kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. RE:akcja w depresjiPo raz czwarty rusza ogólnopolska akcja psychoedukacyjna „RE:akcja w depresji”. To odpowiedź na niepokojące statystyki dotyczące tej choroby – w Polsce na depresję cierpi około 1,5 mln Polaków. Przez cały miesiąc, w kilkunastu miastach Polski, będzie można wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach psychologicznych, wykładach, zajęciach pracy z ciałem, warsztatach redukcji stresu oraz wielu innych. Akcja startuje 23. lutego podczas Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją.
 
 
fot. cwiczenia_jesienNiesprzyjająca jesienna aura sprawia, że dopada nas przygnębienie i wyraźnie ograniczamy naszą aktywność ruchową. Zamiast ćwiczeń zasiadamy przed telewizorem w towarzystwie słodyczy i innych przekąsek. Odkładanie wysiłku fizycznego na jutro nie sprzyja rzeczywistej aktywności. Jak pokonać jesienną chandrę i poprawić sobie humor?
 
 
© pressmaster - Fotolia.comKto z nas nie zna tego uczucia? Kończący się urlop wywołuje depresyjny nastrój i brak chęci do powrotu do pracy. Trzeba bowiem z wolnego, spokojnego trybu życia powrócić do obowiązków służbowych, gdzie czas jest niezwykle cenny. Jak wrócić po urlopie do pracy, aby uniknąć obniżenia naszego komfortu psychicznego? Jak zyskać wewnętrzną siłę i chęć do podejmowania nowych wyzwań?
 
 
© pressmaster - Fotolia.comJeszcze kilka lat temu wizyta u psychologa kojarzyła się wielu z poczuciem wstydu. Nic dziwnego, skoro społeczeństwo utożsamiało ją z leczeniem psychiatrycznym. Ta sytuacja uległa zmianie – nasza wiedza na temat tych dwóch specjalności jest z pewnością większa. Rozmowa z psychologiem nie jest jednak antidotum na wszelkie bolączki, kiedy odczuwamy lęk czy cierpimy na stany depresyjne. Czy istnieją sposoby, prócz specjalistycznej pomocy, które pomogą nam przywrócić komfort psychiczny? Jednym z nich jest aktywność fizyczna.
 
 
Sinéad O'Connor fot. EMI Music PolandMimo wcześniejszych zapewnień, Sinéad O'Connor nie czuje się najlepiej. Zaniepokojona swym stanem, wokalistka zgłosiła się do szpitala.
 
 
fot. www.osrodekpolana.plCoraz więcej osób narzeka na spadek nastroju w okresie jesienno-zimowym. Jednak tak naprawdę tylko co dziesiąta z nich cierpi na depresję sezonową (SAD). Prawda jest taka, że do lekarza zgłasza się jeszcze mniej osób, mimo że każda z nich powinna przynajmniej udać się na konsultację.
 
 
Kofeina wydaje się zmniejszać ryzyko wystąpienia depresji u kobiet. Filiżanka kawy to element codziennej porannej rutyny wielu ludzi. Z nowych badań wynika, że kofeina może mieć działanie ochronne przeciw depresji.
 
 
fot. GGO depresji napisano już wiele. Znamy jej powszechne objawy, takie jak: obniżone samopoczucie, utrata lub przyrost wagi nie spowodowane dietą, bezsenność lub nadmierna potrzeba snu, permanentne zmęczenie lub utrata energii, poczucie bezwartościowości lub nieuzasadnionego poczucie winy, spadek zdolności myślenia i koncentracji, problemy decyzyjne, a nawet powracające myśli na temat śmierci.
 
 
Niektóre osoby „z natury" są pesymistami. Winę ponoszą substancje chemiczne występujące w mózgu i wpływające na sposób postrzegania świata - twierdzą naukowcy.
 
 
Co jakiś czas w mediach słyszymy o przypadkach kradzieży dzieci. Bardzo często sprawcami są kobiety, a ich motywy mają swoje źródło w psychice. Eksperci twierdzą, że powodów może być wiele, ale najczęściej kobiety decydują się na taki czyn będąc pod wpływem palącego pragnienia macierzyństwa.
 
 
Strony: [1] [2] [3] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »