kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Fundacja Świętego Mikołaja wspólnie z Instytutem Badawczym MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zbadała, na jakie bariery napotykają osoby, które chcą zostać rodzicami zastępczymi.
 
 
Rodzicielstwo zastępcze jest najlepszą formą opieki nad dziećmi osieroconymi, głównie ze względu na warunki wychowawcze, które umożliwiają optymalny rozwój i uczą funkcjonowania w prawdziwej rodzinie. Niestety, ta forma opieki rozwija się bardzo powoli.
 
 
Rok 2009 został ogłoszony przez polski Sejm Rokiem Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji Fundacja Świętego Mikołaja opracowała raport na temat sytuacji dzieci osieroconych, rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka.
 
 
Najwyższa Izba Kontroli alarmuje: w Polsce spada liczba rodzin zastępczych. Z raportu przeprowadzonego przez NIK wynika, że planowane przez rząd wygaszanie domów dziecka nie będzie możliwe, jeżeli nie powstaną nowe rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka.
 
 
W Polsce każdego roku w wyniku interwencji 11.600 dzieci jest zabieranych z domów. Najczęstsze przyczyny takich decyzji to: przemoc, problemy z alkoholem i narkotykami oraz choroby psychiczne rodziców.
 
 
Wyniki badań przeprowadzonych przez Instytut Badawczy MillwardBrown SMG/KRC alarmują, że tylko 41% Polaków wspiera osierocone dzieci. Fundacja Świętego Mikołaja pragnie zachęcić wszystkich do pomocy najbardziej potrzebującym w ramach kampanii Roku Rodzicielstwa Zastępczego.
 
 
Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport z kontroli przeprowadzonej w wybranych placówkach opiekuńczo - wychowawczych. Wnioski są jednoznaczne: żadna z 30 skontrolowanych placówek nie zapewniała swoim wychowankom należytych warunków bytowych oraz opiekuńczo - wychowawczych.
 
 
Strony: [1]

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»