kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Aparat stały na zębyLeczenie ortodontyczne zwykle odkładamy na później, co często wynika z naszej niewiedzy na ten temat. Na czym polega proces prostowania zębów? Jakie aparaty ortodontyczne są najskuteczniejsze i jak wygląda sam proces leczenia?
 
 
© sci - Fotolia.comTakie słowa zazwyczaj zapowiadają konieczność odwiedzenia dentysty. Nie lubimy tego ani my, ani nasze dzieci, ale możemy zrobić wiele, aby taka wizyta była jak najmniej przykra i bolesna.
 
 
fot. Depositphotos_u dentystyDentofobia to lęk przed wizytami u stomatologa. Dotyka pacjentów, którzy długotrwale unikają dentysty, co sprawia, że ich stan uzębienia jest coraz gorszy. Jak pokonać tę spiralę strachu, gdy pojawiają się dolegliwości bólowe? Osoby, które pozbyły się dentofobii, to najbardziej sumienni pacjenci.
 
 
© sci - Fotolia.comAż 85 procent sześciolatków ma próchnicę, a 18 procent rodziców nie chodzi ze swoimi dziećmi do dentysty. Okazuje się, że zęby polskich dzieci są jednymi z najbardziej zaniedbanych w Europie. Wpływ na tę sytuację mają często złe doświadczenia opiekunów związane z wizytami u stomatologa.
 
 
© sima - Fotolia.comPełny, biały uśmiech to jeden z filarów piękna. Dodaje nam pewności siebie i sprawia, że nasza samoocena rośnie. Stomatologia estetyczna wychodzi naprzeciw tym, którzy chcą poprawić wygląd zębów, ale też i twarzy. Jakie zabiegi u dentysty wybierać, aby odjąć sobie lat?
 
 
fot. Dziecko u dentystyRodzice często nie zdają sobie sprawy, że higiena jamy ustnej powinna rozpocząć się jak najwcześniej - najlepiej tuż po narodzinach dziecka. Kiedy dziecko jest już większe należy zadbać, aby regularnie szczotkowało zęby. O ile przekonanie dziecka do mycia zębów nie powinno stanowić problemu, tak już wyzwaniem bywa przekonanie do leczenia zębów? Kiedy zaplanować pierwszą wizytę u stomatologa?
 
 
© Andres Rodriguez - Fotolia.comAż 73 procent dzieci z pięciu województw, które były objęte drugą edycją programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy” ma problem z próchnicą zębów – wynika z raportu Ipsos, opracowanego w oparciu o bezpłatne przeglądy stomatologiczne. W ramach programu, którego organizatorami są Wrigley Poland i Polski Czerwony Krzyż przebadano prawie 8600 dzieci.
 
 
fot. aparat ortodontycznyNa podjęcie decyzji o leczeniu ortodontycznym nigdy nie jest za późno. Jeśli już zdecydujemy na aparat ortodontyczny, który ma pozwolić nam pozbyć się wady zgryzu, chcielibyśmy go nosić jak najkrócej. Jest to możliwe, jeśli będziemy stosować się do kilku prostych zasad.
 
 
fot. Implanty czy mostyWielu z nas traktuje utratę zęba jedynie jako problem natury estetycznej. Trzeba jednak pamiętać, że to także poważne zagrożenie zdrowia reszty uśmiechu oraz problem ze spożywaniem posiłków. Jakie metody uzupełnień zębowych będą najlepszym rozwiązaniem dla konkretnego przypadku? Jakie rozwiązania może nam zaproponować dentysta, gdy stracimy ząb?
 
 
© pressmaster - Fotolia.comLatem chętniej i częściej sięgamy po gazowane i zimne napoje. Te co prawda działają na nasz organizm orzeźwiająco, ale już zawarte w nich kwasy i cukier są źródłem problemów w jamie ustnej. Chłodne napoje mogą powodować pęknięcia szkliwa i prowadzić do nadwrażliwości zębów. Przed tym możemy się chronić pijąc napoje przez słomkę – twierdzą naukowcy z Academy of General Dentistry.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»