szybko ratować nasze domowe finanse?
 
 
fot. @ pieniądze xl1984 - Fotolia.comPolacy coraz chętniej pożyczają pieniądze. Wybieramy różnorodne kredyty i pożyczki – pożyczamy zarówno od osób prywatnych jak i w bankach. Pożyczyć pieniądze jest oczywiście dość łatwo, ale oddać… znacznie trudniej. Jak bezpiecznie pożyczać pieniądze? Oto 10 zasad, które uchronią nas przed problemami, a które podpowiada Lendico, platforma social leanding.
 
 
© diego cervo - Fotolia.comW polskich gospodarstwach domowych to kobiety częściej niż mężczyźni odpowiadają za zarządzanie domowym budżetem – wynika z badania „Postawy Polaków wobec oszczędzania” przeprowadzonego przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy. Okazuje się, że to panie żelazną ręką kontrolują finanse, a niekontrolowane wydatki to raczej męska domena.
 
 
© diego cervo - Fotolia.comWiosna jest porą roku, która wyjątkowo sprzyja przeprowadzaniu zmian i to niekoniecznie związanych ze sprzątaniem, choć tak się większości z nas kojarzy ten czas. Wiosenne porządki niekoniecznie muszą ograniczać się do pozbywania niepotrzebnych rzeczy. To dobry czas na naprawę naszej domowej sytuacji finansowej, co może się wiązać ze zmianą nawyków.
 
 
Strony: [1] [2] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»